1. 1.
  maalesef son zamanlarda kadınların kendi yolunu kendi çizmesine neden olur. önce ayrılıp barışıp, sonra geri dönmeye çalışan erkekler, daha iyisini bulunca terk edip kazığı yiyince arkaya bakıp hala bir yol çizelim demeyi değil de sevgili ayağına geri dönmeye çalışan erkek derken kadınlarda ne sabır ne de tahammül kalıyor. ilk birkaç cahillikte evet çok kız düşüyor ama onlar da anlıyor bir yerden sonra gerçeği o düşenler ilk aşka, ya da peri masallarına inananlar zaten uyananlar kaprisli o çekilmez türk kadını tribine giriyor ki bunları o hale getiren de maalesef can yakan erkekler. istisnalar kaideyi bozmaz tabi.

  yol ayrılacaksa yok yere oyalamayın insanları, bırakın hayatına baksın. hırs yapıp dönmeler yerine ben bu insana ne verebilirim, gerçekten istiyor muyum diye bir sorun. üç kuruşluk zevk için aylarca peşinden koşmaya ne gerek var nice insanlar ilişkilerden soğudu hep bu yüzden. birkaç kez yatayım kalkayım, hiçbir şey için söz veremem modunda takılırsanız ilahi adalet tecelli eder bunu olgunluğa ulaştığında anlıyor insan.

  hem burak özçivit ten, kıvanç a, mert fırat tan tarkan a herkes düzgün bir aile kızı bulunca çirkin mirkin demiyor deli gibi çatır çutur evleniyor bu sıradan yurdum insanı kendini ne sanıyor anlamış değilim.
  3 ... lolita lempicka
 2. 2.
  Geçenlerde Kordon'da dolaşırken dans eden bir çifte gözüm takıldı konfetiler, alevler, havai fişekler, arkalarında gitarla şarkı çalıp söyleyen iki genç daha vardı. Olayı sordum oğlan kıza evlenme teklif etmiş, kız da kabul etmiş.
  Yani genelleme yapmak yanlış bence...
  ... birimivar
 3. 3.
  kadınlar şıllık oldu erkekler zampara .
  2 -1 ... ruzhan
 4. 4.
  the red pill ve mgtow'un yayılmasından dolayıdır zannımca. erkek akıllanıyor türk kızları evde kalıyor olması gerektiği gibi. veya kendilerine çeki düzen verirler artık.
  ... varlikhiclikte
 5. 5.
  çoğunluğu ekonomi kaynaklıdır. bakmayın siz yüzde 50 nin ekonomi çoh eyi demesine. oğulları/kızları evlenme kararı aldıkları zaman haftalarca gece uyku uyuyamıyorlar "nasıl yapacağız nereden bulacağız o parayı" diye stresten.

  hazırda kendine ait bir evin yok ise sıfırdan bir ev kurmak düğün dahil nereden baksan 100-150 bin lira bir bütçe istiyor. aylık 5000 lira ve üzeri bir gelirin yoksa müstakbel eşin çalışmıyorsa üstüne ailende yükün bir kısmını üstlenemiyorsa özellikle erkek bireylerin bu işlere girmesi çok zor. arkadaş çevremizde evlenmek istenilen kıza alınacak yüzük için aramızda para topladığımız zamanlar oldu.. şartlar o derecelere gelmiş artık. kolay değil yani. işin aşk kısmını güven kısmını birlikte yaşama kararı kısmını geçince kocaman bir hendek çıkıyor karşına böyle.

  sabah sabah içinizi kararttım ama gerçekler bunlar. hakkınızı helal edin *
  2 ... mel mel bakan gibson