1. 1.
  git gide öğle kuşağında yayınlanan kadın programlarındaki tartışmalara benzeyen rekabet, gittikçe çirkefleşmektedir.
  (bkz: semih ile arda benim için bitmiştir)
  2 -2 ... eses taraftari porsuk canavari
 2. 2.
  olmasa türkiye de futbolun ne tadının ne de tuzunun kalacağı rekabettir.
  1 -1 ... dusersmynarim
 3. 3.
  tanım: türkiye sınırları içerisindeki hala en büyük rekabettir.

  dünkü derbi evet çok büyük rezaletti, ama dünya üzerindeki tüm büyük maçları baz alırsak sahanın karıştığı ilk maç değildir son da olmayacaktır. bu kavganın ülke futbolunun az gelişmişliğiyle falan bir ilgisi de yoktur kanımca. bundan 10 sene kadar önce bir arsenal-man utd maçında jaap stam, roy keane ve patrick vieira üçlüsünün bütün sahayı birbirine katması gibi örnekler de mevcuttur. galatasaray ile fenerbahçe arasındaki büyük rekabet, bakın kavga ya da düşmanlık demiyorum, sürmeye devam edecektir. ama artık mümkünse çingene ruhlu futbolculardan uzakta sürmelidir.
  4 ... pulemjot kalashnikova
 4. 4.
  türkiye de futbolun seyredilme sebebi...
  (bkz: beşiktaş çekil aradan)
  5 -5 ... verbalkint
 5. 5.
  rekabet filan değildir, bir tarafın açık ara üstün olduğu bir kıyaslama rekabet filan olamaz. basına malzeme lazım hala rekabet diyorlar buna. kadıköy'de on senedir fener'i yenemiyoruz, nerede rekabet? sami yen'de ise ara sıra yeniyoruz işte.
  4 -10 ... volkan2386
 6. 6.
  biten rekabettir. müzelerdeki kupalara baktığımız zaman rekabetin ''r''si gözükmemektedir.
  -1 ... kajmer
 7. 7.
  futbol takımları ve maçları açısından bakarsak her iki tarafın taraftarını da daha maça haftalar kala içlerinde anlatılmaz heyecan ve umutlarla bekleten rekabettir.
  ... bagdagul
 8. 8.
  memnun olunmayacak durumdur. bu rekabet değil, düpedüz kindir. iki büyük takım. tamam güzel maç olur diyoruz. çoğu futbolcular milli takımdan arkadaş(kardeşlik olmasını bekliyorsunuz) ama gel gör ki böyle olmuyor. kavga, dövüş, küfür, yabancı madde, abartılı artistlikler futbol hariç ne ararsan var. ne gerek kim gazlıyor ki bu futbolcuları. yani bravo size futbolun da içine ediyorsunuz bravo...
  ... dorado
 9. 9.
  türkiye'nin en büyük iki takımı arasında olan rekabettir. ne beşiktaş, ne trabzonspor ne de sivasspor gibi takımların yaşayamayacakları büyüklükte bir rekabettir. tüm dünyanın dahi diline dolanmış eşi benzeri bulunmayan rekabetlerdendir.
  ... zeki yaratik
 10. 10.
  1907 yılında fenerbahçenin kurulmasıyla başlayıp 2009 yılında devam eden rekabettir. profosyonel ligin 1959'da kurulmasıyla hareket edip kıyaslama yapacak olursak fenerbahçe 70'lerin takımıdır. o yıllarda çekilmiş türk filmlerine dikkat edersek konu futbolsa fenerbahçe maçlarına gidilir, bir oyuncu yükselip transfer olacaksa fenerbahçe'ye transfer olurdu - ilyas salman'ın filmindeki gibi- hababam sınıfının da fenerbahçeli olması tesadüf değildir. galatasaray ise o yıllara kadar daha çok lisenin ve elit kesimin takımıyken 80'lerin ikinci yarısından itibaren derwall, mustafa denizli ekibi ve smovic, prekazi, tanju'lu kadrosuyla fırtınalar estirmiş fenerbahçe'yi yakalamıştır. 90 larda ise hakan şükür, okan buruk, kubilay türkyılmaz, suat kaya, bülent korkmaz, tugay kerimoğlu'lu kadrosuyla daha da yükselmiş 2000 yılında uefa kupasını alarak zirve yapmış ve fenerbahçe'yi gerek taraftar sayısı gerek başarı anlamında geçmiştir. 2000'li yıllarda ise iki takımda eşit güçtedirler fakat taraftar sayısı ve kupa bakımından galatasaray bir adım öndedir, mali güç açısından ise fenerbahçe öndedir. ancak gayrimenkulleri de işin içine katarsak riva arazisi ve galatasaray adasının bir tanesinin satılması durumunda galatasaray fenerbahçe kadrosunu satın alacak potansiyele sahiptir. tabi önemli olan varlıkları satmak değil geliri sürekli hale getirmektir..
  6 -1 ... ensemble