1. 1.
  gündüz yaşanan tüm sıkıntıların, tutulan tüm yaşların gece kendinizle kaldığınız ilk anda artık duramayacak olması sonucunda ortaya çıkar genellikle.
  2 ... zapuntell
 2. 2.
  yalnızlığın kara bir bulut olup, içini kapladığı anlarda insanın yüreğinden dökülen göz yaşıdır.

  insan sevdiğinden ayrı olduğu zaman, bilhassa gurbette iken, içini kaplar bir garip elem. dört duvar arasında sıkışmışlık hissini duyumsarsın vücudunda. sokaktan gelen sesler daha da boğar. çıkarsın üç beş tur atarsın kalabalıkların arasında, biraz dinginleşirsin. saat gece yarısını vurduğunda kül kedisi masalında olduğu gibi büyü bozulur. sokaklar sessizleşir. tekrar eski ruh haline ve o duvarlar arasına dönersin. kafayı yastığa koyduğunda, kuş tüyü yastık senin için hıçkırıklarını dinleyen bir kuş olur.
  1 ... denek
 3. 3.
  melankolik bir ruh haliyle yapılan olaydır.
  1 ... sisli
 4. 4.
  (bkz: ve şimdi hıçkırıklar)
  ... arthur sinkansen
 5. 5.
  sakin bir ortamda uzun süre yalnız kalındığında üzücü hatıraların, olayların beynini istila etmesi üzerine ortaya çıkan kaçınılmaz eylem...
  o gözyaşı yüreğimizin en derin yerlerinden yastığımıza süzülen üzüntülerimiz işte.
  ... death fish
 6. 6.
  söylenmeyenlerdir söylenemeyenlerdir. öfkedir.
  ... takmadislerinisatanbilge
 7. 7.
  içe akıtılan gözyaşlarının dışa vurulmuş halidir. yanıbaşınızda yatan kişi bile duymaz hıçkırıklarınızı yastığınızdan başka o iç eder saklar güvenilir dosrt misali.
  ... mrs lautrec
 8. 8.
  17 ağustos 1999 da yaşadığımız deprem sonucu hayatını kaybeden tüm yakınlarımız ve tüm kardeşlerimiz için bu gece yarısı gene dökülecek olan göz yaşıdır.
  1 ... sonkabadayi
 9. 9.
  (bkz: buram buram yalnizlik kokardı sozluk) *
  ... arthur sinkansen
 10. 10.
  (bkz: duygusal kişi eylemi)
  ... surudenayrilanidealistkuzu