1. 1.
  içinde yaşanılan zaman o zamana hakim olunan düşünce tarzına göre şekil almış değerlerdir. misal selülit kadınlık hormonunun simgesi iken eski dönem sağlıklı kadınların vazgeçilmez özelliği iken bu gün mide bulandıran hatta vücutta bulunması zinhar yasaklanmış olanda sözlü yazılı basın yayın organlarınca vatan hainliği ithamlaırıyla karşılanmıştr . işin aslı güzelliğin on para etmez bu bendeki aşk olmasa.
  1 ... mrs lautrec
 2. 2.
  1.618 *.
  1 ... deceku
 3. 3.
  gülerken gözlerinin içinin gülmesi.
  2 ... kele
 4. 4.
  kişiden kişiye, yöreden yöreye değişen kriterlerdir.
  anadoluda at gibi kadın makbulken, batılaşan kesimlerde elmakurdu dediğimiz cıtı pıtı dişiler makbuldur.
  1 ... alyowerlak
 5. 5.
  bunlar da, uzun boy, normal kilo, dolgun saclar, duzgun dudaklar, duzgun burun, yuze gore duzgun alinmis kaşlar, ve tabiki anlamli gozler. kisaca altin orana sahip yuz ve duzgun vucut diyebiliriz.
  ... samanta
 6. 6.
  uzun boylu sarışın ve düz saçlı olması bence en güzel güzellik kriteridir.tabi bir de beyaz tenli olcak.
  ... mena
 7. 7.
  uzun bir bacak mı yoksa masum tertemiz bir yüz mü? konuya birinci açıdan bakanlar kadını sadece cinsel obje olarak görenlerdir.
  3 -1 ... sanallonely
 8. 8.
  erkeklerin gözü..
  ... sanallonely
 9. 9.
  gizem karaca ve beren saat yeterli bir cevaptır. yine de güzel olan önce ruh güzelliği, karakter güzelliğidir. dünyanın en güzel hatunuyla çıksakta esasen bu bişey ifade etmez. çünkü 20 yıl sonra buruş buruş bir yüze böyle bir makamı layık göremeyeceğimiz için aslolan ruh ve karakter güzelliğidir.
  5 -1 ... macho man
 10. 10.
  bayan için; elleri-ayakları küçük, kibar, bakımlı olmalı, dudakları ufak olmalı, beli ince azcık kalçalı yuvarlak hatlı olmalı, boyu ne uzun ne de çok kısa olmalı (1.65 ideal) gözleri iri iri, saçları uzun, gülümsemesi bol olmalıdır. temiz pak, mis kokulu olmalıdır.
  erkek için; üstü başı (giyimi), teni temiz pak olmalı, sesi kalın, duruşu kibar ve kaliteli, gülümsemesi güzel, anlamlı kara kaşları kara gözleri olmalıdır. kıvırcık saçlar ayrı bir sempatiklik ve sevimlilik kazandırır.
  1 -1 ... peynirli kokarca dolmasi