1. 1.
  iki veya daha fazla ülkenin, gümrük vergilerini kaldırıp kendi toprakları arasında malların serbest dolaşımını sağlamaları, üçüncü ülkelere aynı gümrük vergilerini uygulamalarıdır. gümrük tarifeleri ortaktır.
  5 ... gonulcelen
 2. 2.
  Gümrük birliği kuran ülkelerin iç sınırlarında gümrükler kalkar ancak diğer ülkelerden* gelen mallara gümrük uygulanır. Birliğe dahil olan taraflar, birbirlerine gümrük vergisine eş etkili başka vergiler uygulayamazlar.
  3 ... gonulcelen
 3. 3.
  türkiye'ye uygulanan modern kapütilasyonlar bütünü.
  11 -1 ... shalamar
 4. 4.
  türkiye bu anlaşma ile avrupa birliği tarafından ekonomik, hukuksal ve siyasi açıdan adeta sömürge altına alınmıştır ve ne acıdır ki gümrük birliğine girilen tarih olan 1995 yılından beri her iktidar gümrük birliğinin yarattığı olumsuzluklara karşı bir önlem almamış aksine ab girilmesi için her türlü tavizler verilmeye devam edilmiştir.
  6 -1 ... bohemian rhapsody
 5. 5.
  lord curzon'un ismet paşa'ya verdiği önermenin doğruluğunu bir kere daha ispatlayan olaylar zincrinin sonucu.
  4 -1 ... chemsuk
 6. 6.
  türk pazarını avrupa ya açan,dış ticaret açığının bu halde olmasının temel sorumlusu olan boktan birlik. ab ülkeleri türkiye ye olan sözlerini tutmamışlar gerekli kaynak aktarımlarını yapmamışlardır.
  5 ... snoptik
 7. 7.
  girişimizle, avrupa birliğinin bizi tam üyeliğe kabulü için hiçbir sebep bırakmamış bulunduğumuz oluşum.
  3 -1 ... sıpa
 8. 8.
  milli guvenlik derslerinde uzun uzadiya anlatilan konu.
  1 ... aura
 9. 9.
  üye ülkelerin birbirlerine karşı kotaları kaldırıp, üçüncü ülkelere karşı ortak bir gümrük tarifesi izlerler, üye ülkeler arasında mallar serbest dolaşır.
  3 ... olursaolur
 10. 10.
  sanki gumruk ile ilgili düzenlemeleri yapan adamları sokaktan topluyorlarmış gibi anlamsızca eleştirilmesi oldukça saçma. gümrük birliğinin saçmalığı sevgililer günü yada doğum günüyle eşdeğerdir ticaretin harketli olması üretici ve tüketici rantının işlevselliği açısından daha bir çok konuda oldukça yararlı bir sistemdir. sistmde bir bozukluk varsa gümrükte çalışan yiyicilerle ilgilidir tamamiyle yada yüzlerce gereksiz gümrük açılmasıyla ilgilidir. siyaset yada din hakkında yazmak için bilgi sahibi olmak gerekmesede bu konularla ilgili eleştiri yapmak için biraz bilgi sahibi olmak gerekir. gümrük birlikleri ülkelerde tüketimin, üretimin, rantın büyümesini sağlar, ticari kolları farklılaştırarak çeşitlilik oluşturur ve piyasayı bir nebze daha olsun tam rekabet piyasası mantalitesine yaklaştırır. ha denirse ki e ama hep bize giriyor bu vergidir odur budur buda tamamiyle türkiye deki üretici tüketici ve vergi mantalitesiyle ilgili bir sorundur. en basitinden sen ithal ettiklerini kopyalıyacak teknolojiyi geliştirmessen, türk malına bok atıp tommy, nike giyersen paso sonunda giren bize girer arkadaşım.
  2 -1 ... yipyip