1. 1.
    Merak ediyorum, acaba bu hislerin kuluçkadan çıkması olabilir mi ? Yoksa insan geçmişinde yıprandığı şeylere uzun bir zaman sonra tepki veriyorsa ? Hissizleşerek veya kötü bir insan olmayı seçerek.
    1 -1 ... sherlockholmesss
  2. 2.
    Hayatta birçok şey etki tepki şeklinde ilerler zaten. Bir insan sana zarar verir ve sen ondan etkilenerek intikama yönelebilirsin mesela bu bir tepki olur ya da o sebepten üzülüp içine kapanabilirsin ya da duygusuzlaşabilir artık insanlara inancını yitirebilirsin hepsi tepki.

Yani hayat bu etki tepki mekanizması üzerinde dolanıyor aslında. Sebepsiz bir şey var mıdır zaten hayatta dersek tartışmalı bir soru olur. O yüzden evet insanlar yaşadıkları sebebiyle daha çok duygusuzlaşabiliyor yani genelde bu duruma insanlar sebep oluyor.

Ama insanlar gün geçtikçe daha da olumlu düşünmeye başlayabilir buna da yine insanlar sebep oluyor. işte insan var insan var *

Kimi zaman da kişinin kendisinden kaynaklı bir değişim oluşur bu kişinin hayata bakış açısının değişmesinden kaynaklıdır. Bu tarz konular da var tabi hep çevresel faktörler değil kişinin kendisinden kaynaklı faktörler de etkili olabilir. Ama şimdi hiçbir şey yaşamadan, öğrenmeden direk ben görüşlerimi değiştiriyorum demek de ne kadar etkili olur bu da tartışmalı.
    4 ... keyf kahyasi
  3. 3.
    ... alevalanpinokyo