1. 1.
  tanıtım videoları dönmeye başlamıştır. http://www.showtvnet.com/...gudan-oykuler-once-vatan/
  ... nefer titi
 2. 2.
  kanlar aksın... biz reklamların arasına bir dizi daha yapalım. daha 20 sine yeni girmiş bir genç olsun. bir de nişanlısı olsun. paramparça cesedini gösterelim önce... nişanlısı ağlasın istanbul sokaklarında... sonra bir de kahramanımız olsun. ama ölenler gibi değil, yakışıklı olsun. tamam! sistemi de arada bir eleştirsin kahramanımız, ama, yine de "bizden" olsun... kesinlikle yiğit olsun, mert olsun, özü sözü doğru olsun ki dedirteceğimiz her şey inandırıcı olsun. teröristler hep somurtkan olsun... çirkin olsun... karaktersiz, namert ve yalaka olsun. güzel yüzlü bir terörist varsa, mutlaka kandırılmış olsun... robot gibi baksınlar ve hiç espri yapmasınlar, yapsalar bile cahilliklerini belli eden odun esprilerden olsun... v.s... v.s...
  9 -9 ... herhalde
 3. 3.
  tipik türk işi asker dizisi. tanıtımında yalnızca 2 tane subay var. yok ben mi yanlış biliyorum bizim ordu da astsubaylar vardı ama?
  ... koyunagubreyedirencoban
 4. 4.
  sabırsızlıkla beklediğimiz dizidir.
  ... chessplayer
 5. 5.
  hakan evrensel in kitabından uyarlanacak dizi. kitabını okudugunuzda göreceksiniz ki öyküler tamamen masumane anlatılmış hamaset yok. ey siz kürt yalakaları . rahatça izleyin. korkmayın kürt karşıtlığı yok. olaylar tamamne oldugu gibi anlatılmış.
  3 -2 ... hiunghu
 6. 6.
  (bkz: güneydoğu dan öyküler önce vatan)
  ... uludagsozluk
 7. 7.
  parti kurmak ya da iş kurmak için para arayan yeni bir emekli asker anlatısı olması muhtemel. bakın pamuk osman'a önce kan uykusu adlı belgesel sonra da partinin tüm türkiye'ye yayılması. değirmenin suyu nerden geldi zannedersiniz. yirim sizi.
  2 -6 ... benjamin kastaryan
 8. 8.
  tam da türkiye'nin ihtiyacı olan dizi. böyle günlerde uydurma hikaylerle yine insanların içindeki nefret tohumunu yeşertecekler.nerden mi biliyorum? daha önce de yapıldı böyle diziler hep aynı format ve senaryoyla devam edeceklerinden eminim. televizyon demek tekrar demek aynı şeyi ısıtıp ısıtıp yine önümüze getiriyorlar.
  edit: ben demiştim...
  2 -1 ... meraklikalabaligidagitanyazar
 9. 9.
  Hakkında pek bilgim ve de fikrim olmamasına karşın birçok klişeyi yine yeni yeniden önümüze koyacağını düşündüğüm bir çeşit seyirlik.
  ... kronik depresif
 10. 10.
  bu ülkede hemen her erkek askere gittiğine göre çok kişinin kendinden birşeyler bulacağı dizidir.
  1 ... peizerat