1. 1.
  bazı mekanların güvenlik görevlileridir. orospu çocuklukları annelerinden değil, kendilerinden gelir direkt. içlerinde durup dururken burun kıran versiyonları da vardır.
  (bkz: passage)
  7 -5 ... gelele
 2. 2.
  mekana gelirsin kolay gelsin dersin yüzünü çevirir. tokadı yapıştırıcan ensesine amk.
  3 -2 ... badem biyikli savci
 3. 3.
  Kendilerini bi halt sanırlar görende FBI falan sanıcak bilader altı üstü güvenlik görevlisisin ne kasıyosun bu kadar artist?
  5 -1 ... jackoceans
 4. 4.
  (bkz: kara köpekler havlarken)
  3 -2 ... usualsuspects
 5. 5.
  sersemce bir saptama.

  lan bıkmadınız mı millete işi gücü üzerinden küfür etmeye?
  6 -3 ... halka arz
 6. 6.
  Görev yaptıkları alan çerçevesinde ve görev zamanı içerisinde, mevcut genel kolluk durumlara müdahale edene kadar geniş yetkilere sahiptirler. Ülkedeki mevcut eğitim sisteminin geriliği, sosyal yaşamın dengezisliği neticesinde, bu kişilerin hepsinin üst yüzey hizmet vermelerini beklemek zor olsa gerek. Birçoklarının işini iyi yapamadığı gerçeğinin yanı sıra, hepsine orospu çocuğu yaftası yapıştırmak, sadece ve sadece, ileri derecede orospu çocukluğundan kaynaklanır.

  edit: genelleme yapmak, eleştirmek, hatta hakaret etmek bile anlaşılabilir durumlardır fakat, insanlara yaptıkları iş üzerinen ağır küfürler etmek kabul edilemez.
  5 -1 ... bhmrt
 7. 7.
  bazı beyinsizleri gün yüzüne çıkaran orospu çocuklarıdır.
  başlıktan bile anlaşılabilir genelleme yapılmadığı. "güvenlik görevlileri orospu çocuğudur" olsa genelleme olacaktı fakat "orospu çocuğu güvenlik görevlileri" güvenlik görevlilerinin tümünü değil, orospu çocuğu olan güvenlik görevlilerini belirtir. orada orospu çocuğu sıfattır.

  türkçe 101 dersinden devam edecek olursak, "kırmızı kalem" bütün kalemlerin kırmızı olduğu gibi bir genelleme yapmaz, kalemlerden kırmızı olanları belirtir.

  (bkz: türk eğitim sistemi)
  1 -5 ... gelele
 8. 8.
  marmara üniversitesi'nde de birkaç tane bulunandır.
  2 ... nizami
 9. 8.
  kendini polis zannedip diklenenler müstesna. ama onlar ekmeği için sizi uyarırlar, mukavemet gösterirler. aslında sizinle hiç de ilgilenmek istemezler onlara sorsanız.
  2 ... halaondadurur
 10. 9.
  bütün üniversitelerde olan kukla kişilerdir.
  ... zifiri