1. 1.
  (bkz: akp döneminde serbest kalmıştır)

  Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan suikastının emrini vermekten 18 yıl 9 ay hapis cezası alan Mehmet Beşir Varol'un ve birçok Hizbullahçı, “dostane çözüm” kapsamında tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edilmiş.
  gaffar okkan ın katilinin serbest kalması

  beka sorunu'na gel...!

  şehit emniyet müdürümüzün katilini bırakın,
  terörist deniz yücel'i bırakın,
  terörist rahip brunson'u bırakın, sonra da beka'dan bahsedin...

  şimdi bu konuda da çok sıkışırlarsa çıkıp "bizde bağımsız yargı var, yargı bırakmış" derler.

  eh hazır bırakıyorken, selo ile apo'yu da bırakın bari. sizinkiler onu da alkışlarlar ne de olsa.

  https://www.abcgazetesi.c...zumle-tahliye-edildi-4583
  30 -2 ... tengir budun
 2. 2.
  Onlar konuşur ak parti salar.
  9 ... urlaliimam
 3. 3.
  stepne reisi şüphesiz mutlu edecek gelişme. af için yırtınıyordu.
  3 ... caranthir
 4. 4.
  dostane çözüm nedir?

  bu vatandaşlar tam üç sefer insan Hakları mahkemesinden yargılamalarının hukuksuz olduğuna ve yeniden yargılanmaları gerektiğine dair davalarını kazandılar ve Türkiyeyi tazminata mahkum ettirdiler. O dönemin fetöcü yargıçları bu karara karşı kulaklarını tıkayıp görmezden geldiler ve Türkiye sadece tazminatı ödeyip yeniden yargılamaya gitmedi.
  Üçüncü seferde de yargılamanın hukuksuz olduğu kararı çıkınca fetöcülerin çuvala sığdırmaya çalıştığı mızrak devletin götüne girdi. davalarından ve tazminat taleplerinden vazgeçmeleri karşılığında bu vatandaşlar serbest bırakıldı.
  muhtemelen yaşasaydı yine fetöden müebbet yiyecek birinin cinayet davası fetöcü yargı tarafından türkiyeyi rezil eden bir davaya dönüştürüldü

  işte sana dostane çözüm.

  he sen yine gazete haberlerinden element uydurmaya devam et, al sana bir artı mutluluklar...
  1 -1 ... mavraci
 5. 5.
  Hizbullahçıların oyuna kadar düştüler demek ki...
  1 ... lesley mateas
 6. 6.
  Hiçbir açıklaması hiçbir bahanesi olamaz bu salıvermenin. Batı kanunları iflas etmiştir. Ceza yasası acilen değiştirilmelidir. idam geri getirilmelidir. Suç karşılığı adaletli bir ceza görmelidir. Hukuk sistemi adaletten uzak hiçbir devlet payidar olamaz.
  2 ... gazeloglu
 7. 7.
  Durumun ak Parti'yle ilgili olduğu iddiası Tamamen manupulasyon ve asparagas yalan dediğim durum. Bu Tamamen algı yaratma çabası.

  Bunun ak partiyle hiç bir alakası yok

  Kaynak verilen habere baktığımızda

  2001 de olan bu olayla ilgili şehdimiz Gaffar Okana şehit demiyor ilgili haber sitesi, bu sitenin yaklaşımı orta da (Haber öldürülen diyor) habere göre 18 yıl 9 ay hapis cezası verilmiş

  2001 den 2019 a zaten 18 yıl geçmiş

  Bizzat kaynak haberde yazıyor bu ...

  eğer serbest bırakılma durumu doğruysa bu durum tamamen ceza ve infaz yasasıyla ilgili zaten 18 yıllık cezada infaz edilmiş

  2001 - 2019 zaten zaten 18 yıl ceza alan biri 18 yıl yatmış .
  -4 ... isminiunutanadam
 8. 8.
  bu teröriste 18 yıl veren hakim nasıl bir karara imza atmış ? emniyet müdürünü şehit eden bir teröriste 18 yıl ceza vermek nasıl bir adalet anlayışısının tezahürü ?

  18 yıl değil en az 30 yıl olmalıydı bu teröristin cezası. normal vatandaşlar cinayet işlediğinde 15 yıl veriliyor zaten. ki bu bir terör saldırısı. üstelik bir çok kişinin hayatını riske atmış bir terör saldırısı.

  18 yıl 9 ay. şaka gibi.
  1 ... hubel