bugün

(bkz: ota boka özenen tipler)
(bkz: gaffur esprileri ne lan)
(bkz: yoksa siz gaffuru beğenmiyor musunuz)
kendi espri yeteneği gelişmemiş insanların film ve dizilerden duydukları komik esprileri her zaman dile getirmelerinden dolayı karşı tarafa verdikleri rahatsızlık olayıdır.

***batıya özenipte kendi ülkemize zarar vermekten iyidir.***
aslında gaffurla ilgisi olmayan durum. önüne ne verilirse onu kendi zevki sanan bu mahlukat gaffurun modası geçince yeni bir oyuncağa yumulacak ve bu böyle sürüp gidecek.
avrupa yakasından mıdır bilinmez her dönem, karakterlerinden bir tanesinin gerek konuşma şekli gerek se espirilerinin dillerde pelesenk kıvamında laçkalaşmasıyla istemsiz olarak gerçekleşen tiksinme durumudur.

selin vardı bir dönem. oha falan olmaktan oha filan oluyorduk milletçene. gitti ve bitti.
hızlı tüketiyoruz allahtan .kestirip atabiliyoruz iyi hoşta, hiç vakit kaybetmeden yeni karakterleri yeni söylemleri oturtuyoruz hayatımızın baş köşesine.

iyi mi yapıyoruz kötü mü? tam şey edemesekte, öykünmeyi bir hayli abartıyoruz.

(bkz: bokunu çıkarmak)
son zamanların trendinden tiksinmektir. biri bir laf eder, sonra bir kahkaha kopar. eheheh bu idiotlar neye gülüyor böyle, bi şey mi kaçırdım yoksa şeklinde karalar bağlarken, kısa bir süre sonra süper bir açıklama gelir: "hani avrupa yakasında gaffur var ya.."

bir şey ne kadar basitse o kadar popüler oluyor galiba.
aman allahım avrupa yakası fanlarına hakaret ettim.
(bkz: gaffur sensin esprileri de)*
Oluşum sürecini tamamlamamış bünyelerin özentilerinin dışa vurumu.
(bkz: boktan tiksinilir insandan değil)
kişilerden yaptıkları espiri, konuşma tarzı, zeka seviyesi vs den dolayı tiksinenlerse boktur.
(bkz: yaradılanı severiz yaradandan ötürü)
(bkz: bi sakıncası mı var)
(bkz: seni tenhada gıstırırım)
insandan tiksinmek hem de çok basit bir fiiden dolayı tiksinmek... insanoğlu sevgiyi, sevmeyi öğrenebilse...
gaffur tiplemesin'i aşırı abartmış kişiler olmasından dolayı tiksinilmesi doğal bir durumdur.
bu kişiler yüzünden gaffur artık beni güldüremeyen bir tipleme olmuştur.
aradan kaç yıl geçmesine rağmen; geçen gün arkadaşımla tokalaşırken, elimi böle bi şekillere sokup electro boogie dedim. bir sessizlik oluştu... utandım, sıkıldım.
ve birdaha o arkadaşımla tokalaşabileceğimi sanmıyorum.
(bkz: kendinden tiksinmek)
Bu kişiler çevrelerine şirin, güldürükçü, sempatik görünme çabası içindedirler. Ama sıçarlar, yetmez sıvarlarç...
doğulu ağzıyla konuşup saçmalayan herkesi komik bulan bir millet olmamızın sonucudur.