bugün

herkesin bildiğidir.o sezon şampiyonluk son maça kalmış ve 2 takımda aynı puandaydı.averaj hesapları yapılıyordu.sonuçta a.gücü ile g.saray şike yaptı.ayrıca g.saray g.birliğine de puan alması yada en azından az fark yemesi için teşvik primi verdi.

tüm bunların sonunda 2.olan beşiktaş'ın başkanı da şerefli 2.olduk demiştir.bu arada tüm bu pislikler yaşanırken fenerbahçeliler de aman aman iyi oldu bjk 4.kez şampiyon olmasın diyorlardı.

yaşı küçük olanlar bilmez.g.saray camiasının zihniyetini göstermesi açısından komiktir.o son hafta öncesi gs yönetimi adeta kuduz köpek gibiydi beşiktaş g.birliği ile şike yapacak, a.gücüne teşvik gönderiyorlar diye ortalığı birbirine katmıştı.

öyle ki bjk yönetimi işi gücü bıraktı kendini savunmaya çalışıyordu.

maç günü geldi çattı ve herkes gördü ki şikeyi g.saray yapmış yetinmemiş g.birliğine de teşviği göndermiş zira g.birliği canla başla mücadele etti.maçı izleyenler bilir 3-1 olduktan sonra bile g.birliği oyun disiplininden kopmadan daha fazla gol yememek için mücadele ediyordu.a.gücü maçına zaten hiç girmiyorum.daha ilk yarıda maç 5-0 olmuştu.
eee sonuç olarak? nereye gelelim burdan?

sen parayı alıp çatır çatır yemedin mi? o yıllarda herkesin yaptığı şeylerdi bunlar. kaldı ki teşvik primi suç kapsamına gireli 1-2 sene oldu.

sen hem takımın parasını yiyeceksin hem de iş bulamayınca reklam yapmak için bu triplere gireceksin.

ne model sosyalistsin anlamadım ki kemalettin şentürk?

geçmişe mazi, sikilmişe gazi derler abi. beşiktaş yıldız takabilmek için mahalli ligdeki şampiyonluğunu saydırırken iyiydi, ona saysınla bu şampiyonluğu.

hayır, 20 sene geçmiş. 93 şampiyonu olacan da ne olacak, beşiktaş çağ mı atlayacak?

bunları konuşacaksak 2001'i de konuşalım, cafer aydın'ı da konuşalım, sinan engin'i de konuşalım, 4-3'lük antep maçını da konuşalım.

yeter ki siz bu kadar zavallı olmayın.
gs'lilerin beğenmeyip , yalan dediği haber.

ulan zamanında apo bile para vermiş size.
şikesi tescil olmuş angry birds haber başlıkları kuyruk acısı neymiş böyle beh beh behhh
dinime küfreden müslüman olsa sözünü akla getirir beyanat...
habertürk tv'nin programında da bunları söylemiş kişi. paranın nereden geldiğini bilmediğini sadece istanbuldan ankara'ya döndüğünde kendine bir paranın verildiği ve kimden geldiğini bilmediğini söylüyor. paranın nereden geldiğini bilmediğini söyleyip ardından galatasaray'dan teşvik verdi diye açıklama yapmak ne kadar tutarlıdır? ah bir de skor galatasaray'a yaramış. be hey adiler galatasaray son haftaya 45-43 gol averajıyla lider giriyor. zaten önde skor avantajını kim arar. ama öyle bir hava estirildi ki tff'nin sitesinden o sezona bakma zahmetine bile bilmeyen aptalları bjk'yi önde galatasaray'ı geride zanneder. http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageID=560 buyrun bakın.

1992-1993 sezonundaki Beşiktaş-Gençlerbirliği maçıyla ilgili olarak Galatasaray'dan teşvik primi geldi" açıklamasını yapan Kemalettin Şentürk, Bizim Stadyum'da şunları söyledi:

"O zaman Gençlerbirliği ile sözleşmem sona eriyordu ve transfer dönemiydi. Beşiktaş ile transfer görüşmeleri yapıyordum. Başkan ilhan Cavcav da Beşiktaş ile ilişkimi duymuş. Sanıyorum bir de transferle ilgili gözdağı vermek istediler. Bu nedenle Beşiktaş maçı öncesi kadro dışı bırakıldım. Beşiktaş maçında ben kadroda değildim. Ama yıllardır aynı şeyleri konuşuyoruz. Bundan sonra da mezara kadar şike ve teşvikle ilgili konuşmayacağım. Bir daha da futbol programları dışında hiçbir programa katılmayacağım. Siyasetle ilgili programlara da gitmeyeceğim."

"O PARADAN BANA DA PAY VERiLDi!"
"Gençlerbirliği maçında ben oynamadım. istanbul'da değildim; orada ne olduğunu da bilmiyorum. Ama Ankara'ya dönünce takıma para dağıtıldı. Bana da o paradan pay verildi. Sezonun son maçıydı. Takımdaki herkes tatile çıkacaktı. 'Bu ne parası?' diye sordum. Bana 'Para geldi, al' dediler. Ben de aldım. Ama dediğim gibi o maçta ben oynamadım. O zamanki skor da Galatasaray'a yaramıştı. Ama yıllardır bu maçta oynayanların bir tanesiyle röportaj yapılmadı. Bu sorunun net yanıtını da Beşiktaş'ın değerli başkanı Süleyman Seba vermiştir. insanlar şerefli ikinciliklerin değerini yeni anlamaya başladı."
http://spor.haberturk.com...a-dagittilar-ben-de-aldim
biz beşiktaş'a yeniliyoruz ama galatasaray bize yine de para verdi maçtan sonra.

he, zaten galatasaray'ın parası bok, yenilene bile teşvik veriyor...

kemalettin efendi, senin bu saçmalıklarına inananacak insanların kapasitesi belli, sinirlerimizi zıplatmayın. sen 19 yıl sonra böyle bir açıklama yapıyorsan ben bunda bir kasıt ararım arkadaş bu kadar basit. zaten inanılırlığı olmayan bir açıklama...

edit: ulan madem teşvik peşinde koşuyorsunuz, alın size 2000-2001 sezonu fenerbahçe'nin muhabbetleri... hani şu birçok kişiden duyulan, bilinen galatasaray'ın şampiyonluğunu engelleme muhabbetleri...

http://www.frmtr.com/fene...-ben-kendim-dagittim.html

edit2 : beni zorlamayın, 1940'lı 1950'li yıllarda karıştırdığınız naneleri çıkartırım.
maçtan sonra bize para dağıtıldı demiş

ah be yavrum senin o teşvik diye atladığın şike parası olmasın hahahaaa

ulan yenilmişsiniz ne teşviği

beşiktaş alenen satın almış bu arkadaşa göre gençlerbirliğini

kafadaki gs algısı da illa teşvik olayına götürmüş bizim kemalettini..
Peki maçta neden 5 as oyuncunuz oynamadı sorusunu akıllara getiren iddaa. (Not: Maçı bjk 3-1 kazandı.)
http://spor.haberturk.com...a-dagittilar-ben-de-aldim

kaynaklı haberde teşvik primi alığını itiraf etmiştir.
bir fenerli beyanıdır. ne diyecekti. fener mi verdi diyecekti. amk malı.
kemalettin şentürk'ün bir iddiası. ispatlaması lazım.
Sözlük köşelerine yazacağına git savcılığa ihbar et yavşak şeklinde karşılık verilecek söz.

Hükümlüsünüz olm hükümlü.

Maç alıp sattığınız için türk adaleti size şikeci tokatı yapıştırdı. Hiç çıkmayacak o iz suratınızdan.

Hiç götünü yırtma.
dün dündür bugün bugündür. Çamaşırsuyu alıp eski kirli çamaşırlarımızı yıkamaya kalksak sanırım en az çamışırsuyuna ihtiyacı olacak büyük takım galatasaray olur.
götünden bal damlayan külüpten gelmiştir o teşvik. neredeyse götündeki donunu bile devletten teşvik olarak almıştır. teşvik primi vermesi çok ta yadırganmamalı.
Fatih Terim:Umutun pozisyonu penaltıydı.Hakem emek hırsızlığı yaptı.
Gazeteci:Beşiktaş maçındaki burakın pozisyonu hakkında ne düşünüyorsunuz
FT:Fok balıkları cok yalnız.
(bkz: sosyalist kemalettin)
galatasaray'ın şampiyon olması için tam 8 gol atması gerekiyordu ve sen allahın işine bak ki onlarda 8 gol attı. çok temiz adamlar vesselam.
Kemalettin'in 5 sene fenerbahçe'de oynamasını sağlayan beyanatıdır. Ama yememiştir kimseler. Fenerbahçeli olup da uzaktan bok atanlara saygılar.

Ayrıca 2006'dan önce tüm kulüplerde teşvik ve prim serbestti. Yeni düzenlenen TFF kanunuyla kesin yasak getirildi ve futbol temizlendi. Azize salağı kanunu öğrenmemiş olacak ki dayanamadı ve yapmaya devam etti.

Adaletin önünde kimin yapıp yapmadığı şimdi belli olmuşken s*kilmiş götte orada dururken sen neyin tantanasını yaparsın aslan? Bizim paramız vardı yaptık amk diyen fenevli insanları da gördüm ben ne konuşuyorsunuz hala anlamadım.

Şu anda tek derdiniz Bu kadar güzel bir takımınız varken ortalığı sıçıp batıran Aykut'u göndertmeye çalışmak olmalıyken hala şike oldu mu olmadı mı? Siz de yaptınız. Galatasaray 1-0 yenilmesine falan seviniyor ehehe. Bu kafayla bi gıdım ileri gidemezsiniz. Uefa kupası falan hayal ediyorlar bir de. Yazık.
türk insanının kafasının bastığı tek konu futbol ve futbolda meydana gelen haksızlıklar. futbol da dahil olmak üzere artık bir çok spor branşının sadece kumardan ibaret olduğunu anlamanız lazım artık. kumarhaneler çoğu ülkede yasaklandığından beri kara para aklama ve haksız kazanç için başvurulan en bilindik ve yasal yol budur. sizin heyecanla izlediğiniz maçların çoğunun nasıl biteceği önceden planlamıştır.
bir kemalettin şentürk beyanatıdır. 92-93 sezonunda son maçta şampiyonluk için beşiktaş'la kapışan galatasaray'dan gençlerbirliği oyuncularına teşvik primi verildiğini itiraf etmiştir.
http://skorer.milliyet.co...detay/1600862/default.htm

demek ki galataray işini iyice sağlama almak istemiş o hafta. ankara takımlarını resmen nüfuslarına geçirmiş adam(!)lar.
güncel Önemli Başlıklar