1. 1.
  yaşayan birşehir efsanesi.her cins insan burada bir nefes almalık duraklamalar içerisinde bulunabilir.merdivende öbek öbek çeşitli yaş ve kategorilerde insanları bir şeylerle meşgul iken görebilirsiniz.
  1 ... veritaserum
 2. 2.
  içerdik, otururduk, kalkmazdık, belini kırmadığımız iki laf kalmazdı...

  eskisi gibi mi? tabii ki değil yok kameraymış yok güvenlikmiş hoş tinercilerin de uğrak mekanı olmuş ya neyse...

  "ne günlermiş yahu" demeden yapamıyorum. reklam teklifi anladığım mı kaldı, oturanlarla tanışıp muhabbet etmediğim mi yoksa neyse işte bir kaç bi'şey daha*.

  gerçekten de efsanedir...eski haliyle orada bulunmuş olanlar kendilerini şanslı sayabilirler.
  1 ... endustriyel siyah
 3. 3.
  kısaca merdivenler olarak ta bilinir.
  ... endustriyel siyah
 4. 4.
  esrar, alkol, bali,tiner, bela , eğlence, polis kısacası ne ararsan bulunan yer.
  ... aksak tirtil
 5. 5.
  kimsenin kimseye karismadigi herkesin es dost icki muhabbet derdinde oldugu istanbul'un en samimi mekanlarindan biri. hamamin karsindaki otoparktan asagiya bakinca yikilmis bir binanin son kalintilari gorulur. o binanin tas duvari merdivenlerin yanisira yukselir . iste o alana proje dersi icin yapmayi tasarladigim bina icin sik sik gidip fotograf cekmem nedeniyle cigara saranlarin ''niye fotograf cekiyorsun, bizi mi cekiyorsun'' diye cikismalari, otopark gorevlisinin ''ne cekiyorsun arabalarin fotografini mi cekiyorsun cekme'' diye anlamsiz bir terslikte olmasi bile oranin sicak havasini degistirmez de hepsiyle ahbap eder zamanla. merdiven sahanliklarinda yatan deliler mevcuttur her daim. dedigim gibi en ilginc yani, kimsenin kimseyle ilgilenmemesidir burada ve hakkaten de her tipten insan ikamet eder; ama neyseki cihangir merdivenleri gibi fazla populer olmamistir henuz de her gun dolup tasmaz o nedenle. iyidir iyi.
  1 ... mei ve pacali donu