1. 1.
  yakın zamanda kurulacaktır. TSK, Emniyet, MiT ve Jandarma'nın tek bir çatı altında toplanacağı bakanlıktır.

  başına hakan fidan'ın geçeceği söyleniyor.
  1 ... sehnsucht
 2. 2.
  (bkz: özel güvenlik Bakanlığı)
  ... pactasunt servanda
 3. 3.
  olur mu olur!. istihbarat işlerini tümüyle mit'e devredin, şehirleri polislere verin, kırsala jandaryayı yayın, sınırlara da askeri dizin. bu iş tamamdır. tek sorun istihbaratta. her kurumda istihbarat birimi olunca çatışmalar çıkıyor. tek elde toplansın raad edelim.
  ... prensesinuykusundakiprens
 4. 4.
  Taraf gazetesinin haberine Cumhurbaşkanlığı'nın hukukçu ekibinin üzerinde çalıştığı taslaktır. Bu taslağa göre içişleri ve Milli Savunma Bakanlıkları tasfiye edilmese de görev alanları daraltılacak. içişleri Bakanlığı; vali, kaymakam ve belediyelerle ilgili faaliyetleri yürütmeye devam edecek. Milli savunma bakanlığı ise savunma projelerini takip eden bir bakanlık haline gidecek. Bununla birlikte içişleri bakanı Efkan Ala "Güvenlik Bakanlığı" ile ilgili bir çalışmanın bulunmadığını bildirdi.

  Muhalefet tarafından ise durum başlı başına bir diktatörlük girişimi olarak algılanıyor. Bütün bu kurumları tek şahsa, o şahsı da Cumhurbaşkanı'na bağlayarak gideceğimiz noktanın neresi olacağı şimdiden belli.

  Tabi bu durumun ortaya çıkmasının sebebi AKP'nin üstün siyasi görüşü falan değil. Bunu kolunu kesseniz akp çıkacak şahıs da biliyor. Ama buna demokrasi demenin bir anlamı yok. AKP diktatörlüğünü ilan etsin en azından. Yargıyı kendilerine bağladılar ve 17 Aralık olaylarından sonra bir daha benzeri durum içinde kalmamak için alabilecekleri önlemleri almaya çabalıyorlar.
  ... rick blaine
 5. 5.
  zamanında yapılmışı var:

  (bkz: stasi)
  ... kornisten kovulan perde ruleti
 6. 6.
  Habertürk yazarı Fatih Altaylı, 'Güvenlik Bakanlığı' adı altında yeni bir bakanlık kurulacağını, başına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çok yakın bir ismin atanacağını iddia etti.
  http://www.cumhuriyet.com...kanlik_mi_kuruluyor_.html
  ... recomax
 7. 7.
  içişleri bakanlığının karşılığı içgüvenlik bakanlığı'dır zaten
  4 -1 ... nujinn
 8. 8.
  Teknik olarak içişleri ve milli savunma bakanlığının bir araya gelmesiyle oluşan bakanlık.
  -2 ... sairceketli