1. 1.
  yılmaz karakoyunlu'nun kitabından uyarlanan, 2009 yılında gösterime girecek, 6 7 eylül olaylarını anlatan, tomris giritlioğlu yönetmenliğinde tekrardan çekilecek film. oyuncu kadrosunda beren saat, murat yıldırım, belçim bilgin erdoğan, okan yalabık, zeliha berksoy, tuncel kurtiz, hüseyin avni danyal, engin şenkan, ilker aksum ve umut kurt gibi isimler var.
  1 ... redwire
 2. 2.
  çekimlerine başlanan ve 2009 da vizyona girecek film için tam heycanlanmıştım ki tüm heyecanım beren saat in başrolde olduğunu öğrenmemle sona erdi. yeni bir hatırla sevgilisi - yasemin faciası olacağından korkmaktayım. ayrıca etyen mahçupyan - tomris giritlioğlu ikilisin varlık vergisi gibi zengin seneryolar çıkabilecek bir konudan çıkara çıkara salkım hanımın tanelerini çıkardıkları aklıma geldikçe 6 7 eylül olaylarından da en fazla farklı dindeki insanların yasak aşklarını çıkarırlar diye düşünüyorum.
  3 ... delice
 3. 3.
  kitabın tam olarak ne anlattığını bilmiyorum ama korkmadan, olduğu gibi, tüm vahşetiyle her şey ortaya konursa hoş olabileceğini düşündüğüm film. hatırla sevgilide bile kimi zaman ne kadar korkak ve sansürcü olunduğunu gördük, bari sinemada yapmasalar bunu da insanlar yakın tarihinde olup bitenleri düzgünce öğrense. evet öğrense, çünkü hala birçok kişi 6-7 eylül'ün ne olduğunu bile bilmiyor.
  3 -2 ... oneqeno
 4. 4.
  kısa bir fragmanı yayınlanmış, oyuncuları tvde sıkça göründüğünden azıcık dizi hissi veren,yine de merakla beklenen film. zira tuncel kurtizin bir anlık görüntüsü ve sesi yetmektedir. ayrıyetten murat yıldırım, okan yalabık, zeliha berksoy ve ilker aksum da filmin cazibesini arttırmaktadır. beren saat hanfendi de fragmandaki bağırışıyla ve cilvesiyle, filmde beklediğim kadar pot durmadığı izlenimi yaratmıştır. umarım yamulmuyorumdur.

  şunu da belirteyim: bıyıklar pek bi yakışmış.kesilmemesini umut ediyorum.*

  (bkz: mini hatırla sevgili)
  1 ... metamorfoz
 5. 5.
  filmle ilgili ayrınıtılı bilgi için:

  http://www.sabah.com.tr/g...4BD2BDAD668ED1B6A961.html
  ... the doors of perception
 6. 6.
  (bkz: mayıs sıkıntısı)
  ... minik mavi balina
 7. 7.
  fragmanı yayınlanmış 23 ocak da vizyona girecek film.
  http://www.sekilnet.com/2...n-gz-sancs-23-ocakta.html
  2 ... mzfcagri
 8. 8.
  Murat Yıldırım'ın, Antakya'daki güçlü nüfuzu olan toprak ağası bir babanın oğlu Behçet adlı bir genci canlandırdığı film. komşusu Rum kızı Elena'ya aşık oluyor. Elena'yı beren saat canlandırıyor.
  ... ze minbo zuk
 9. 9.
  (bkz: guiza)
  *
  2 -5 ... insatiable love
 10. 10.
  resmi web sitesi için:

  http://www.guzsancisifilm.com/
  ... the doors of perception