1. 1.
  - gösterme işi yapmak.
  - Göze çarpıcı nitelik, göz alıcılık.
  - Başkalarını aldatmak, şaşırtmak, korkutmak veya kendini beğendirmek için birinin yaptığı yapay davranış, çalım, kurum.*
  (bkz: asiti kaçmış kola tadında entry girmek)
  1 ... redwinemania
 2. 2.
  sahip olduklari seyleri gostermek icin sahip olunan olgu.
  1 ... posion
 3. 3.
  bireyin arzusudur.
  1 ... vernon sullivan
 4. 4.
  halk arasında adı egodur. herkeste bulunur ama parası olanda fazla bulunur. egosunu tatmin etmek için işe yaramasada en pahalı şeyleri almasıdır. ve işe yaramadığını bildiği halde böyle şeyleri çanta veya cebinde taşımayıp muhakkak elinde taşıyıp bir mekana girincede masanın üstüne bırakılma eylemidir.
  1 ... olsada olur olmasada
 5. 5.
  ömründe berkant dinlememişlerin, samanyolunu bilmeyenlerin sırf gösteriş uğrunda yazacakları yazılar, yapacakları konuşmalar birer örnektir aynı neşet ertaşın vefatından sonra olduğu gibi.
  ... milyoner
 6. 6.
  bilhassa geri kalmış, ilkel 3. dünya toplumlarında daha sık görülen olgu. Çomar ve ilkel insanlar için hem gösteriş yapmak, hem de başkalarının gösterişini yaptığı şeyler çok önemlidir. Peki hiç çomar gibi görünmüyor diyebilirsiniz. Çünkü çomarlık görünümde değil, daha derindedir, zihindedir. Bu çomarlar zaten medeniyeti de görüntüden ve somut kavramlardan ibaret sanırlar.
  4 ... anambunelan
 7. 7.
  (bkz: düğün yapmak) nikah sonrası yapılacak bir kokteyl yeterli olacakken neden düğün.
  4 -1 ... netbirisi
 8. 8.
  Bir tür ego.
  1 ... aydinoglu vontmarte
 9. 9.
  bir söz vardır; "düşün, onları seyredecek birileri olmasaydı, kaç kişi mercedes alırdı?"

  hakikaten almazdık. hayatımız gösteriş olmuş...
  1 -1 ... zera
 10. 10.
  Bizler herhangi bir şey ile hava atmamak için uğraşıyoruz, bu tipler bugün ne yapsam da hava atsam diye düşünüyor. Öyle bir ruh hastası ki bunlar, sahip oldukları bir şeyi fotoğraf karesine eklemeden duramıyorlar. Ör. manzara fotoğrafı. Arabası varsa onu dahil eder bir şekilde. iç boşken dış dolunca böyle oluyor. Ne bir olgunluk, ne mütevazılık, ne görgü, ne medeniyet, ne empati var. Vahşi bir gösteriş merakı, rekabet, yarış. Yetiştiği ortam, içinde yaşadığı insanlar hakkında da çok şey gösteriyor bu durum.
  1 ... anambunelan