1. 1.
  bu mu insanlık bu mu inanç. buradan iyilik esenlik ve düz yola çıkacağız ha? yüzyıllardır çıktık ta zaten değil mi? animal hayvani duyguları insanlık sanıp kendinde küçüğe zayıfa acize eziyet etmeyi hak görüp güçlü olan bilinmeyen olandan korkup tapınma riyakarlığıyla işleri yoluna koyacağını sanan ilkel davranışları.
  9 -9 ... kakandoboy
 2. 2.
  1.yuhanna 4

  Tanrı Sevgidir

  20 “Tanrı’yı seviyorum” deyip de kardeşinden nefret eden yalancıdır. Çünkü gördüğü kardeşini sevmeyen, görmediği Tanrı’yı sevemez. 21 “Tanrı’yı seven kardeşini de sevsin” diyen buyruğu Mesih’ten aldık.
  1 -2 ... ecinni
 3. 3.
  Doğayı mahveden insan artıklarıyla inancı nasıl bağdaştırdın ? Seni gerçekten tebrik ederim. Yılın en anlamsız tespitini yaptın yazar kardeşim.
  Artık o kadar saçmalıyorsunuz ki ateist ya da adınızı her ne koyduysanız dört dörtlüksüz herhangi dinlerin mensupları bitik cahil cühela. Kibir manyağı oldunuz kendi inançsızlığınızı insanlara açıklamak için.
  3 -4 ... cilginhobbit
 4. 4.
  doğayı mahveden insan artıklarıyla o kadar bol bir ülke ki. patlatırıım 2 namaz hacca giderim kurban keserim allah affeder. baksana baştaki bile allah affetsin diyor çalıyor çırpıyor beni niye affetmesin diyen zihniyet bu topraklarda bol değil mi? adamların doğya hiç bir saygısı yok göz göre göre mahvoluyor her şey. adamlar görmediği tanrıya riyakarlıklar güya eğilmeler kalkmalar tapınmalar tam bir insan gibi hayal edilmiş aman bu bizden güçlü bu tür riyakarlıklarla onu kafalarım aciz sefillikleri değil mi bu yaşanan. bu kadar tanrının getirdiği din deyip deyip tam tersini yapıp edip hala birilerini dindarlık palyaçolukları soytarılıkları yapması şekil şemal gösterişten başka içeriği zımbır zımbır dökülen güya inanç palavraları bu coğrafyada insanlığını kaybetmiş sapıkların iş zora geldi mi dindarlık deyip sıvışmaya çalışması da mı yok bu topraklarda.
  3 -1 ... kakandoboy
 5. 5.
  Hayır şunu anlata anlata bittik tükendik artık anlatmak istemiyoruz. Kişilerin yaptıklarını neden koca bir topluma mal ediyorsunuz. Müslüman olan herkes günümüz cumhurbaşkanına oy kullanmıyor. Onun yaptığı herşey islam ı temsil etmiyor. O bir peygamber değil. Falan kişi böyle yapmış islam kötü pis ne demek oluyor.
  Bir ateist çok güzel insani projelere imza atmış olabilir. Veya bir hristiyan. Bu insan takdir edilmeli hakkı verilmeli.
  Sayın arkadaşlarım ricamdır artık şu kişilerin yaptıklarını topluma mal etmeyin. Bu sizi sığ düşünceli birey yapar.
  Ben müslümanım ve göğsümü gere gere bunu bütün dünyaya haykırabilirim. Kul hakkı yediğimi düşünmüyorum. Veya insanlara zulmettiğimi. Bu kurallar sadece islam da yok bütün insanlıkta var. Sizde lütfen eleştirmeden önce kendinizi sonra kişileri en son toplumları eleştirin bence.
  1 -2 ... cilginhobbit
 6. 6.
  siz böyle bu şeytanlara bu hırsızlara u yağmacılara göz yumarak sevgi çiçeği barış böceği oluyorsunuz ve güya o dini kormumş oluyorsunuz ha? vay be dilsiz şeytanları da mı duymadınız a aciz riyakarlar.
  3 ... kakandoboy
 7. 7.
  Camurdan insan yaratildigina inanip, mutasyon ile canlilarin farklilasabilecegine inanmak icin surekli "kanit" isteyen modeldir ayni zamanda.

  (bkz: dogma)
  1 -2 ... 81tw15e
 8. 8.
  rum/41: Halkın elleriyle işledikleri yüzünden karada ve denizde felaketler yaygınlaştı. Böylece, (kötülükten) dönerler diye yaptıklarının bir kısmını onlara tattırıyor.

  Eğer insan Allah'a gerçekten tapıyorsa doğayı mahfetmez zaten... saçma başlık.
  1 -1 ... lunarliftoff
 9. 9.
  Üslub kişiliğin aynasıdır. Bence sakin konuşmalısın. Haklı konularda haksız yapar insanı.
  Yanlış konusuna gelince çok göreceli bir kavramdır yanlış. Sana doğru gelen birçok konuya yanlış diyebilirim ben.
  Acizlik ise işte tam burada ne kadar aciz olduğunu kanıtladın kardeşim. Az önce inançlara laf ediyordun şimdi benim peygamberimin hadisini bana kullanmaya çalışıyorsun.
  Çok çelişiyorsun kendinle...
  ... cilginhobbit
 10. 10.
  Nahl Suresi 10.ayeti: "O, gökten sizin için su indirendir. içilecek su ondandır. Hayvanlarınızı otlattığınız bitkiler de onunla meydana gelir."     

  yani doğada allahın yarattığı, allahın yarattığı ile faydalanabiliyor. eğer ilmin felsefesine inersek ortada ne islam kalıyor ne alim. en iyisi zamana bırakmak.
  ... kafam bir milyon