1. 10.
  bizim alt komşudur, uykudan kavgasıyla fırlamamdan tutunda çocuğunun ağlamasına kadar gidiyor. yazık o küçük kız çocuğu neler yaşıyor allah bilir. kadın tam bir ruh hastası bu arada bir ara telefonda konuşurken yere yatıp dinledim, bildiğin ölümle tehdit ediyor karşısındakini. suratında meymenet yoktur, korkunç bir kadındır.
  ... umrumda degilsiniz
 2. 11.
  bir şekilde anlamaya çalıştığım komşudur.

  şimdi buraya küfür falan yazarım. üst komşumun 19 yaşındaki çocuğu da sözlük'e üyedir. ipden kimliğimi deşifre ederi babasına söyler.

  akşam evden işe yorgun argın gitmişken insan irisi oğluyla beni kapıda beklerler. üst kata çıkarırlar. üst komşumun eşi belinden bağlar, çocuğu üstümde e spor yapar, adam desen beni dambıl yapıp üstümde çalışır. o yüzden hiç bu toplara giremem. gürültü yapıyorlarsa vardır bir bildikleri. ben, karışmam. zarar görmek istemiyorum.

  not: acaba silsem mi? komşunun insan irisi oğlu dedim, 19 yaşında dedim. fazla mı bilgi vermiş oldum? allah'ım bir halt işledik ama inşallah başıma bir şey gelmez. (allah'ın "a"sı büyük. durduk yere künaha girmeyelim şimdi.)
  2 ... 13 yildir tirsagim
 3. 12.
  Üst katımda 4 çocuklu bir aile oturuyor. Sabah alarm kurmama gerek kalmadan sayelerinde erkenden uyanıp işe gidebiliyorum.
  Bardağın dolu tarafından bakmayı seviyorum hayata.
  5 ... ex oriente lux
 4. 13.
  Alt katta oturan baba kız. Her gece tantana, her gece kavga. Yakında ana habere çıkacaklar bu gidişle.
  ... since1980
 5. 14.
  Yan dairedeki çiftin ilişkisine çok müdahilim.

  Sabah sevişen çift şimdi de kavga ediyor.

  Saçmalamayın sabah ne kadar mutluydunuz diye kapılarını çalcam birazdan.
  4 ... he gulum he he de gitsin
 6. 15.
  (bkz: karpuz komşu)
  ... usualsuspects
 7. 16.
  Bizim altımızda karşılıklı iki daire var.
  Her ikisinde de oturanlar eğitim düzeyi ortalamanın altında kişiler. Her ikisinde de kadın genç başörtülü ve ev hanımı.
  Yalnız birinde oturanlar aşırı şekilde gürültücüyken (seslerinin ayarı yok yazın her yerde yankılanıyor, gelen gidenleri evlere şenlik.) Yanında oturanların hiç sesi soluğu yok, doğru düzgün tanımıyoruz, ortada da görünmüyorlar.
  Benim apartmanımdaki gürültücü komşu çorumludur. (Zira kürt arap ve çingenlerden sonra, yeryüzünün en gürültücü varlığıdır çorum ve yozgatlılar.)
  ... sweetmandarine
 8. 17.
  Üst katımda oturan gereksiz ergen müsveddesi, üç gün önce sabahın 7 sinde hepinize ağır kayarım akıllı olun diye bağırınca sesleri kesildi. Sayko davranmak istemiyorum ama başka dilden de anlamıyor ki neandertal kılıklılar.
  ... malefiz
 9. 18.
  http://www.malkarasonhabe...MSc#.XlQaPNIIMpZ.facebook

  heyt be 1461 tl ceza. yuppiiiiii.
  1 ... he gulum he he de gitsin
 10. 19.
  oh nihayet dedirtmiştir. Umarım yaz gelince akşamları alkol masasında hahaha yapan zırıldak komşu bu haberi okuyorsundur.
  ... mihayil tuhachevskiyy