bugün

An itibariyle gerçekleşmiştir. En azından seçimlere kadar hapiste kalmalıdır.
(bkz: korku imparatorluğu)
Yatsın içerde biraz yapacak bir şey yok.
ifadesi daha vahim. Ben aslında orkestradaki miraç a dedim diyor. E şimdi klavyedeki miraça sapık diyorsun o da hakaret davası mı açacak?
(bkz: bangır bangır)
Böyle bir hukuki garabet olamaz. Kadının ifadesi tck 216 ya girmiyor bu 1…. imam hatiplilier toplumum bir kesimini temsil etmez. Misal “annesinden dayak yiyenler sapıktır” desen küçükken annesinden dayak yiyen herkes şikayetçi olsa bu mantıkla aynı şekilde karar verilmesi gerekir ki bu olamaz.

cmk 100 md de tutuklama şartları açıkca sayılmış hiçbiri mevcut durumu sağlamıyor bu 2… delil karartma, kaçma gibi şüpheleri yok. Zaten ortada isnat edilen suç bir “ifade” yani tehlike suçu. Neyin delilini karartıp nereye kaçacak?

Nereden baksan hatalı karar.
x aday olmazsa oy vermem demeye hâlâ devam mı sevgili kardeşlerim?
kürtçü muhalifleri rahatsız eden bir haberdir.
tutklanması mı?
neden?
tutuklanma gerekçesi...

neyse, söylenecek çok şey var da...
Ayrıca lütfen hukukun h sinden anlamayan arkadaşlar yorum yapmasın bu konuda. Komik de olmuyor acınası oluyor.
Tutuklanması doğru karardır. imam hatipler ve diyanet'e durduk yere laf atmayacaksın!

Büzüğü varsa; sapıkların, sapkınların Ensar'lar, gizli vakıflar, cemaatlar olduğunu söylese ya.

Olm siz dua edin imam hatipler ve diyanet var. Aksi halde çoğunuzu öldürmüşlerdi şimdiye.

3-5 aciz dede kılıklı şizofrene kalacağını sanıyorlar ortalığın.
mevcut hükümete ait yargının haksız ve hukuksuz uygulaması, ayrıca tck 216'nın hatalı yorumlanması olup 48 saat içerisinde beraat edecektir.

aynı ülke içerisinde yaşayan bir kısım insana yapılan her hangi bir hakeret yoktur bu hakeretin gerçekleşmesi için imam hatip öğrencilerinin halkı oluşturması gerekir ki böyle bir durum yoktur imam hatip okumak bir tercihtir ve bu tercihten kişiler sorumludur. yapılan tercihten dolayı eleştirilmeyi kabul edemeyeceksiniz imam hatip okullarını tercih etmeyebilirsiniz, zorla imam hatibe gideceksiniz diye zorlamanın olmadığı demokrat bir ülkede yaşıyoruz.
iş birilerinin adam doğramasına varırsa, o ordu aslanlar gibi duruyor hala orda!

IslAk hayaller kurmasın kimse.
Ülkede yargı diye bir şey mi var ki? Bizim sistem önce kişiye senden bok kokusu geliyor hadi ispatla diyor kişi de ispat etmek için götünü açıp bak temizim ben işte demek zorunda kalıyor. Öyle de enteresans.
gülşen kimdir necidir tam bilmem şarkıcı olduğunu biliyorum sadece. herhangi bir sempatim yok siyasi görüşü nedir umurumda da değil. takıldığım tek nokta misal çıkıp "atatürkçüler/kemalistler/cehapeliler/solcular/odtülüler vs vs şöyledir böyledir" dese tutuklanır mıydı ? hiç sanmıyorum..

işte yıllardır bu yüzden kendimizi paralıyoruz. iktidarı elinde tutan her türlü hukuksuzluğa her türlü adaletsizliğe çanak tutuyor. üstüne partili cumhurbaşkanlığı diye elle tutulur tek bir tarafı olmayan sistemi bize zorla dayattılar. adam talimat vermese bile tüm bürokrasi "aman reis kızabilir" diyerek kraldan çok kralcılık yapıyorlar. bu tek adam rejimi bizim kimyamızı iyice bozacak. akp liler şimdi mutlu reisleri asıp kesiyor. ama yarın bir gün muhalefet iktidar olup bunlar kendilerine yapılınca götlerinde ayı değil ayı sürüsü bağıracak ama o zamanda bugünün muhalifleri çıkıp "iyi oldu ağlamayın amk siz yaparken iyiydi" diyecekler.
işsizlik maaşı vermek lazım bu işte payı olan herkese.
Gülşen bana göre sanat katilidir.donla sahneye çıkan birini savunmak ahlaksizliktir.fakat düsüncelerindon dolayi kimse hapis yatmamalidir.
100 "objektif" ceza profesörü yorumlasa yüzünün de hukuka ve yasaya aykırı bulacağı karardır.
haberi duyduğumdan beri gülşen dinliyorum.
tutuklatan savcının şeceresine bakın ülkedeki adaletin ne kadar boktan olduğunu anlarsınız,devran dönünce bu savcı da öz gibi kaçar.vah! halimize…
Ak partili olmayanlara govde gosterisi yapmak amaciyla isik hiziyla servus edilmistir.
gülşen'in haberi duyulunca halk kin ve düşmanlığa sürüklenmeyecek mi? halk tarafından bilinmeyen bir şey nasıl halkı kin ve düşmanlığa sürüklüyor?
Iyi olmuştur, imam hatiplilere hakaret etmek soyunup , milletin Kucagina oturmaya benzemez. Herkes haddini bilecek. Ifade vermeye gayet tertipli beyaz bir kıyafetle gitmis ve dedigini çarpıtmış madem bir ideolojisi bir fikri var dosdogru konuşsaydı. Insan söylediğinin arkasında durmali. Duramiyorsa kiviriyorsa ona baska birşey derler.
imam hatip mezunu biri olarak söylediği cümleyi çok da iplemedim açıkçası. imam hatiplilerin de taktığını düşünmüyorum yaygara koparan tayfanın amacı boş gündem oluşturup halkın dikkatini asıl önemli konulardan uzaklaştırmak.

Millet açlıktan evine ekmek götüremiyor, bunların derdi yok o konserde götünü açmış, yok diğeri başörtüsüyle psikolog olamazmış gibi boş boş tartışmalar.

Bu arada lisede en çok dinlediğim şarkıcı gülşendi. Beni durdursan mı albümünü başa sarıp sarıp dinlerdim. Kardan adam, yatcaz kalkcaz ordayım, kendine müslüman, ırgalamaz beni, seyre dursun aşk… ne dinlerdim be. Konserine bile gitmiştim. biz sapık değiliz, senin de tutuklanmanı gerektiren bir durum yok bana göre.
görsel
bu adam içinde aynı adaleti istiyoruz. Gündem değiştirme çabası ötesi olamaz.
Tüm imam hatipliler hakkında sapık diye genelleme yapması yanlış, asla tasvip etmiyorum. Ama tutuklanmasına da karşıyım.

Yobazın biri namaz kılmayanlar öldürülebilir diye fetva veriyor o niye tutuklanmıyor?

Maalesef ülkemizde bağımsız ve tarafsız bir yargı yok.
Bu tutuklama iktidara oy kaybettirir. Ak parti iktidara yürürken böyle hukuki durumlar vardı. Sonuçta ak Parti'nin lehine sonuçlandı. Şimdi roller değişik. Benzer durum yaşanacaktır.
Gülşen i severim. Oyum tkp ye inşaallah.
tutuklanması son derece doğrudur. halkı kin ve vodkaya yönlendirilmiştir.
Gülşen'i sevmem ancak tutuklanması pek doğru değil. Üstelik bir çocuğu var kendisinin. Yoksa tersi durumlar olsa gülşen ve benzeri insanların kimseye acıyıp, üzüleceğini düşünmüyorum da. Neyse! Bir daha da genelleme yaparak hakaret etmemeyi öğrenir umarım.
(bkz: toplum mühendisliği)

(bkz: azgınlık)

Karanlık zift gibi... ama hepimiz biliyoruz ki gün doğmak üzere... ışık karanlığı boğmak üzere...
adam yaralayanlar, hırsızlık yapanlar, ruhsatsiz silahla yakalananlar salıveriliyor. bunu da salarlar birkaç güne. ama iktidarın iki yüzlülüğünü bir kez daha görmek için güzel bir örnek.
fatih tezcan denen ne idüğü belli olmayan adam ve onun gibi niceleri yıllardır şeriatçı söylemlerle halkı kin ve düşmanlığa teşvik ediyor. akp nin kimseye kulak asmayıp ısrarla sürdürdüğü mülteci politikası halkı kin ve düşmanlığa teşvik ediyor ama nedense ceza falan yok. göstermelik bir göz altı bile yok hiç birine.
halki kin ve dusmanliga sevk etmek, tahrik etmek...vs herneyse boyle bir suc olusmamistir. cunku imam hatipli olmak sadece bir sifattir kanunda olan hukumleri karsilamamakta ve acik hedef gutmemektedir. ha gulsen'in yaptigi bos bir cikistir o ayri ama bu cikisin -gaza gelmis olsa bile- kendi iradesiyle olmadigini, gundem degistirme cabalarinin bir urunu oldugunu dusunuyorum. ustelik bu sozler yeni de soylenmemis. kadin cikip ozrunu diledi. uzgunum ama hanimlar beyler bu sadece ve sadece ifade ozgurlugudur.
bu ulkenin kurucu liderine hergun ifade ozgurlugu diye nice hakaretler edilip ustune birde iftira atiliyorken o zaman adi ifade özgürlüğü oluyorda, bu 2. ve hatta 3. sinif populer sarkicinin soyledigine bu tepki neden?
benle ayni tarafta olanin ifadesi ozgurde, karsi tarafta olana neden tasla sopayla saldiriyorsunuz? salak misiniz acaba?
Bu savcılar neden "namaz kılmayanlar öldürebilir" diyen imamı ya da cuma hutbesinde direkt doktorları hedef gösteren “grevdeki doktoru öldürmez misin sen?” diyerek cemaati kışkırtan imam hakkında hiçbir şey yapmıyor!

"halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" ise konu, en kralını imamlar yapıyor.
Bu ülkenin iyice boku çıktı beyler..
bu islamcıların yaşadığı hiçbir yerde kimseye huzur yok. tarih boyunca bunların olduğu coğrafyalarda hep huzursuzluk, şiddet, yasaklar, özgürlüklerin kısıtlanması, savaşlar, ölümler vb. hadiseler yaşanmıştır. bunların nüfusu bitmeden dünya asla huzura ermedi, eremeyecek...
bugünde rte nin yönettiği tc vatandaşı olmaktan utandık Allah'a çok şükür, darısı Yarina.
Bence Gülşen ceza alacak ise; Sema Ramazanoğlu denen kevaşeye "bi kereden bir şey olmaz" dediği için mecliste verilen gensoruya "red" oyu veren herkesin de o kaltak karıyla beraber idam edilmesi lazım.
Sen millete hakaret edeceksin bir de rahat rahat gezeceksin öyle mi?

Doğru karar.
gülşen son zamanlarda dikine dikine gidiyordu, fazla göze btmaya başlamıştı hem kıyafeti ile hem de lgbt ye verdiği destekle. belki de kendisi istiyordu birazda içeri girip kahraman olmayı. Asla tasvip etmiyorum tutuklanmasını ama ülkenin hali de ortada. hamama giren terliyor.
Bu lafı amerika'da zenciler için dese quantanamo'daydı.
--spoiler--
sen millete hakaret edeceksin bir de rahat rahat gezeceksin öyle mi?
--spoiler--

ama insanlara " haysiyetsiz, onursuz, şerefsiz, hain" deyince sorun yok, di mi?

Tanidik geldi mi laflar? Cok daha fazlasida var hepimizin bildigi gibi ama yazmaya gerek yok.
Daha iki hafta önce 16 yaşındaki Beyza Doğan 2 yıl boyunca taciz edilmesine, 5 defa kaçırılmasına, 35 defa şikayette bulunulmasına rağmen tutuklamadığınız sapık tarafından öldürüldü... Tutuklama tedbiriniz sadece muhalifler için mi işliyor..
Şu sözlükte hukuktan hiç anlamadığı halde hukuki konulardaki kararlar için doğru/yanlış yorumu yapan bir sürü cahil var.

Bunların hepsi partizan tipler. Akp iktidardan gittiği gün kendi yaşam tarzlarını başkalarına dayatamayacakları korkusuyla yaşıyorlar. Bakın bu tiplerin akp aleyhine bir satır yazı yazdığını göremezsiniz. Bunların arasında devlet memuru olan da var, ne idüğü belirsiz olan da.

Gelgelelim bu kadının tutuklanmasının nedeni aslında kullandığı ifadeler falan değil. Sahne ve giyim tarzı gerçek gerekçe. Zaten aylardır buna ilişkin bazı tipler propaganda yapıyordu sosyal medyada. Kullandığı ifadeler de arşivde tutulup şimdi suni mağduriyet yaratmak için kullanıldı. Ama hesaplanmayan şey bu tutuklamanın gülşen i kabahatli göstermesinden ziyade mağdur göstereceği gerçeğidir.
Gülşen magdur degil , hic bir zaman olmadi. Para için soyunup o kemik vücuduyla dikkat çekmeye calisan basit bir kadin. O kadar soyunmasa gündemde kalabilirmi. Bu duruma kilif olarak ta özgürlük savunucusu rolü edindi kendisine. Örnek kadin buysa ben birsey demiyorum. Ama şu da şunu dedi, ülkede bu da oluyordu , adalet yanlis diyerek onun terbiyesizligi savunulamaz. Adam öldürmedi ya zaten bu gün yarin salinir. Yoluna devam eder. Bir imam hatip lisesi mezunu olarak kendi adima söylüyorum herhangi bir sapkin düşüncem olmamistir. Sözlükte ki beni taniyan arkadaslarin da bildiği gibi kimseyi yargilayip , hor görmem.
Gülşen kim ? lolipopla poz verip gündemde kalmaya çalışan şarkı söyleyicisi mi ?
ya bunların senin kadar, benim kadar, pazarda limon satan abi kadar, üç vardiya fabrikada çalışan abla kadar, hatta meclis toplantısında uyuyan milletvekili kadar memlekete faydası yok. boş verin bu işleri.
Gülşen'in görüntüleri 4 ay önce çekilmiş.
Piyasaya şu an sürülüyor ve infial yaratması isteniyor.
iktidarın bu taktiklerini ezberledik artık.
O görüntüleri kim çekti, kim bekletti ve kim sürdü piyasaya...
Benim tahminim hukuk sisteminde tutuklanma gerektirmeyen bu suça karşılık birkaç gün sonra salacaklardır.
Halki kin ve nefrete teşvik edenler kendileri gibi düşünmeyenleri bölücü olarak tanımlıyor.

Tamamen saçmalıktır. Turkiye cumhuriyeti ibaresi sadece kağıt üzerindedir.
Sapıklar, tecavüzcüler, rüşvetçiler, dolandırıcılar, hırsızlar, katiller, bazı vakıflar, bir kereden birşey olmaz diyenler, çocuğun rızası varsa sorun olmaz diyenler içinde aynı hızı bekliyoruz yargıdan.
tutuklanmak nedir ki. bu ülkede halkın ezici desteği ile iktidara gelmiş başbakan asıldı.
birinin işine gelince adalet sistemi nasıl işliyor ama dediğim durum. bazen daha kötü şeylere hiçbir şey yapmıyorlar. gerçekten çok garip.