1. .
    1977 yozgat doğumlu, özgün resim ve portre üzerine çalışmalarıyla tanınan yeni dönem ressamlarımızdan, yeditepe üniversitesi plastik sanatlar bölümü öğretim üyesidir.

1991 yılında Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nden, 1999 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nden mezun oldu.

2003 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Ana Sanat Dalı'nda Yüksek Lisans programına başladı. Aynı yıl Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2006 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde Sanatta Yeterlik Programını tamamladı ve aynı yıl Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümü'nde Yardımcı Doçentliğe atandı, 2010 yılında da Doçent oldu.

Halen aynı kurumda öğretim üyesi ve Plastik Sanatlar Bölüm Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren sanatçı, 13 kişisel sergi, yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda karma sergiye katıldı.

galeri soyut / lütfiye berberoğlu'nun o ve eserleri hakkındaki yorumu şöyledir;

" Parça parça uygulanmış gibi duran, ifadeyi artırmak için bilinçli olarak monokrom bir armoni tercih eden Kaya, yeri geldiğinde fotorealistik bir anlayışla şaşırtıcı derecede gerçekçi etkiyi yakalamakta. Bir kolaj çalışmasını andıran resimlerindeki yırtılmış duvar kağıdı efektleri ve hatta bazı resimlerindeki duvar kağıdı sandığımız desenler de sanatçının el becerisine ait."

günümüze değin kazandığı ödüller:

1995 Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Ankara temsilciliğinin düzenlediği 'Kadınlara Eşitlik: Nüfus Sorunları Çözümünde En Önemli Adım' konulu poster yarışmasında ikincilik ödülü.

1996 Anıtkabir Derneğince düzenlenen 'Türk Bağımsızlık Savaşı ve Cumhuriyetimiz' konulu resim yarışmasında mansiyon.

1997 DSi - TRT GAP TV işbirliği ile düzenlenen 'GAP'ta Su Ve Toprak' konulu resim yarışması ikincilik ödülü.

2000 TÜYAP Genç Sanatçı Resim Yarışması 'Yılın Genç Sanatçısı' ödülü.

2001 Tekel Resim Yarışması ikincilik Ödülü.

2003 Talens Ulusal Resim Yarışması ikincilik ödülü.
    ... liberalisticcommunist