1. 59.
    "görücü usulü evlilikte zor olan şey, kadının hiç tanımadığı biriyle evlenmesi değil, hiç tanımadığı birini sevmek zorunda olmasıdır, derler."

"kafamda bir tuhaflık".

Cümlenin devamında dendiği gibi;

"Ama aslında bir kızın hiç tanımadığı biriyle evlenebilmesi daha kolay olmalı, çünkü tanıdıkça inanın erkekleri sevmek daha da zorlaşıyor."
    ... cerise
  2. 60.
    benim gidişat o yönde.En güzeli tanımadan sevmek sadece denk gelerek,karşılaşarak.Saçmalama demeyin.Çünkü tanımak diye bişey yok.Dünyada o nimet sayılı çiftlere verilmiş.Tanımadan sadece izleyerek herkesi istediğin kadar yüceltebilirsin.Aramasını,haber vermesini,kapına gelmesini beklemiyosun ki.Beklenti sıfır.Kafan rahat.Bi tanisa çok sever ama fark edemedi diyorsun.Allah korusunda sadece bakışmakla kalın bi tanıştınız mı arada kalamazsın ya ben böyle hayal etmemiştim dersin.Yada doğru adam bu.Yinede en büyülü kısmı yaşıyosunuz.Sonrası sadakat,sevgi,saadet.Sonrası iyilik güzellik.
    4 -1 ... viyolist
  3. 61.
    yaratan'ın rızasına uygun evlilik şekli.

erkek ile kadın arasında allah'ın ne denli bir denge-sistem oluşturduğunu gözler önüne serer. bu şekilde allah sizden razı olur; siz o'ndan razısınızdır zaten.
    6 ... aeneskral
  4. 62.
    Evlilikte bir evlenme biçimi.
    ... aydinoglu f
  5. 63.
    En güzeli. Sonuna kadar desteklediğim usul. Millet sevdi,seviyor da ne oluyor. Anama peşinen dedim zaten, bulursun bir ara, benden bir şey çıkmaz zaten diye. Yü növv... nasip kısmet bu işler.
    7 ... mecruh
  6. 64.
    Missss.
    Tertemiz.
    Ben gerçi anlaşmalı evlilik yapacağım.
    Sırf ailemin sesi kısılsın diye.
    4 ... not to impress
  7. 65.
    Sanırım gelecekte azalmaktan ziyade artacak. Çünkü son iki üç senede toplumda aşırı bireycilik hakim oldu. Bunun nedenlerini tek tek yazmaya gerek yok. insanlar birbiriyle sevgili olmuyor eskisi gibi. Herkes yalnızlıktan yakınsa da tek başına daha mutlu olduğu düşünüyor. Tabi bu sadece bir öngörü.
    2 ... on birinci nesil izinli yazar
  8. 66.
    Uykusuz kafayla gürcü usülü diye okudum.
    2 -1 ... tokarew
  9. 67.
    en temiz olan yol.insanlar bu şekilde daha sağlıklı adımlar atarak uzun yıllar süren hayat yasıyorlar.
    1 ... blks
  10. 68.
    hem erkeğe hem kadına garip bir ciddiyet yükler. kadın hizmet etmek zorundadır, erkek ev geçindirmek eve para getirmek zorundadır.

ikisinden biri gerçekleşmezse aynı ciddiyet içinde biri diğerini bırakıp gidebilir. omuz omuza mücadele yok herkes kendi işini yapacak belirli bir süre sorumluluklarını yerine getirecek 3 yıl 5 yıl ne ise, ta ki birbirlerini tam anlamıyla kabul edene kadar, birbirlerine sevgi beslemeye başlayana kadar.

ama bu süreçte hep kadın ezilir korkar eşinden ayrılırsa sokakta kalacağını sanır, milletin ne dediği en öncelikli konu olur nedense kadın için.
    -1 ... devy jons un piposu