1. 1.
  bütün yaşananlar ve yüzlerce yaşamayan emekçi insan; vurdu mu, vurmadı mı; bağırdı mı, dedi mi ve sesi boğulan yüzlerce emekçi; yüzlerce matem evi; binlerce kanayan yürek; tarih hatırlamak derim ya hep; meydanlar erdoğanı kızılayda kıstırılan menderese dönüştürmek; kazadan sehpalar üretmek peşinde; yaşamayan bedenler; yaşatılmak istenmeyen bedenler; maden labirentlerinde yaşam odası kurulurmuş, hani gazdan kaçarken sığınılan komşu kapısı; varmışken yokmuş; ah diyor labirent sahibi 3 ay bekleseydin ya, yapacaktık diyor; toprakta uzun yolculuğa çıkmış bedenler; geride göz yaşı bir daha kabarıyor yürekler; inanır mısınız, hırsız bir sermayedarın, teknolojiden, güvenlikten tırtıkladığı paranın girdabında yok olan insanlar ve o insanların, yakınlarının acısı üzerinden siyaset kurulmak istendiği zaman; diyorum ki; bu anlayış, anlayışı için her soydan menfur tuzakların da sahibi olabilir; iktidarı "tek" sorumlu gören bir siyaset; "tek" sorumlusunun ne pahasına iktidarın sahibi olmak isteyenleri görmeme, inanmama ramak bıraktırıyor. ve eminim ki; sokakta bağırandan bu bağıranlara şaşıranlara kadar, birileri evet birileri ülkemizi, yaşayan insanlarıyla top yekun delirtmeye azmetmiş görünüyor.
  kendimi siyasetin içinde bulduğum günden beri bu kumpasları yaşadım. nice insan yok olup gitti. tam geride kaldı derken başka senaryo; cadı kazanları sahne alıyor. her defasında sokaklarda ki feryat, ertesi gün kendini yine yeniden kaybetmiş olarak gördüğü bilinirken, sormanın zamanı değil mi? ne oluyor? sadece nefret-sevememe duygusu asli faili daima gözden kaçırır; hep böyle olmadı mı? ha, diyor ki birileri bunlar komplo teorisi, diyorum ki; öyle mi kardeşlik, elimden dahası gelmiyor; yaşa ve gör; tarihin tekerrür çarkına omuz ver; mevlam akıl fikir ihsan eylesin diyerek, müsaadenizle.
  elemterefişkemgözlereşiş.
  ... maszn
 2. 2.
  Sevgi aşk kırgınlık hüzün merak ve üzüntü.
  2 ... ozan oyunbozan
 3. 3.
  Yeni yaşımın 2.günüydü sıradan geçti tıpkı diğerleri gibi.
  1 ... entarisidimdimyar
 4. 4.
  Yine hüsran yine acı yine üzüntü.
  Uyku yok. Kafam meşgul. Kendimi kötü hissediyorum.
  2 ... ozan oyunbozan
 5. 5.
  çaylak oldum .
  1 ... scarlett ohara
 6. 6.
  Yaşadığı seyler né kadar zor ve kötü bir durum olsa da bana bunu bir şekilde anlatabilirdi. Beni biraz rahatlatabilirdi. 2 gundur uyku yok moral bozuk kafam mesgul. En azindan onun yanında olmak isterdim. Sesimle nefesimle ve her seyimle. Ancak o böyle yapmıyor bana bişi açıklama ihtiyacı bile hissetmiyor. Sanki olayın sorumlusu benim ki olsam bile bu sekilde davranmamaliydi. Zira aynı durumla karşılaştık ağustos ayında ben sadece 2 saat ortadan kayboldum. Ve her şeyı göze alıp ona haber vermiştim. Ve onu devreden çıkartıp sorumluluk almistim. insan aynı hassasiyeti bekliyor.
  2 -1 ... ozan oyunbozan
 7. 7.
  umut da bitmişse geriye hiç kalır.
  1 -1 ... ozan oyunbozan
 8. 8.
  Güzel birgün...
  Değer...
  1 ... ozan oyunbozan
 9. 9.
  Nitekim seçkin bir yetenek kendisini hissettirir hissettirmez bütün vasatlar ağız birliği etmişçesine onun üzerini örtmeye, onu her türlü imkan ve fırsattan yoksun bırakmaya kalkar, sanki bu onların yeteneksizliğine, sığlılığına ve heveskarlığına yüksek düzeyde ihanet etmişçesine ellerinden geleni esirgemeyerek onun tanınmasını, görünmesini, aydınlığa çıkmasını önlemeye çalışırlar.
  gerçekleri kabul etmek çok zordur.

  Olmuş ile ölmüşe çare yok...
  1 ... ozan oyunbozan
 10. 10.
  Adamda nasıl bir kafa yapısı varsa, pizza yiyen kaplumbağaları çıplaklıkla bağdaştırmış.
  ... golgebeyi