bugün

futbol dostu, fenerbahçe'nin kurtarıcısı, harici ve dahili mihrakların yok edicisi, kafir ve müşrikleri kökünü kazıyıcı, mücahit! aziz yıldırım tarafından dile getirilmiş sözcükler öbeği.

Tamamı şudur:

"Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, futbolda şike davası nedeniyle geçirdikleri zor dönemde, Galatasaray'ın Kadıköy'de şampiyon olduktan sonra kupayı alma ısrarını unutamadığını belirterek, "Onlar orada saygı göstereceklerdi, kupayı da almayacaklardı. O zaman ebedi dostumuz olacaklardı ama şimdi dost değiliz" dedi.
Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen yüksek divan kurulu toplantısında konuşan Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli kulüpteki geleceği, yarın derbi maçta karşılaşacakları Galatasaray ve futbolda şike davası gibi çeşitli konularda açıklamalar yaptı.
Spor Toto Süper Lig'de 2011-2012 sezonunda Süper Final'in son maçında Galatasaray'ın Kadıköy'de şampiyon olduğu maçı anımsatan Yıldırım, şunları söyledi:
"Galatasaray en büyük rakiplerimizden ve dostlarımızdan birisi deniyor. Ben demiyorum. Dostluklar kolay kazanılmaz. Dostluklarda hata yapıldığı zaman insan görmez ama dostluklarda rencide edici durum olursa dostluk sonsuz olmaz. Olmaması da gerekir. iki takım geçmişte dostluk dolu maçlar yapmıştır. Biz hapisteyken burada play-off oynandı. Şampiyon oldular, tebrik ediyoruz. Üzgün ve yönetimi olmayan insanlara, mücadele ettiği bir dönemde, inat için bir zevki tatmak için orada o rezilliği yaşatmamak gerekir. Bunlar o rezilliği yaşattılar. Ben hiçbir zaman unutmam. Onlar orada saygı göstereceklerdi, kupayı da almayacaklardı. O zaman ebedi dostumuz olacaklardı ama şimdi dost değiliz."
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek'i yarınki derbiye davet etmesine gerek olmadığını kaydeden Yıldırım, "Zaten gelecekler. Yerleri belli. Davete falan gerek yok. Davet edebilmek için birbirimizi iyi anlamamız lazım. Ben onları iyi biliyorum. isteyen arzu eden kurallar gereği gelir" ifadesini kullandı.
Derbiyi kazanacaklarını iddia eden Yıldırım, "Yarın yeneceğiz. Onlara güveniyoruz. Türkiye'nin en iyi takımıyız ve Avrupa'nın en iyi takımlarından biriyiz. Onlar sahaya inancımızı yansıtacak ve yeneceğiz. 3-4 gündür gazeteler yazıyor, 'Fenerbahçe'yi yenebilirler' diye, yenemezler bizi. Onların elleri ayakları titriyor, daha yine titreyecek. Biz hepimiz tek yürek olarak, futbol oynayarak kazanıp yolcu edeceğiz. Ben başkanlığı bitirene kadar bu tarih devam edecek. Bunu bilsinler" şeklinde konuştu.
Aziz Yıldırım, futbolculara Ajax ve Galatasaray maçları öncesinde alacaklarının ödendiğini bildirdi.
Öte yandan Yıldırım, A Milli Futbol Takımı'nda futbolculara verilen primlerin kulüplere de verilmesi gerektiğini savundu. Sarı-lacivertli futbolcu Volkan Şen'den, milli takımdaki sakatlığının ardından 3 hafta faydalanamayacaklarını aktaran Yıldırım, futbolcunun bu süredeki ücretini ödemesi için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvurduklarını kaydetti."
Şerefli türk takımı olan galatasaray bugüne kadar her dostluğa el uzatmış ama karşılık bulamamıştır.

Neden mi?

Paragraf başındaki kelimeyi okumadın mı?
fenerbahçe şike yaptı diyerek uefa'ya formlarda, sözlüklerde toplaşıp kampanyalar düzenleyerek mektup yollayan gese taraftarlarını hatırlayınca, doğruluk payı olduğunu düşündüğüm aziz yıldırım tarafından söylenen söz.
Elini versen kolunu kaptırırsın bir şekilde satıp maç alırlar öyle bir takım. Siz kimsiniz de galatasaray gibi soylu bir takım sizinle dostluk kuracak?
Gözümüzde o kadar büyümediniz, büyümeyeceksiniz.
(bkz: kupanın sapını verelim de barışalım)