1. 1.
  *

  babanın sigortasız ve ağır şartlarda çalışıp kazandığı asgari ücret ile annenin haftanın muhtelif günlerinde temizliğe gitmesiyle elde edilen üç-beş kuruşla verilen eğitim mücadelesinin şaşırtıcı başarı tablosunun yer aldığı karnedir... *
  6 ... balyancho
 2. 2.
  (bkz: sağlık karnesi)
  (bkz: ekmek karnesi)
  ... tamada
 3. 3.
  diğer türk takımlarının avrupa karnesinden çok çok daha iyi karnedir.
  1 -1 ... armi
 4. 4.
  (bkz: uefa kupasi)
  (bkz: super kupa)
  ... soyle-boyle
 5. 5.
  çok gelişmemiş bir ülkenin okulunda okuyan gencin karnesi. yabancı abileri kadar başarılı değil elbet. ancak bu toprakların sahip olduklarının arasında en başarılısı, birçok avrupalıdan da daha başarılı derslerinde.

  zor şartlarda derslere girdi galatasaray. yakacak odunu, kaliteli kitapları yoktu. evi eskiydi, izin vermediler orda oturmasına. taa şehrin en ücra köşesine yolladılar onu. mecburdu bunu yapmaya. avrupasız olamazdı galatasaray.

  eskiden elinde güzel kalemleri, silgileri, ders çalışmaya kitapları vardı. çok başarılar kazanmıştı onlarla. öğretmeni de iyidi hani, hırslıydı o zamanlar.

  gel zaman git zaman dersleri bozuldu galatasaray ın avrupa da. işler ters gitti, ailesinin durumu kötüleşti. önceden çantasını taşıyan insanlar, onu okula bırakan, onun başarısında pay sahibi olan ekip yoktu artık.

  ingiltere ye gitti bir sınav için. eskisi gibi değildi durumu, ne kalemi vardı, ne silgisi. arkadaşlık kalmadı onda dediler, fakir dediler. o inandı, ona inananlarının arkasında olduğunu bilerek.

  avrupanın en büyük yarışmasında en önemli rakibiyle karşılaşacaktı. karşısındaki çocuk çok iyiydi, belki dünyanın en iyisi değil ama en iyilerinden biri. çıktı karşısına, başlarda ezildi büzüldü. karnesinin iyi olduğu günlerin üstünden uzun zaman geçmişti netekim, unutmuştu uluslararası platformu. sonra sarsıldı birden galatasaray, eski günleri hatırladı belki de. mücadelesini verdi, aslanlar gibi, eski günlerdeki gibi...

  yarışmanın bu ayağını kaybetti sonunda, ama başı dikti! ışık verdi velileri olan bizlere bozulan derslerini düzelteceğine dair. istanbul a gelsin de alnında öpelim diye bekledik onu, sarılalım boynuna aslanımızın.

  söz verdi bize galatasaray, düzeltecek derslerini. yabancı abileriyle yarışacak gene. karnesi hiç kötü olmadı ki aslanımın, hiç üzmedi ki bizi derslerinde, yine başarır cim bomum.
  7 ... looser
 6. 6.
  herkezin bildiği üzere Avrupa kupalarında en başarılı Türk takımımızdır galatasaray. şu ana kadar oynadığı 193 maçta 70 galibiyet, 73 yenilgi alırken, 50 de beraberlik almıştır . Bu karşılaşmalarda rakip filelere toplam 249 gol göndermeyi başaran Galatasaray, kalesinde ise 281 gole engel olamadı.
  2 ... wolfshade
 7. 7.
  karne değildir sadece, kitaptır, ansiklopedidir..
  1 ... sciende
 8. 8.
  zaman zaman gol olabilen 4 taraftara sahip olmak da yazacak bu karnede. her kulübe nasip olmaz bu.
  -1 ... arjen robben
 9. 8.
  başka hiçbir türk takımının sahip olmadığı, başarılı karnedir. *
  1 ... insomniac
 10. 9.
  galatasaraylıların göğsünü kabartan, fenerlilerin gözucuyla da olsa bakmaktan çekineceği karnedir.
  ... legend of the stranger