1. 1.
    Zaman telaşı,koşuşturmacalar,iş güç derken ansızın karanlık çöker gece bastırır. Gündüz sizde olan o heyecan,mutluluk yerini yalnızlığa,melankoliye bağlar. Belki bu da insan ekosisteminin bir parçasıdır. Yani 24 saat bir ömür mutlu olursak bu sefer de bu bize yetmeyecektir. Burdan mutsuzluğun bile bir anlamı olduğu ortaya çıkıyor.

Yine saçmaladım.
    3 ... duygusal masturbator
  2. 2.
    Ne kadar çevresi geniş olsa da gece Kendini dinleyince yalnız olduğunu farkediyor insan. Belki yaslanacak bir omuz eksik ya da bir nefes.
    2 ... kafam bir milyon
  3. 3.
    Noldu Ya? Gündüz gayet iyiydim, insan yalnız başına bi odada kalınca kukumav kuşu gibi düşünüp duruyor.
    3 -1 ... mor kadife
  4. 4.
    insanı boğar gibi gırtlağından tutup, uykusundan eden, uyusam bile rüyalarına işleyen hüzündür. Acıyor dersin de kimseler duymaz sanki, yastıklardır tek şahidi.
    3 ... yagmurun rengi
  5. 5.
    sikerim böyle hayatı deyip amerikan bara git, kendine bi votka ısmarla, paran varsa hoşlandığın bi hatuna da ısmarla, sohbet et. hüzün müzün kalmıyor.
    -1 ... ortambozan
  6. 6.
    ''inanma pencerelere bayım gece olunca hepsi ayna oluyor..''
    3 ... oldu mu canim
  7. 7.
    Derdi olan gece gündüz dinlemez.
    ... 38 kayserili
  8. 8.
    Gece midir insanı hüzünlendiren yoksa insan mıdır hüzünlenmek için geceyi bekleyen sözlerini akıllara getirir.
    1 ... sezenist a feminist
  9. 9.
    Benim de tam tersi bir durum söz konusu.
    2 ... yirmiucuncugece
  10. 10.
    Gündüz de gerçekten mutlu olmadığınızı gösterir.
    4 ... dunyavatandasi