1. 1.
    sanat felsefesinde öznel olduğu ifade edilen ancak günümüze uyarlandığında yeniden tartışma gerektiren sorunsal.
    1 -4 ... benmerkez
  2. 2.
    Zamanının kralı mecnuna sorar, leyla leyla dedin bu kara kuru kız mıydı uğruna o kadar yandığın. Mecnunun cevabı; Gel sen onu bir de benim gözümden gör kralım...
    3 ... bugs bunny
  3. 3.
    güzelliğin nesnel olduğunu savunan biri olarak bir dergi kapağında güzelliğin evrensel yüzü olarak tanıtılan bir kız görmüştüm.times idi galiba.
    tanım:sorunsal mı değil mi bilemediğim şey.
    2 -1 ... mylastdaysasachild
  4. 4.
    uzun zamandır gördüğüm en saçma sorunsaldır. bana çok çirkin geliyor bu sorunsal mesela. varsa güzel gelen, cevap ortada.
    2 ... reanarchy
  5. 5.
    güzellik nesnel olsaydı tüm dünya bir kıza aşık olurdu.
    1 -1 ... lesterpolfus
  6. 6.
    güzel değilse öznel,
    güzelse nesneldir.

nasıl mı?

sevgilin nesnel güzel değilse, öznel güzel diye kendini kandırırsın.
    lakin nesnel güzelse, zaten güzel olduğunu bilirsin.
    1 -1 ... uye lol
  7. 7.
    kim zaman nesnel kimi zaman ise öznel olan durumdur.

şimdi göz var nizam varkahtalı mıçıile murat bozbir mi ?
    leyla zanaile burcu esmersoybir mi ?

ancak konu sevdiceğine gelince iş tamamen öznelleşir.
    2 ... miralay
  8. 8.
    abartılı bi güzellik varsa ortada, genel geçer bir güzelliktir bu, nesnel sayılır.
    sonuçta güzellik nedir? algısı haz veren şeydir. kimin haz alacağı belli olmaz diyorsak, güzellik öznel olmalı. ama herkesin haz alabileceği güzellikler de mevcuttur belki.
    ... tez antitez sentez
  9. 9.
    hem nesnel hem de özneldir. çirkinlik de bir güzellik ölçütüdür sonuçta bu açıdan bakıldığında güzellik nesneldir yani bir nesnenin güzelliğiyle ilgili herkesin bir fikri vardır ama aynı zamanda özneldir her bir kişi için bu güzellik.
    1 -1 ... birdy
  10. 10.
    Güzellik nesneldir. Çok güzel bir manzara gördüğünde herkes hayranlıkla izler ve güzel olduğunu söyler. Veya dünya harikaları sayılacak doğa güzellikleri şeyler için evet nesneldir. Fakat insanlar için güzellik nesnelmidir tartışılır. Çünkü benim gördüğümü bir başkası. Bir başkasının gördüğünü de ben göremeyebilir veya görmek istemiyebilirim. Bu yüzden bana güzel gözükmez. Ama bana güzel gözükmemesi de güzel olmadığı anlamına gelmez. Bu yüzden bence nesneldir.
    2 -4 ... senben22