1. 1.
  bana göre güzellik ve çirkinlik görsel olarak değil ruha bağlı birşeydir. nitekim bunu haklı çıkaran birçok kanıtlayıcı olaylar yaşanmıştır.
  2 ... mkerzik
 2. 2.
  Bazısı için huy önemlidir huyuna aşık olur tipi de ona çok güzel gelmeye başlar, Bazısı bacaklarına aşık olur daha uzununu görünce birini bırakır diğerine gider, Bazısı dudaklarına vurulur öpüşünce değeri gider, bazısı kalçasına vurulur ..... yapınca işi biter, ama öyle bir kadın vardırki hem karakter olarak hemde tip olarak kendine iyi bakan zarif bir bayandır, bayan olmayı bu ismi taşımayı iyi başarır. Kadında güzellik ismini taşıyabilmekten gelir... Kişiden kişiye değişir, Ama sexy'lik ile güzelliği birbirine karıştırmamak gereklidir.
  2 ... nistanbul
 3. 3.
  izafidir.
  2 ... psycheninreenkarnesi
 4. 4.
  Güzelllik ya da çirkinlik allah vergisidir. Allah istediğine veriyor. Sen istediğin kadar estetikle güzelleşmeye çalış. Olmuyorsa olmuyor işte. Asıl saçma olan şey ise hiçbir katkısı olmadığı halde güzelliğiyle övünen insandır.
  3 ... dantenin cehennemi aybike
 5. 4.
  Iste bunlar hep seks.
  2 ... beyaztroll
 6. 5.
  Aklını daha iyi kullanabilecek neslin o kadar da iyi kullanamamasının nedenidir. Bu nedenden dolayı intihar eden oluyor. Bir de güzel olduğu halde gerçekten de kendini çirkin sanıp dışarı çıkmayanlar var.
  1 ... bahtsizliseli
 7. 6.
  işte bunlar hep algı operasyonu ,şaka yapmıyorum vallaha billaha *. Popüler kültürün oluşturduğu güzellik aidiyeti yıllardan beri nasıl değişmiş ufak bir google araması ile tonlarca kaynak bulunabilir.
  1 ... busy doing nothing
 8. 7.
  Eskiden kültürden kültüre degişendi.

  şimdi ise hiç kimse kendini kandırmasın, medyanın acımasız kollarında sallanan her toplumda artık net güzellik şartları var. Görecelige pek yer kalmadı.

  Farka yer yok. Abartıya var.
  Insanların hoşuna artık gerçek olamayacak kadar kıvrımlı bedenler, cansız maddelerden farkı olmayan düz ve sahte tenler renkler gidiyor.

  Insanlar mükemmelliyetin peşinde.
  Ama O mükemmel sandıkları görüntüler sahteden öte degil. Acı olan bu.

  doga sanata ilham olurdu... şu an sanat doga'ya (zorbalıkla) ilham olmakta.

  Estetik ameliyat istatistiklerine bir göz atın... Insanlar burunlarından tutun vajina dudaklarına kadar müdahale ettiriyorlar... Ve bu sayılar git gide büyüyor.
  Neden peki?

  oldugun gibi begenmeyecekse seni biri, begense n'olur ki? Begenilen sen degil, o doktorun eseri olur.
  Olan bu.

  Maskelerle geziniyor herkes, oyun oynuyor sanki. Makyaj, estetik, epilasyon, lens, boya... Neden oldugunuz gibi görünmek bu kadar çok zorunuza gidiyor? Neden herkes dogasını bilmezlikten geliyor?

  Ruh maddeye nazaran o kadar küçümseniyor ki bu yüzyılda...

  Doğa verdiklerine bu kadar nankörlük ettigimiz için bir gün bize küsecek... lanet edecek.
  2 ... pembe inci tanesi
 9. 8.
  Kişiden kişiye değişebilecek algıdır.
  1 ... klasik forvet
 10. 9.
  Güzellik bize göre , mevcut bir objenin oluşma olasılığının nadir olan olasılığının oluşmasıdır. Çirkinlik ise, mevcut olasılıkta yoğun ve seyrek şekilde açığa çıkan olasılık ihtimallerinin görsel modellemesidir.

  Her iki durumun ifadesi, bir şeyin nadir olması diğerinin çoklukta olmasına olan oranıdır.

  Bir kadın seçiminde;
  Yeşil gözlü kızıl saçlı beyaz tenli kadın olma olasılığı/

  siyah saçlı siyah gözlü esmer tenli kadın olma olasılığı/

  Bir erkek seçiminde;
  Sarı saçlı kızıl sakallı mavi gözlü uzun boylu erkek olma olasılığı/

  siyah saçı siyah gözlü siyah sakallı kısa boylu erkek olma olasılığı/

  Burada ihtimali az orana sahip olan tabi ki daha nadir ve daha göreceli olacaktır. Bu yüzden ne kadar az ihtimale sahip bütünlük ilkesi varsa bu durum o durumu etkiler. Bir kadına bakınca her erkek aynı ilgiyi duyar ama yaşadığı toplumda o kadından çok varsa ilgisi daha nadir olan kadınlara yönelir. Bu;
  Sigara içmeyen bir toplumda ki erkek bireylerden yapılacak seçimde, sigara ien erkeğin seçilme ihtimalini daha çok yüksek kılar. içki içen bir erkeğin içki içilmeyen toplumda seçilme ihtimalini arttırır. Nedeni ise daha az bilinen ve daha az tecrübeye sahip nesnelerin seçilme ihtimali daha azdır. Azlık ise bu yüzden herkes tarafından bilinmediği için arzulanan olur ancak elde edilemeyen olur.

  Bir piyango çekilişinde: 20 Liranın en büyük ödül olduğunu söylersek. Bunun çıkma ihtimali ise sınırsız dağıtılan biletlerin alınması durumunda daha da azalacaktır. Oysa işte burada güzel olan şey 20 liranın kendisidir. Çünkü milyonlarca kişiden tek birinin ulaşması onu değerli kılacaktır. Herkes 20 lirayı arzulayacak fantaziler geliştirecek ancak ona sahip olan tek bir kişi olacaktır.

  Dolayısıyla, her kadın/erkek genotip farklılık belirli sınırlara kadar gösterir. Ancak fenotip olarak ne kadar farklı ise o kadar ok ilgi duyulan olacaktır. Tipik olarak; bir kadının konuşulması yerine kadının erkek gibi biyolojik özelliklere sahip olması onu daha çok kitleye taşıyacaktır. Çünkü fenotip olarak alışılmışın dışında ve farklıdır. Bu yüzden embriyo oluşması sırasında ihtimalleri az olan dna eşleşmesi daha çok ilgi görür.

  Bu yüzden güzellik ve çirkinlik göreceli değildir. Güzellik sabittir. Çirkinlik ise değişkendir. ihtimaller yükseldikçe çirkinlik artar.

  tüm bu durumlar dışında olasılıkta şart eki olursa;
  Yeşil gözlü beyaz saçlı beyaz tenli 3 kadın olma olasılığında,
  Gögüs, Burun, bel, kalça, dudak, göz , yüz çehresi,
  ifadelerinde eşleşmeler olacaktır. Yani birinci kadının gögüs ölçüsü 75b ise diğerlerinin 85b olmasında göze daha nadir olan güzel gelecektir.eleme yine olasılğın kendi eşleri arasında gerçekleşecektir. Bu ise işe göreceli olandır. Dolayısıyla şart koşulmadığı sürece güzellik bir matematiksel görsel ifade sayısıdır.
  5 ... promer