1. 1.
  Yalanın danasikası durumudur. Haftaiçi hadi inanırsın da sıkıyosa haftasonu yapmak lazımdır.

  * niye eksilediniz inneler.
  -7 ... anima mundi
 2. 2.
  4 zorlasa da 5 hayli hayli yetmektedir. gece 4 saatlik uyku, gün içerisinde de 1 saatlik güzel bir uykuyla oldukça zinde kalabiliyor insan. bir süre sonra 4 saate de düşürebilirsinizi tabi.
  1 ... ifiwereyou
 3. 3.
  Gece 4 uyusak tamam gündüz de keşke 1 saat uyuyabilsek işte adjfkfl. Siesta falan.
  1 ... anima mundi
 4. 4.
  günlük aktivitelere daha çok zaman ayırabilmek için güzel bir şey.
  1 -1 ... yilan yiyen
 5. 5.
  Fizyolojik olarak yetersizdir. Sağlıklı bir hareket de değildir. Erken yaşlanmaya sebep olur.
  ... coldmd
 6. 6.
  Askerde sürekli gece cihaz nöbeti tuttuğum için günde 3-4 saat uyuyabiliyordum. 12 ay böyle devam etti. Sonrasında da yaklaşık 7 sene... En fazla 3 saat uyuyordum. 4 saat uyuduğum zaman fazla uykudan gün boyu baş ağrısı çekiyordum.

  Şimdi düzeldi çok şükür.
  2 ... serdarsl06
 7. 7.
  Modern insanın en büyük yalanlarından bir tanesi.

  her şeyi bir kenara bırakırsanız, eğer erkekseniz salt testosteron miktarınız bile bu bozuk uyku düzeniniz sonucunda azalmaya başlayacaktır ve ikincil karakteristik özellikleriniz yavaş yavaş kaybolacaktır. Kemikleriniz kırılmaya karşı daha dayanıksız olacak, ldl değeriniz yükselecek, ateroskleroz riskiniz buna bağlı olarak artış gösterecek, daha güçsüz hissetmeye başlayacaksınız. Ve birçok madde olsa da aslında bu sadece bir tek sonuç.

  Gerisi icin küçük araştırmalar yapabilirsiniz. En az 7 saat uyku uyumanız tavsiyedir. Ayrıca günlük 4 saat uyku yetiyor diyenlerin ekseriyetle tamamı alarm ile uyanan, kendini buna şartlandıran kişilerdir. Bedeninize tehlike sinyali vermeden, yani alarm kurmadan uyuyun. Sonra dinlenmiş olarak kalktığınız ilk an ile aradaki saat farkını hesaplayın. işte bu sizin biyolojik ritminize uyan uyku düzenidir. Tabi ki ilk başlarda bakiyeyi tekrar doldurduğunuz için bir miktar fazla çıkabilir. yalnız uzun bir tatil(7 gün kafi) sonrası size yetecek miktarı kolaylıkla bulabilirsiniz.
  Sıhhat ile.
  1 ... odysseus
 8. 8.
  Nasıl bir hayat yaşadığına bağlı. Bana da bir ara yetiyordu.
  ... abdullahyuksel