1. 1.
  sabahtan akşama kadar eve girmeyen kapının önünde bağırarak gününü gün eden komşular topluluğudur. baş ağrıtırlar, uyutmazlar, insanı hayattan soğuturlar.
  1 ... deliyimben
 2. 2.
  evi kaliteli değerlendiren komşudur ancak apartmanda olduğunu unutmuştur.
  4 ... sorunluadam
 3. 3.
  her sesine razıyım ama horlama nedir ya. onu bile duymak zorunda mıyız biz. hayır sen nasıl bu kadar çok horlayabiliyorsun eve bir şey girdi sandım.
  11 ... gecenist
 4. 4.
  bizim alttakiler çorumlu karşıdaysa malum ırktan bir komşu var, gelen gidenleri evlere şenlik mübarek.
  tam olması gereken yere düşmüşler.
  -1 ... nardaninciler
 5. 5.
  kafa s*ker.özellikle sessizliği seven insan geceliğin baltayı alıp o evi basmamak için zor tutar kendini.
  10 ... lidyanetya
 6. 6.
  şerefsizdir.
  ... he gulum he he de gitsin
 7. 7.
  Geçen sene apartmanımıza taşınan, öğrendiğimize göre 2 yerden vukuatlı ayrılmış olan; saygısız, şerefsiz, embesil biridir. Tipik özelliği, gece-gündüz fark etmeksizin kapısını kuvvetlice çarparak dairesine girmesidir. Sanırım müstakil villada yaşadığını düşünmektedir. Bağıra çağıra telefonla konuşur, televizyonu son ses izler, komşulara sataşır. Henüz evrimini tamamlayamamış olduğundan laftan-sözden de anlamaz. iletişim kuramıyoruz bu kadınla efendim.
  1 ... stargate
 8. 8.
  Polis çağırıp ceza kestirebilirsiniz.

  Bizim apartmanda birine yaptılar, sesleri çıkmıyor artık.
  1 ... mavi huydur bizde
 9. 8.
  Atalarımız boşuna dememiş;

  1- ev alma komşu al.
  2- kötü komşu insanı mal sahibi eder.

  Tokide oturduğumuz vakitler üst kat komşumuz burnumuzdan getirmişti. Yatak odaları genelde banyonun yanındaki oda oluyor. Adam gecenin bir vakti duşa giriyor, ule mübarek tepeme yağmur yapıyor sanki. Hayır kırk yılda bir olabilir ama rutine bağlama be adam. bu alışkanlığına bir de traş eklenince artık tepem attı. Bunu aradım abi beni uyku tutmuyor, senin de uykun yok sanırım gel dolaşalım dedi. Geldi, saatlerce yürüttüm anlasın bir daha da yapmasın diye ama vazgeçerimedim.
  1 ... eksi sevmez
 10. 9.
  Bizde de vardı bundan bir tane, polis çağırdık. Adam bende bel fıtığı var belim tutuldu gece ondan bağırdım diye bir açıklama yapıp geri göndermişti polisleri. Halbuki gece dörtte beşte kafayı çekip bağırıyordu her ayak vardı herifte.

  Bunları böyle an ve an kayıt altına alıp sağlam delillerle şikayet edeceksin.
  9 -1 ... cadimavisi