1. 1.
    söz konusunu kurumdan menzun olmuş yazarların ağırlıklı uludağ sözlüğü tercih ettiği açıkça görülen sorun tespit okulu. her ne kadar kurumsal ismi olması dolayısıyla okul gibi görünse de aslında naylon yazarların naylon şirketidir. yani aslında elle tutulur gözle görülür değildir. kaynağından enstitünün menşei anlaşılabilir; göt-en-burg.

peki enstitünün gönüllü yazarları sözlüğümüze nasıl katkı yapıyorlar diyebilirsiniz. bu yazarlar toplumda görmezden gelinen sorunları tartışma konusu yaparak tabuları yıkıyorlar. daha doğrusu öyle zannediyorlar. yani sikindirik sorunları ekrana taşıyarak marjinal modern hıncal uluç un kalem müdürlüğünü yapıyorlar.

(bkz: regl oldum demeye utanan cahil kız)

mesela bu entryde "regl oldum" diyemeyen kızın ne kadar cahil, ne kadar salak biri olabileceğinden dem vuruluyor. konuyu açan kısır fikirlerinin üretim malzemesi çıkarmaması nedeniyle bazı insanları cahil olarak nitelendiriyor ve yapılan yorumlara "kikiki" gülüyor. kendi aklınca toplumsal bir sorunu çözmeye çalşıyor. sanki kızlar açık açık regl olduklarını söyleseler önceden önlem alınacak ve kızlar regl olmayacaklar.

(bkz: uludağ sözlük facebook grubunda güzel kız yok)

burada uludağ sözlük yazarları için büyük zorun olan kız sorununu tartışılıyor mesela. facebook grubunda güzel kız yokmuş. erkekler için büyük talihsizlik. zaten aradığımız düşünceleri güzelliği zaten. kızlara hakaret ediliyor aslında.

(bkz: che posterine bakarak mastürbasyon yapan solcu kız)

bu da siyasi açıdan son derece yavşaklık içeren bir hakaret ve itham. yazık lan bu başlığı açan kişiye. ben bile yazarken kızdım. başlığa bak! kız hem solcu, hem kız, hem che posterine bakıyor hem de bakarken mastürbasyon yapıyor. olmayan bir kızı hem de solcu olarak küçümseme. aklınca mantıklı bir çözümleme yapıyor. hem yapıyorsa bile sana ne ulan dümbük! sana bakarak orgazm olamıyor diye mi dertleniyorsun?

(bkz: hamsterlarını çiftleştirirken 31 çeken adam)

buna yorum bile yapamıyorum. nerden düşündün böyle bir şey? nasıl bir hayal gücüdür bu?

(bkz: behlül ün amcasını telefona adnan diye kaydetmesi)

abartılan ironinin kabak tadı vermeye başlaması. hem sözlük olarak büyük çoğunluk diziye karşıyız hem de dizi hakkında ayrıntıları gündeme taşımak yoluyla tartışma yaratıyoruz. reklamın iyisi kötüsü olmaz. bize ne böyle bir ayrıntıdan?

götenburg sorun tespit institut den bazı örnekler verdim.

önemli ayrıntı: bunlar yazı yazılması süresince sol frame de görülenlerdi sadece. ne ironi var ne de mantıklı eleştiri. götten sorun tespitleri...
    1 ... talihsiz sokak kedisi
  2. 2.
    bazı yazarları rahatsız etmiştir.
    ... talihsiz sokak kedisi
  3. 3.
    sorun tespite koşan enstitü. sorunları kısa sürede tespit edip götenburg yöntemiyle çözüyorlarmış.
    ... sakin bela