bugün

limon sıkınca geçen durumdur.
limondaki asit yok ediyor. çok acı verir ama kurtulmak için başka çare yoksa katlanmaya değer.
göze sarımsak ve acı biber sürülünce geçen durumdur.
Az bi olasasilikla ciddi olabilir. Goz icinde goz yasi donup kristallesip kirec olusturuyormus. Ve retinayi cizebilirmis. Eger uzun sure (bir hafta kadar bi sure) gecmiyorsa bi doktora gorunmekte fayda var.
bazen katarakt başlangıcı belirtisidir.

Gözde sürekli bir batma şikayeti ile doktora gidilir, reçeteye iki damla yazılır, size de "güneş gözlüğü takmadan hiçbir ışık kaynağına bakma" tavsiyesi verir doktor.
Uzun süreli kontakt lens kullanımına bağlı olarak ortaya çıkan rahatsızlıktır.
lensi çıkartıp bir gün beklemek gerekli. aynı gün içinde takmayınız.
Biraz da tatlı tatlı kaşınıyorsa arpacık hastalığının habercisi olabilir aman dikkat edile.
konjonktivit belirtisi olmasın...
göz tansiyonu yükseldiğindendir.
Göt batması diye okudum helal et.
göze bir şey kaçtığında olur.

kum-toz tanesi, pislik, çapak, kıl vb. sizin ulaşamayacağınız, görüş alanınızın dışında bir yere kaçar ve sürekli gözünüzün sulanmasına sebep olur. ve gözünüzü her açıp kapadığınızda sizi rahatsız eder. tedavisi göz damlasındadır.
görsel
Şimdi bana olan durum. Saat iki benim burda ne işim var acaba. Gideyim yatayım bari uluyu ben mi kurtaracam banane.
Genelde kirpiklerim dolandigindan olan durum. Bazen ne kadar baksam da goremiyorum kirpigi. Sonra benim kedinin tuyunu yakaliyorum. Eger hic biri yoksa gozumu yikiyorum, geciyor.
an itibariyla geceyi zehir ediyor.

sag gozumu kapatamiyorum, kirpamiyorum. damla falan bi boka yaramadi. o kadar canımı acıtıyor ki insallah sabaha kör uyanmam.
Çok uğraşılırsa gözdeki yabancı madde çıksa bile batma hissi devam eder, göz mikrop kapar. Göz için en iyi tedavi kapatmaktır. Göz kendi kendini tedavi eder. Zaten gözyaşı mutlaka o cismi çıkaracaktır.
Kirpik dibi iltihabı olabilir. Gözde batma , kaşınma, ışığa bakamama olur. Surekli gözde bir sey varmış gibi gelir. Çözümü öncelikle doktora gitmek. O zamana kadar bolbol yıkamak. Bebe sampuaniyla masaj yaparak yikamak. Sık sık tekrarlar. Kirpik dökülür.
Aşırı rahatsız edici bir durum.

Bundan iki hafta önce feci batıyordu. ilk gün geçmesini bekledim geçmeyince ertesi gün hastaneye gittim. 3 tane göz damlasıyla 3 4 günde anca kendime geldim.

Külah parçası kaçtığından şüpheleniyordum ama doktora söylemeye çekinmiştim. Ne oldu ne bitti bilmiyorum o sızıdan kurtulduğuma şükrediyorum evt.
külah parçası mı ahah.

görsel