1. 1.
  gereksiz, anlamsız bir savaşta, gencecik yaşta hayatını kaybetmektir. bir de şu şehit sözüne hastayım. hayır ülke işgal altında olsa tamam diyeceğim de kendi vatandaşını öldürmeye gidip şehit olmak da ilginç olsa gerek. kim karar veriyor ki kimin şehit olduğuna? pkk'lılar da vatanları kürdistan'ı kurtarırken şehit sayılamaz mı? belki de onlar da böyle düşünüyor.

  yazık ki binlerce insan öldü ve maalesef boşa öldü. ölümleri hiçbir işe yaramadı. insanı kahreden işte bu. ama maalesef bizim milletimizde hala çocuğunu ölüme göndermeye meraklı insanlar var. o yüzden daha çok "şehit(!)" veririz.
  3 -3 ... raynor
 2. 2.
  (bkz: cennete gitmek)
  ... miracelli
 3. 3.
  doğu ve güneydoğu anadolu bölgelerini vatan toprağı olarak görmeyenlerle birlikte terör örgütü mensubu ve sempatizanları tarafından boşu boşuna bir ölümdür. terör örgütüyle yapılan silahlı mücadele olmasaydı o eli silahlı örgüt şimdiye kadar bin defa o gölgelerde kontrolü ele geçirmişti, teröristler silahlarıyla ayı domuz avlamak için dolaşmıyor ve bugün dağlarda inlerinde olup şehirleri ele geçiremedilerse bu silahlı mücadele sonucudur. terör örgütü dünyanın pek çok yerinde görülen yöntemlerle kendi mücadelesini vermektedir ve türk ordusu da bu örgütle mücadele etmektedir ki salt askeri yöntem tek başına asla yeterli değildir bunu tsk genelkurmay başkanı da her fırsatta ifade etmektedir.
  1 ... birdy
 4. 4.
  guneydoğu türkiye halkı'nin topragidir unutulmamalidir.
  kürt sorunu olarak adlandırılan sorun basit bir cikar catismasi sorunudur. guney doğu anadolu'da kurulması olası bir devletin kurulusuna dahil olup sonra da bu devlet içerisinde erk sahibi olma arzusundaki bir grup kürt ve çıkarlari onlarla uyusan kimi bazı devletler ile türkiye cumhuriyeti devleti ve türkiye ile ortak çıkarları paylaşan baska topluluklar arasindaki bir mucadeledir.türkiye cumhuriyeti ordusu askeri yontemlerle elinden gelen mucadeleyi gostersede "dış mihrak" larin etkisi verilen mücadeleyi azaltmıştır. burada şehit düşen askerlerimizin güneydoğu bölgesi insanlari için şehit düşmediğini belirtmek istiyorum. onlar türkiye cumhuriyeti halkının toprak bütünlüğünü korumak için bir cephe de savaşıp haince öldürülmüşlerdir.o cephe eskiden çanakkale cephesiydi şimdi güneydoğu cephesi olarak yerini korumuştur.
  ... void
 5. 5.
  Kilometrekareye beş şehit düşmektedir(atmasyon) kiMiSi iÇiN şereflidir. Hatta çoğumuz için şeref arzeden bir durumdur. Fakat gönül isterdi ki askerlerimiz vatani görevini sağ salim biterseler. Ama ülke bu... Öyle bir ülke ki, iki kardeş dağda birbirini vurur. Aynı evden çıkarlar. aYRI MEZArlara giderler. Gönül ister ki ne terörist olsun ne terör.
  ... yapma niyazi
 6. 6.
  bir güneydoğulu olarak şeref duyacağım alın yazgısısıdır,alın yazgımdır belki de.yalnız şüphem yokki benim için o gün, o son nefeste terörizmin etkisinde kalarak güneydoğu'nun bütün insanlarını hiç'e sayan ülkemin dar kafalı ufak beyincikli insanlarına büyük bir tokat indirmenin onuru yüreğimde ayrı bi filizlenecektir.
  ... ozsi34