1. 1.
    Şüphesiz ki döneminin basbakani suleyman demirel'in hicvedildigi karikatur. tabii o zamanlar demokrasi falan yoktu ulkede. cizen idam edildi diye biliyorum. ha bu arada, 40 senedir ulkemizin gundemi hic degismemis. zam.
    gırgır dergisinde yayınlanan sülügaz karikatürü
    26 -2 ... bigbangtheory deki ruh hastasi
  2. 2.
    hahaha.

bayılıyorum muhaliflerin bu eskiye olan özlemlerini dile getirme yöntemlerine. nasıl da inceden, derinden damardan tepkime koyuyorlar. ne lan bu heves, bu özlem, hasretlik?

"o zomonlor domokroso yokto, çozon odom odoldo doyo boloyorom"

al bak, bunlarda gırgır ve uykusuz'un son sayılarından. ama, şimdi ülkede demokrasi var. çizenler idam edilmedi diye biliyorum ben. (gerçi idamlık bir durum söz konusu deyil ya)

https://resmim.net/f/iHZNMI.jpg

https://resmim.net/f/UoijoJ.jpg

edit. başlıktaki tanımda bir değişiklik söz konusu sanırım.
    2 -20 ... iyesta
  3. 3.
    gel de bu ortayi gole cevirme simdi.
    bi de bilmis bilmis, agzi dolu dolu konusuyo. guya taklit yapiyor.
    al. verdigin ornekteki karikaturu cizenin basina gelen.

https://www.evrensel.net/...et-ten-14-ay-hapis-cezasi
    17 -3 ... bigbangtheory deki ruh hastasi
  4. 4.
    eskiden direkt idam ediliyormuş. şimdi hapis cezasına çevirmiş bunu reyizimiz. ne kadar demokratik bir şey. Allah ondan raazi olsun
    5 -1 ... kazangap
  5. 5.
    o değil de bu inatçı nonoş bugün acayip tokat yedi.

eski türkiye'nin vesayet altında ezilen karanlık dönemine ait bir karikatür.
    7 -3 ... serdarsl06
  6. 6.
    gırgır dergisinde yayınlanan sülügaz karikatürü

ironiyi bile anlamamıs.

evet, o donemlerde 387 karikaturistimiz sirf buna benzer seyler cizdikleri icin elektrikli sandalyeye oturtuldu. simdi birazdan gelip " turkiye'de idamlar elektrikli sandalyede yapilmiyordu " der.

ben de buna laf anlatmaya calisiyorum.
    9 -1 ... bigbangtheory deki ruh hastasi
  7. 8.
    demirel onun böyle karikatürlerini çizenlerle görüşüp karikatürleri imzalatıp duvara asmıştır, erdogan yanlış anlamış karikatüristleri asmak istemiş yapamayınca hapsettirmiştir.
    9 -1 ... ra s al ghul
  8. 8.
    plastip show'ların, hiciv karikaturlerinin bol oldugu zamanlardı. kimse kimseyi mahkemeye vermez meydanlarda yuhalatmazdı o begenmediginiz eski turkiye'de.
    6 -1 ... abaninaltindakisopa
  9. 9.
    yaptığın paylaşımı cahile açıklamak zorunda kaldığın için ben utandım reis. ahaha
    9 -1 ... kafam bir milyon
  10. 10.
    Çok acayip bir döneme ait karikatür.
    Bakıyorsun adamlar kendileriyle ilgili karikatür, plastip show, skeç vb. Eleştirilere karşı müthiş bir hoşgörü varmış (kendi adıma konuşmam gerekirse vardı) ama bir türban yaygarası koparıyorlardı ki sanırsın türbanlı takkeli cemaatler ellerinde silahlarla iran devriminin kopyasını yapacak, şimdilerde ise kılık kıyafet konusunda hiçbir zorlama olmamasına rağmen bir hoşgörüsüzlük ortamı var, aslında sadece iktidarla da alakalı değil, herkeste hoşgörüsüzlük var, ama iktidar daha hoşgörülü olmalı, bu şekilde bizi Suriye'ye çevirmeye çalışanlara fırsat vermemiş olurlar.

Not: köpeğin ısırması 3. Sayfadan, insanın köpeği ısırması manşetten verilir,
    Köpeği ısıran olarak anılmayın.
    1 ... sktireden adam