1. 1.
  kuzey kore'nin güney kore donanmasına ait bir savaş gemisini batırdığı iddiasıyla bir süredir gerilen i,ki ülke ilişkilerinin savaşa yol açması durumu. iddialara göre kuzey kore'ye ait bir denizaltıdan atılan torpido güney kore'nin savaş gemisini vurmuş ama kuzey kore bu iddiayı yalanlayıp orduyu da savaşa hazırlamakta.http://www.trt.net.tr/haber/HaberDetay.aspx?HaberKodu=771f6a2c-a965-42de-a32d-2a88eb913385
  http://haber.mynet.com/detay/dunya/uzakdoguda-savas-canlari-caliyor/513013
  1 -1 ... ispirli
 2. 2.
  Güney Kore'liler kuzeyle birleşmeyi istemektedirler. Ayrıca bir savaş çıkarsa bunun iç savaşa dönüşmeside çok muhtemeldir.
  1 -1 ... cahilbisikletci
 3. 3.
  iki ülke resmi olarak savaş halindedir, sadece ateşkes bozulacaktır gerçekleştiği durumda.
  4 -1 ... newman
 4. 4.
  yıllardır atekes imzalanmadığından resmen hala savaş bitmiş değildir.

  lakin kuzey kore'nin bir güney kore gemisini batırdığını açıkladı güney kore. geminin batma sebebi olarak bir kuzey kore denizaltısı ile torpido atılması gösterildi. kuzey kore ise yalancılıkla suçladı. bunun üzerine devlet televizyonundan kuzey kore'de "savaşa hazır olun" çağrısı yapıldı. güney kore'nin saldırması halinde cevap verileceği halka bildirildi.

  abd güney kore'yi desteklediğini göstermek için güney kore ile savaş tatbikatı yapacağını açıkladı.
  2 ... fidelcastro
 5. 5.
  iki ülkenin 1950 yılında yaptığı savaşa abd'nin isteği üzerine ülkemiz de asker göndermiş. 3 yıla yakın bir süre askerlerimiz güney kore tarafında savaşmıştır.

  savaşa katılma sebebimiz oldukça ilginçtir. biz kore'de abd'e yardım edeceğiz onlarda ruslar bize saldırdığı zaman bizim yanımızda savaşacaklar.

  741 ölü 2127 yaralı verdiğimiz savaşta yüzlerce askerimizde tutsak kalmış veya kaybolmuştur.
  1 ... isimde gucumdeyim
 6. 6.
  abd nin tehdit olarak gördüğü kuzey kore ye karşılık güney kore yi maşa olarak kullanma çabalarıdır, dünya bu filmi daha önce pek çok defa izledi,işin içinde abd olunca her zamanki gibi izledi...
  1 ... forevergreencrocodiles
 7. 7.
  çıkarsa sebebi, kuzey kore'nin batırdığı savaş gemisi olacaktır, daha doğrusu öyle gösterilecektir.

  kuzey kore yalancılıkla suçladı tamam da, kulaklarım alkollü değillerse, kuzey kore güney kore'yi suçlamakla birlikte "batırdık lan var mı?" diye trip de attı. haberlerde gördüm olm, öyle demişler. "güney kore akıllı olsun akıllı" demişler. ama ben derim ki kuzey kore akıllı olsun.

  umarım basit bir atışma olarak kalır, olay kapanır. yoksa geçen gün de polonya savaş çıkarıyordu. ama olmuyor.
  2 ... der meister
 8. 8.
  gerçekleşmesi halinde düşüşte olan euro'nun tarihin en dip seviyesini göreceği, doların euro karşısında haddinden fazla değer kazanarak bir anda abd ekonomisine 500 milyar usd gibi bir rahatlama getireceği aşikar olan muhtemel savaş.
  savaşların kazananı yoktur evet...
  bu savaşta şayet olursa kazanan ne güney ne de kuzey kore olacaktır. kazana ve kazanan sadece şer odağı küresel çete olacak, olan kore halkına ve bu savaşta yitip giden canlara olacaktır.
  1 ... protest sanayici
 9. 9.
  aslında bir olan halkın sovyetler birliği ve abd tarafından bölünmesi sonrası içlerine yerleştirilen nefret duygusu sonucu çıkması olası savaş. kimse karışmasaydı zamanında keşke ama süper güç dedikleri iğrenç şey karışmalarını gerektiriyor.
  1 ... cany13
 10. 10.
  Eğer işin içine abd karışmışsa ki , karışmış gibi görünüyor muhtemelen büyük savaş çıkıcağa kesindir.
  3 -1 ... fujiin