1. 1.
    simdi 23 yasindayim 2 yil kpss ye hazirlandim. yasimdan buyuk gosteriyorum. Bircok sey istedigim gibi gitmiyor. Ama saglikliyim ailem yanimda saglam dostluklarim var. Ve cok hirsliyim. Simdi iki ihtimal var ya oturup aglamak ya da ayakta dimdik durmak.
    Velhasil guzel bakip guzel gorup guzel dusunmek lazim...
    3 ... palavraci
  2. 16777215.
    Ananın amına bakması gibi.

Ben bakıyorum işte hatun mis gibi. Bildiğin çiçek. Diyorum ki bağyan güzelsin. Senle çocuk yapak?

Ben güzelim seni üzerim diyor. Gidiyor başkasına. Ayrıca bağyan değil ayı, kadın diyeceksin diyor.

Hangi göz bu amk?
    ... kangal mucuk
  3. 0.
    çok yerinde bir tespittir. (bkz: güzelliğin on para etmez bendeki aşk olmasa) demiş aşık veysel.

allah sabredenlerle beraberdir, tüm sıkıntılarımızdan kurtulup refaha ulaştığımız günlere.
    1 ... skib birakti
  4. 1.
    Mevlana nın söylemiş olması muhtemel felsefik cümle.
    2 ... patronum
  5. 2.
    doğruluğu tartışılmaz olan bir sözdür.

örneğin, zevklerimizin ve hoşumuza giden şeylerin kişilerce değişmesi bunu çok net ortaya koyar. benim beğendiğim bir kolye, başkası tarafından beğenilmeyebilir. önemli olan burada benim o kolyeye hangi gözle baktığım ve başkalarının kolyeye hangi gözle baktığıdır.

o kolyenin ucundaki sembol, bana güzel bir şeyi, anıyı hatırlatabilir. fakat başkalarının gözünde anlamsızdır.

mesela kolyeden devam edelim, ucunda sol anahtarı olan bir kolye, müzikle uğraşan, ilgisi olan insanlarca aşırı beğenilebilir. fakat resimle uğraşan bir insan için anlamsızdır. onlar genelde ilgi çekici şeyleri beğenir vesaire.

anlatabildiğimi düşünüyorum az çok.
    6 -1 ... larashelby
  6. 3.
    Nenem sözlükte yazar olmuş galiba.
    -1 ... ayarsiz dus muslugu
  7. 4.
    Güzellik, bakmayı bilen gözdedir sevgilim. (Artık kendime layık olanı seçebiliyorum sayende. Bir insanın gözlerine bakıp, kalbini görebiliyorum her seferinde.) diye devam eden kahraman tazeoğlu'nun bukre kitabında geçen satırlardır.
    2 ... goktemaviyuz
  8. 8.
    sie amk çirkin uydurması bunlar. puhahahahaah.
    ... serefsizimbenmaklimagelmisti