1. 20.
  gideceksiniz gideceksiniz *
  ... strabo
 2. 19.
  4 s kuralına göre halk gönderirmiş...
  bu videodaki bayrağı öpen samiyetsiz suriyeli bile bu cümleden daha samimi. diyelim milletin aklı başına geldi ve doğru dürüst bir iktidarı başa getirdi. bu herifleri göndermeye başladı. bunlar bu ülkeyi yakmadan 1 adım öteye giderler mi? en iyi ihtimalle başımıza pkk gibi bir bela daha çıkarırlar.. biraz empati yap. sen bir yerde dükkan açtın, ev tuttun, emek harcadın, para kazanıyorsun, çocukların dünyaya gelmiş, o ülkenin vatandaşı olmuşlar. sana kalk git diyorlar. tamam oldu görüşüz byeee diyip gidecek misin? biraz kafanı kullan, toplum şaşşakçısı olma!

  https://www.youtube.com/watch?v=W0vG7a6g56c#t=6m23s+
  -1 ... aklimakomikbisigeldi
 3. 18.
  Ev verene, iş verene sorun. Güvenli bölge kurulunca da saklarlar bunlar.
  ... hayalperestpiyon
 4. 17.
  vatandaşlık alınca zaten otomatikman türk oluyorlar.
  ... selia
 5. 16.
  iyi de buraki surilerle iş bitmiyor ki. idlibte 4 milyon suri daha var. Biz operasyonu o 4 milyon kişi yerinden yurdundan olmasın türkiyeye gelmesin artık yeter mülteci akını sona ersin diye yaptık. Eğer içeri girmeseydik şam rejimi idlibi yerle bir edecek yerel halk akın akın ülkemize gelecekti. idlib dibimizde arada 130 km var. Bunu görmemiz lazım esas.

  (bkz: #42307221)
  ... gazeloglu
 6. 15.
  Onların bir şey demesine gerek yok. Uluslararası arenada geçici koruma değil de mülteci olarak yazıp, imza atıyorlarsa bizimkiler bir yerlere zaten gönderemeyeceğiz. Bu suriler büyük bir şeyin küçük bir parçası bence ama yapabileceğim bir şey yok. Yanarsak hepimiz yanacağız zaten sadece ben değil.
  -1 ... huzursuz adam
 7. 14.
  " şerim de şerim üstünüze işerim " diyor yani.
  1 ... teflon
 8. 13.
  --spoiler--
  daha 4 s kuralını öğrenecek kadar ülkemizi tanımamış suriyelidir. hükümet göndermese halk gönderir "kibarca" hiç merak etmesin..
  -spoiler--

  Kendimizi kandırmayalım.
  Hangi halk?
  Erdoğan'ın götünün kılıyık çı yüzde 50 mi?
  Adam kalkıp Türkiye'nin gerçek sahibi Suriyeli göçmenlerdir dese, şu an en az yüzde 30 buna alkışlarla cevap verir.
  Vatan millet deyip zorla göndermeye kalksan birde terörist damgası yer, huzuru bozmaktan içeri atılırsın kendi ülkende.
  Bu vatan hainlerini geri göndermenin sadece tek bir yolu var. Oda erdoğanın bu işten çıkar sağlaması, en azından oylarının artacağına ikna olması.
  Yoksa ülkeden seni beni atarlar, ama onlara dokunmazlar.
  1 ... dinsiz kitapsiz kafir
 9. 12.
  hiçbir surette dönmeyecekler ve döndürülmeyecekler. onları getiren (tayyip erdoğan) kalıcı geldiklerini bile bile getirdi. gelecekte türkiye'nin başına da hayal bile edilemeyecek belalar açacacaklar.

  birilerinin fırat'ın doğusunda bir kürt devleti kurma planı var, zaten hemen hemen de sonuna gelindi. bunun için suriye nüfus yapısını kürtler lehine bozulması gerekiyordu. planın sahibi her kimse, tayyip erdoğan bey'e telefon açtı: "biz ülkene arap postalıyoruz, ne kadar gönderirsek hepsini kabul edeceksin. suriye devletinin altını oymak için de ne gerekiyorsa yapacaksın. yoksa seni o oturduğun koltukta tutmayız" dediler. kainat liderimiz de "hay hay efendim" dedi. hatta o en yoğun göç olan dönem "üst akıl" falan bir kısım laflar geveliyordu.

  şu an itibarıyla dönmelerini engelleyen ne? hepsini, 5+ milyon insanı, bugün otobüse bindirsen suriye'de evlerine adrese teslim bıraksan hangisinin hayatı tehlikede olacak? bayramda gidip dönenlere bir şey oluyor mu? gönderilmiyorlar çünkü gönderildikleri gibi, (pınar-mınar operasyonlara gerek kalmadan) kürt devleti planı çöker. tayyip erdoğan sözde suriye'nin toprak bütünlüğünü destekliyor, fırat'ın doğusunda kürt devleti kurmasını engelliyor. ama fiili olarak tüm yaptığı bunun tam tersi yönde.
  2 ... ben de yazdim
 10. 11.
  Gitmeyecekler ki zaten, göndereceğiz.
  -1 ... desifreleyici