1. 1.
  bugün aldığım duyumlara göre kamu kurumlarındaki bazı taşeron çalışanlar güvenlik soruşturmasını geçtiği halde kadroya alınmayıp şutlanmış.

  bir de "kadroya alınmayanlar taşeron olarak devam edecek" diye reklam yapmışlardı güya. artık resmen fos çıktı bu olay. keşke mesele sadece güvenlik soruşturması olsaydı da kadroya geçiş işlemlerinde bir şeffaflıktan söz edebilseydik.
  1 ... oglan midir adam midir bilemem
 2. 2.
  at kafası yoruma açık değil ki valilik il olağanüstühal bürosu yazmış bu kişiler sakıncalıdır diye. gel de çalıştır sonra bu adamı.

  çok biliyorsunuz her şeyi ya.

  edt: bu sadece taşeronla alakalı bir mevzu değil normalde de işe alınan insanlar valiliğie yazıyla bildirilir güv sorşturması yapılsın diye o zaman yapılmamış belli yapılsaydı taşeron da çalışamazdı zaten.
  ... bir basur mor menekse
 3. 3.
  tamamen siyasetin döndüğü pislik.yazık adamlardan utanmadan sağlık raporu istemişler bir de.
  ... deli anlamindaki de
 4. 4.
  ben soruşturmayı sorunsuz geçtim lakin yıllarca birlikte çalıştığım arkadaşlarım işten tazminatsiz atıldı. bugun öğrendim 2000 kişi atılmış bizi kurumdan.

  zamanında kavgaya karışmış, bank asya dan kredi çekmiş, ışık dershanesine gitmiş vs vs.. hep çıkardılar.
  4 ... kafam bir milyon
 5. 5.
  güvenlik soruşturması adı altında mimlenmiş ya da o bizden değilci kişilerin eliminasyonu her zaman vardır. Bu nedenle herhangi bir sıkıntı yaşamamak adına iş başvurusundan güvenlik soruşturması bitene değin ağzınızı ve sosyal medya hesaplarınızı biraz sıkı tutmanızla beraberinde, yakınlarınızı ve çevrenizi hem kendilerinin hem de sizin siyasi görüşünüzün rengini ulu orta belli etmemeleri konusunda uyarmanız gerekir.
  3 ... birseruvenindahasonunageldik