1. 1.
  son zamanlarda sahneye konduğunu düşündüğüm yeni dramadır.

  biliyorsunuz ki bizim ülkenin bir değeri birilerine satılacak veya peşkeş çekilip rant kapısı haline dönüştürülecekse bu işin bir ön hazırlığı yapılır, son yıllarda galatasarayın başına gelenler göz önüne alındığında kulübümün de ne yazık ki bu yola sokulduğuna inanıyorum, işte gerekçeler;

  - şampiyonlar liginde ve ligde başarılı geçen üç sezonun ardından uefa sonrası olduğu gibi saçma sapan transferler ile kulübün kasası boşaltıldı. daha doğrusu buna müsaade edildi, göz yumuldu çünkü gs de her zaman yiyici bir liseli ekip vardır zaten.

  - daha sonra uefa nezdinde kulüp itibarsızlaştırıldı, taraftar nezdinde de başarısızlık kanıksandı ve gelen yönetimlerin özellikle basiretsiz adamlardan seçilmesi esası uygulandı.

  - riva, gs adası, florya gibi taşınmazlar bir bir elimine ediliyor önce gs adasından elde edilen gelir oradaki işletmeciyi kovarak elendi daha sonra riva dan yediğimiz kazığı hepini biliyorsunuz zaten anlatmaya gerek yok. ama son gelişmeyi aktarayım projeden %38 lik payımız ihaleyi kazanan ilk şirketin çekilmesiyle %20ye geriledi. zaten ucuza giden yerin ileriki gelirlerinden alacağımız pay da %18 azaldı.

  -aktifbank a olan vadesi gelmiş borçlar rivadan gelen parayla kapandı ancak aynı tutar odeabank'tan kredi olarak alındı (135m$) kulübün şu anki reel borcu 1.5 milyar TL.

  - şimdi taşınmazlardan bi tek florya kaldı o da elden gidince kulübün batışı noktasına gelinecek. biliyorsunuz galatasaray spor kulübü bir dernek ancak Galatasaray futbol a.ş bir şirket. bu durumda aman gs batmasın denilerek hisselerin tamamı halka arz olacak, o hisseleri de psg ya da arsenalde olduğu gibi beyaz entarili bir katar emiri alıp gelip kulübün başına oturacak. buradan da hem gs obisi hem de hükmet sakalını alacak tabii..

  - sosyal veya görsel medyada rasim ozan gibi çığırtkanlar ya da demirörenin gazetesindeki spor yorumcularına bakın alttan altta kulüp satılmalıdır, liseliler para yiyor, yönetim kötü güzellemelerine başladılar.

  pekiii, neden galatasaray,

  ona da kısaca değinecek olursak, beşiktaş gibi taraftarın son derece etkin olduğu hükümetten bağımsız bir camiayı bu hale getiremezsin, denediler olmadı feda meda dendi toparladılar. fenerbahçe desen kim ne derse desin aziz içeride çok güçlü ve hem devletle hem fetö ile sürekli kavgalı. trabzon desen kim siker trabzonu, satsan para etmez son başarısı 30 yıl önce...

  galatasaray ise hem hükümetle sıkı ilişkileri olan hem de içeride herkesin birbirini düdüklediği bir lordlar kamarası tarafından yönetilen, taraftarın minimum gücü ve temsili olan tek kulüp. bu kulubü bölüp parçalayıp satmak en olası iş.

  söyleyin ey galatasaraylı kardeşlerim, çok mu uçuk bu senaryo?
  6 -3 ... dreaming out loud
 2. 2.
  Satılsın amk sanki seriatla yönetilecek takım, ucaga doldurup arabistana mi goturecekler oğlummmmmm.
  Satılsın da selçuk yasin gibi sik kırıkları bu kulubun kapisindan giremesin.
  7 -1 ... carbonara
 3. 3.
  Galatasaray bir vakıf kulübüdür. isteseler de satamazlar. Kanun buna müsade etmez.
  1 -1 ... frekans
 4. 4.
  Galatasaray yeterince devlet desteği ile ayakta durdu. Ciddi söylüyorum tam bir yük başka bişey değil.
  1 -5 ... doublecift
 5. 5.
  eskiden devlete ait işletmeler de satılamazdı, kamu iktisadi teşebbüsleri de satılamazdı kanunu yapan adam bu işe karar vermişse bir kapalı oturuma bakar. satılamaz diye bir şey yok.

  tüpraş, tekel, türk telekom, eti maden, sümerbank ve daha niceleri...
  ... dreaming out loud
 6. 6.
  taraftarın minimum gücü mü ?

  sen afrikada mı yaşıyorsun kardeş ?

  türkiyenin en çok taraftarına sahip kulübünden bahsediyorsun, senin dediğin gibi kolay değil o işler.
  dünyanın en çok tanınan taraftar grupları arasında ua.
  yazmadan önce bilgi lazım.

  hoş senaryo, olabilir de. ama bu senin dediğin etmenlerle değil.
  4 -2 ... leodavinci
 7. 7.
  Satsinlar amk bari adam gibi yönetilir gelende liselilerin götüne tekmeyi basar.
  2 ... karton toplayan cocuk