bugün

bakmak ama görmemek, varolduğunu bilmek ama ona varolduğunu hissettirmemek, geri plana itmek, umursamamak.
iki taraf yaşananların üstüne kırıcı olup, yüzyüze bakılmayacak hale gelmiştir ve yapılabilecek tek eylem olmuştur.bir bakıma korkaklıktır.
eski sevgiliyi yeni sevgilisiyle görünce içinde bulunulacak en iyi eylem.
bir tür erdem..
ısrarla bir şeyi görmeyi reddetmek. kimi zaman inat yüzünden yapılsa da bir meselenin tartışmaya dönmesini engellemek için yapıldığında daha olumlu olmaktadır.
(bkz: iplememek)
(bkz: siklememek)
(bkz: tınlamamak)**
ugrasması can sıkan insanlar ve olaylar karsından yapılması en mantıklı hareket.
özel eğitimde en fazla kullanılan (bkz: davranış değiştirme yöntemi) dir.öğrencinin olumsuz davranışı hayati tehlike taşımadığı sürece görmezden gelinir.böylece dikkati üzerine cekmek isteyen öğrenci olumsuz davranışı arttırır fakat bir süre sonra sönmegerçekleşir.ağlamak,ayağa kalkmak gibi davranış problemlerinde işlevseldir.öğrenci davranışı sonlandırdığı anda hoşlandığı bir yiyecek veya etkinlik ödüllendirilmelidir.*sık kullanılmakla birlikte görmezden gelme her zaman çözüm değildir,camdan atlamaya kalkan bir öğrenciyi görmezden gelirseniz soluğu ya tımarhanede ya hapishanede alırsınız.
yaşı büyük ve normal zekaya sahip kişilere uygulanması sakıncalıdır.kafayı yemesi an meselesidir,görmezden gelmenizi bir amaca dayandırmak adına gözleri oyması muhtemeldir.
3 maymundan birini oynamaktır. aslında yine de kabul edilebilir, üçünü birden oynayabiliridi... maymun olmaya gelince; hayvanları sevelim, koruyalım lütfen bana bunlarla gelmeyin!
söz konusu eski dostlarsa her bakımdan yoran aktivitedir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.