1. 1.
  Bu bir sözlük yazarı da olur, bir çeşit dizi ve filmlerde rol alan kişi de.
  1 ... sarissa
 2. 2.
  kafası sikimin kafasıyla eşdeğer kişidir.
  1 ... siyah atli prens
 3. 3.
  Kıvırır sonra can ve para tatlı olunca.
  1 -1 ... jonycooker
 4. 4.
  (bkz: levent üzümcü)
  anasına sövülmese iyiydi gene de.
  -1 ... yetiyour
 5. 5.
  içinde "mürtede yaşam hakkı yoktur", "ayakta işemek haramdır", "ayakta su içmek haramdır", "kadının çarşaf ve peçe giymesi farzdır", "zina eden kişi recmedilir" şeklinde kurallar olan bi sistemi eleştirmek elbette hakkı olan kişidir. ifade özgürlüğü budur, asıl, dinden çıkanı öldürmek bir özgürlük değildir ve bu 4 hak mezhebin hepsinde kabul görmüş bir islam hukuku maddesidir mesela. bu sistemin devletleşmesi kendisinin direk ölümü demek olan kişile nasıl eleştirmesin bunu arkadaşım? islam ülkelerinde görülen küçük kızların parayla koca koca adamlara satılması, şarkı söylediler diye tutuklanan kızlar, kızlar okula gitsin dedi diye silahla yaralanan kadınları görüp nasıl eleştirmesin? böyle özgürlük mü olur?
  -1 ... panzerkampf
 6. 6.
  çapsızlığını örtme telaşındadır.
  ... yarmagul
 7. 7.
  içindeki nefreti kusmak için ateistlere sataşan, küfreden orospu çocuğunu akıllara getirir.
  -1 ... godspeed you black emperor
 8. 8.
  gündeme gelmek için yaptığını kimsenin bilemeyeceği çocuktur. orospu mudur? orası bilinmez.
  -1 ... pabucu dama atilan adam
 9. 9.
  orospu çocuğudur, değildir o kısmını işin uzmanlarına ve orospuları "şıp" diye tanıyabilecek kadar orospuların içinde yaşayanına bırakıyoruz ve devam ediyoruz;

  yanlış yolda olandır. herhangi bir şeye sataşarak, insanları sadece kendine ve düşündüklerine düşman edersin, başka da bir sikimi yiyemezsin. misal benim karşıma geçip de her konuyu kayıtsız-şartsız dini hadiselere bağlayan, dini edebiyat parçalayan adamlar konuşmaya başlayınca götünden ter akana kadar üstüne gidiyorum, abdesti bozuluyor.

  aynı şey tam tersi için de geçerli.

  ama bir de "allah yok" dedi diye "dine sataştı" algısı oluşturabilecek zeka seviyesindeki çocuklar var ki(ne çocukları olduğunu gene bilirkişi raporuna bırakıyorum) işte bunların çaresi, çözümü yok.

  hiç bir şey dememek en doğrusu bunlara.
  1 -1 ... poisonx
 10. 10.
  "mürtede yaşam hakkı yoktur", "ayakta işemek haramdır", "ayakta su içmek haramdır", "kadının çarşaf ve peçe giymesi farzdır", "zina eden kişi recmedilir". islamiyette böyle kurallar yoktur.

  mürtede yaşama hakkı vardır. dinde zorlama yoktur diye kuranda geçiyor bizzat.
  ayakta işemek haram değildir. sadece doğru karşılanmaz. temizlik açısından önemlidir çünkü ve sağlık açısından tabi.
  ayakta su içmek haram değildir. oturarak su içmek sünnettir. sadece buna riayet edilir.
  kadının çarşaf ve peçe giymesi farz değildir. kuranda sadece örtünün kelimesi geçer. kişinin örtünme şekli kendine kalmıştır. kimseyi ilgilendirmez.
  zina eden kişi recm edilir. fakat bu kuranda geçmez. gelenekçi islam anlayışı zina eden kişilerin taşlanarak öldürülmesini savunur. bunun islamiyeti yaşayan herhangi bir toplumla alakası yoktur.

  dinden çıkanı öldürmek başlı başına bir safsatadır. tekrar belirtiyorum yapanlar olabilir, bu islamiyete inananları bağlamaz.

  "islam ülkelerinde öyle olmuş, islamiyet öyledir." şeklindeki eleştirilerinizden kurtulun bir kere. o ülkeleri eleştirin eyvallah zaten suçları varsa cezalarını çekeceklerdir ahırette. ama onlar üzerinden kurana, islamiyete taş atmayın. mantıklı tezler üretin.

  not: ayrıca islamiyeti ne kadar mantıksız bulsanız da bu sizin islamiyete hakaret etmenizi meşrulaştırmaz. cezanıza katlanırsınız o olur.
  1 ... kavaradanteyyare