bugün

aynı galatasaraylıların sigma olomouc faciasıyla dalga geçmesi gibi, fenerbahçelilerin bayer leverkusen faciası ile dalga geçmesidir. yanlıştır, fanatiklik futboldan tat almayı engeller.
edit: örneğin burada şimdi arka arkaya lüleburgazspor, pendikspor, sigma olomouc, mtk yazsam fenerbahçeli arkadaşlar üzülür değil mi? bırakalım sonu gelmeyecek futbol tartışmalarını da futboldan zevk alalım.
(bkz: bırakın cocuklar eglensin)
genelde, 25 senedir türkiye kupası'nı alamayanların yaptığı şeydir.

(bkz: yarası olan gocunur)
pendikspor'a mütemadiyen yenilenlerin yaptıkları şeydir ama unutulmamalıdır ki Her takımın mazisinde Hezimet Vardır, Fakat Uefa Kupası Yoktur.
(bkz: acın da müzenizdaki kupalarla dalga gecin)*
sıfırcı hoca*lara alışkın olarak şampiyonlar ligi'nden dönenlerin her ne referansla bir yerlerini yüksekte görmelerinden mütevelli yapmaya teşebbüs etseler de hadleri olmadığı eylemdir. Ne de olsa galatasaray'ımız onların geldiği yere tam yedi yıl evvel gelmiştir. işte sırf bu yüzden bile: (bkz: nal toplamak)
tarih tekerrürden ibarettir sözünü doğrular davranış. bir dönemdi o başarılar. yine eski haline döndü gasssaray. daşşak geçerken mutlu oluyor muyum? evet. peki şimdiki haline üzülüyor muyum galatasaray' ın? ona da evet.
leverkusen teknik direktoru skibbe'nin 21 subat 2008 bayer leverkusen galatasaray macinda yaptigi eylem.

4-0 olmu$ mac, adam hala forvet aliyor oyuna.

ayiptir.
yıllar yılı birinin bana gelipte
-galata galata köpeklere salata-

demesini istedim bu duruma herzaman hazırlıklıydım.
cevabı patlatmak için onca zaman yandım tutuştum..
ama hayat beni bir kez daha yanılttı.
biliyorum sizi de yanılttı.
her yiğidin harcı değildir muhakkak, zaten kim yaparsa yapsın hemen fenerbahçe'li damgası vurulur alnına... insanların çekememezlikleri yok mu deli ediyor beni?

içlerinden bazılarının daha 2 gün önce sevilla diye bağırdıklarını anımsar gibiyim ama nafile kanıksanmış düşmanlıklarını saklamaktan geri kalmıyorlar. bir de üstüne üstlük ezilmişlerinden kurtulmak için bizim hazimetlerimizi kullanıyorlar. sıfır çekende, pendik'e yenilende bizdik, neden kıskanıyorsunuz ki?

biz sizin kuzenlerinizle münasebetlerinizi sorgulamıyoruz, 3 - 5 atarız diyen sizdiniz acaba kaleyi mi şaşırdınız diyoruz sadece?

bir de herkes kendi dalgasına göre geçsin, bu işe bi standart getirelim böyle olmuyor... *

*: ulan bu beşiktaş'lılara da uyuz olmaya başladım iyice. son iki sezona kadar yapabildikleri tek şey feneri yenmekti artık onu da yapamıyorlar ama gene de her tartışma da bir barcelona'ymış edaları var öldürüyor beni...
sol elin 5 parmağını açıp yanına sağ elden herhangi bir parmağı açmakla olabilir. tabi bunun farklı versiyonları vardır 3 e 3 falan yada ne biliyim bel tarafında yakınsa eller 4-1-1 gibi falan.*
özellikle ve öncelikle fenerbahçe camiasının hakkıdır. rencide etmemek kaydıyla tabi ki. *
kendi kıçındaki yamayı görmeyenin ,başkasının pantolonundaki yırtıkla dalga geçmesi gibi bir durum.
fenerbahçelilerin en büyük zevki olan konudur. *
şükrü saraçoğlu'nda oynanan her fenerbahçe-galatasaray maçında gerçekleşen eylem.
galatasaray uefa kupasıyla övünmeyi bırakıp yeni başarılar sağlayamadığı sürece fenerbahçelilerin yapacakları eylemdir. uefa kupası tabii ki büyük başarıdır ama bir bakıma da geçmiş geçmişte kalmıştır. sonuçta anderlecht, steaua bükreş, nottingham forest de bir zamanların avrupa şampiyonlarıdır.
tabii aynı şeyler fb için de geçerlidir.
bu arada küçük bir not: ben fb'li değilim işe tarafsız bakmaya çalışıyorum.
her önüne gelenin dalgasını geçtiği fenerlilerin artık sıra bize geçti diye düşünerek yapmaya çalıştığı şeydir. ciddiye alınmaması gerekir şayet asıl dalga geçilmesi gerektiğinin kim olduğu herkes tarafından bilinmektedir.
köpeklerin maskaralık yaptığı gerçeğini ortaya koyan düşünce ama kurt kocamadı ki daha.
tıpkı bir fenerbahçe ile dalga geçmek kadar doğal olan şeydir. yahu, ezeli rekabetin de en güzel yanı bu değil midir zaten? iki klübün de tarihlerinde başarısızlık yaşadığı belli dönemler olmuştur, bundan sonra da emin olun ki olacaktır böyle dönemler. bir galatasaray taraftarı olarak ben, son derece hak ederek farklı biçimde kaybettiğimiz leverkusen maçından sonra söylenen sözlere kızamam, hatta içinde ağlanacak halimize güldürenleri de alkışlarım. işin güzel tarafı budur, yarın da fenerbahçe benzer sonuç aldığında benzer cümleler söylerim ama işin de suyunu çıkartmam.

iş en nihayetinde hazmedebilme meselesidir, söz konusu taraftarın hangi takımı tuttuğunun ise bir önemi yoktur. oynanan oyun futboldur. elbette ki yenmek kadar yenilmek de vardır, ilk olarak bunun farkına varmak lazım sanırım. ama ilk onlar başlattı, önce onlar bizimle dalga geçti demek de son derece mantıksızdır. eğer ki sen eline geçen her fırsatta rakibinin başarısızlığıyla dalga geçersen, küçük düşürücü söylemlerde bulunursan, günü geldiğinde benzer davranışla karşı karşıya kalman da kaçınılmazdır. kaldı ki, mide bulandırıcı hakaret düzeyine erişmediği sürece bu tür çemkirmeler de işin tuzu biberidir. ne yani, fenerbahçeliler real madrid elendiğinde, galatasaraylılar da barcelona elendiğinde mi dalga geçsin?
dalga geçenlerin sadece kendini küçük düşüreceği durumdur. öyle ki, galatasaray ile dış kapının mandalı durumundaki bir insanın dalga geçmesi, galatasarayın büyüklüğünün tırnağını kesemez. neticede arkadaşlar, siz siz olun galatasaray ile dalga geçmeyin. daha da önemlisi, hiçkimse ve hiçbirşeyle dalga geçmeyin. zira saniyeler sonra neler olacağını kimse bilemez...
nedense galatasaray sempatizanı arkadaşlar tarafından fenerbahçeli bir kişi tarafından yapılacağı kanıksanmış eylem?!?
hadi olabilir diyelim...
peki ama neden?

söze gelince en büyük sizsiniz. 1 kere aldığınız uefa kupası'nın ardına sığına sığına bugünlere gelen sizler, bugün hani o deminki cümlenin öznesinde yer alan ''fenerbahçe'' geçen sene ve ondan önceki sene o sizin aldık diye ardına sığındığınız kupayı 2 defa üst üste alan takımı türkiye'de madara edince hala bok atmaya çalışırsınız? bre gafiller siz kurduğunuz cümleleri de mi sapıtırsınız? yoksa sadece işinize geldiği gibi konuşmak yaşam biçiminiz oldu da çaktırmamaya mı çalışıyorsunuz? anlamak güç doğrusu...

atalar güzel söylemiş; ''yarası olan gocunur...''
bir fenerbahçeli zaten görmektedir ki, burada başlıkta ''galatarasaray'' yerine ''fenerbahçe'' ile dalga geçmek yazsa, hiçbir fenerli bunu direkt galatasaraylılara yormaz. neden? çünkü yarası yoktur bu konuda.
ama gel gör ki diğerleri için bunu söylemek zor... görüyoruz, okuyunca anlıyoruz...

şimdi dalga geçmek mevzusuna gelecek olursak!
dalga nedir? nasıl dalga geçilir?
bunu bilmeyip abidik gubidik konuşan elemanların anaları, babaları ve bilimum müslümanlar için kara murat edasıyla bu linki koymaktan şeref duyarım!

http://www.youtube.com/watch?v=prpGc2BFgxA

soruları tekrar söyleyeyim: dalga nedir? nasıl dalga geçilir?
izledikten sonra cevapları kendi kendinize vediğinizden eminim sayın farecikler...

tanım: üstteki yazılanların tümüdür...
Ezikliklerini çıkarmak için yapılan bir eylem.
asırlık bir çınara yapılan saygısızlıktır. * *
sıçda bokunla oynadır. bir takımla dalga geçebilmek için önce o takımın başarılarını egale etmek gerekir. avrupada iki maç kazanınca olmuyo bu işler müzende somut olarak bir belgen varsa gel canımı ye. hiçbir zaman uzanamayacağın ete mundar demeyeceksin.

peşinen edit: fenerli arkadaşlar boşuna kötülemeyin. siz kötüledikçe gerçekler değişmeyecek.
gayet doğal bir durumdur, dünya üzerinde dalga geçilemeyecek kadar kusursuz bir klüp zaten yoktur ki bu klüp galatasaray ise hareket kabiliyeti biraz yüksektir..
güncel Önemli Başlıklar