1. 1.
  doğru bir önermedir.
  bası güzelliklerin güzel olduğu herkes tarafından biinmektedir, bazıları ise birtakım kişiler tarafından güzel olarak değerlendirilirken başkaları tarafında güzel bulunmayabilir.
  2 ... hepeksihepeksi
 2. 2.
  "güzellik göreceli değildir" demek, "güzellik nesneldir, evrenseldir" anlamına gelir. burda hemfikiriz. şimdi alalım yine yıldız tilbe yi, yanına da koyverdik mi bülent ersoy u ? koyduk gitti. 10 milyon kişiye de sorduk 1 popüler cevap aldık. yıldız tilbe güzel çıktı. şimdi yine aldık yıldız ı, koyduk adriana nın yanına. e nooldu şincik ? yıldız fıs, adriana güzel. e az önce yıldız "güzel" idi ?
  zorunlu tanım : güzellik denen kavramın göreceli olduğunu savunan görüşe karşı duran görüştür.
  1 ... wildr0se
 3. 3.
  kesinlikle Doğru olan önermedir.üniversitede bunu anlamamı sağlayan bir insanın varlığıyla birlikte, artık göreceli olmaktan çıkmıştır.
  ... al ay1
 4. 4.
  kesinlikle doğrudur. Güzellik genel bir kavramdır. Mesela 1.80 boyunda 90-60-90 ölçülerinde sarışın bebek yüzlü bir hatununu çirkin olarak nitelendirebilecek bir insan yoktur. Güzellik kavramının belli başlı kriterleri vardır. buna dayanarak ''görece'' diye birşeyin varlığından söz edilemez. Ancak ''kız güzel. Ama ben esmerlerden hoşlanıyorum.'' denilerek tercih belirtilebilir. Örnekte verilen kişinin güzel olduğu görece kavramına göre yinede inkar edilmez.
  ... sultansofthesquash