1. 1.
  karambol. ne çıkarsa bahtına vak'ası...
  4 -2 ... abra kadavra
 2. 2.
  (bkz: gerici usulü)
  7 -11 ... boyaci
 3. 3.
  görenlerin yarattığı usul kuralları gereği kızın etine topluluğunu,ev işlerinde hamaratlığını kıstas sayan bir müessesedir.adamle havva bile bu soyun sopudur onlar bile bu usule uymamışlardır, ne diye hala diretilir anlaşılmış değilidir.kınanır.
  -1 ... demester
 4. 4.
  hiç görmeden evlenmeye oranla çok daha medeni bir evlilik biçimidir(!)
  kahve tutarken ne kadar baktıysan baktın, evlenene kadar daha yüzünü göremezsin anim allah. *
  ... dancing in the moonlight
 5. 5.
  sayısal lotodan farksız bir eş arama yöntemidir. kişinin karşılaşabilecegi durumların istatistik oranları şu şekildedir.
  yatakta içinizi ısıtacak ateşli bir eşle karşılaşma oranı 1 milyonda 0
  mutfakta yemeginizi ısıtacak bir eşle karşılaşma oranı 1 milyonda 1 milyon
  yatak odası ile mutfak arasındaki secim eş arayan kişiye kalmış.
  2 -1 ... storyz
 6. 6.
  üstün tespitlerime dayanarak, sentez ettiğim türdür.

  geçmişi flörte dayalı ilişkilerin evlilikle sonuçlanması, ve bir o kadarda çabuk bitmesi, birliktelik döneminde birçok şeyin tüketilmiş olmasına bağlanmaktadır. öncesinde yaşadığınız herşey ileride yapacağınız evliliğin heyecanını öldürür. hele birde üniversitede tanışıp aynı evi paylaşma olayını da yaşadıysanız, sizi çok riskli bir evlilik hayatı beklemektedir ve çok ince düğümlere bağlıdır.

  görücü usulunde ise; çift birbiriyle tanışıp, söz, nişan diyene kadar kendilerini evlenmiş bulurlar. ik tarafta birbirini çok tanımadığı için, karakter çözümlemeleri ve ortak payda hayatı bu evliliği teorik olarak daha uzun ömürlü kılar.

  yapılan anket ve araştırmalarda ise, görücü usulu evliliklerin, flört sonrası evliliklere göre ezici bir üstünlüğü olduğunu göstermektedir.

  dikkat edilmesi gereken nokta, her iki durum için de; (bkz: istisna sen otur çocuğum)
  7 -2 ... karpuzkabugu
 7. 7.
  dinimize göre uygun ama şimdiki gençliğe bakılırsa pekte hoş karşılanmayan bir evlilik biçimi. görücü usulunde aileler evladına göre uygun olanı seçiyor, ama diğer türlü olunca gençler kendi istediğini buluyor. böyle olunca çiftler hemen birbirinden bıkıyor bunun nedenide bence sevgiliyken birbirlerini zaten keşfettiler sıkılıyorlar ama diğer türlü görücü usuluyle evlenince çiftin arasında bir heyecan oluyor buda birbirlerini keşfetmenin verdiği bi heyecan. * * *
  3 -3 ... rire jaune
 8. 8.
  tam tersi için: (bkz: sevici usulu)
  1 ... kerameti kendinden menkul
 9. 9.
  burada kefalet sistemi vardır iki tarafında hatırı sayılan büyükleri geline ve damada kefil olur. ve izdivaca onay verir. genel olarak her yerde uygulanan, boşanma oranlarının çok az olduğu içinde aşkın mevcut olmadığı anlaşmalı ve aile kurumuna saygı duyan evlilik biçimidir. burda maddiyat önemlidir. lakin kefil olunacak başkada bir mevzuu yoktur. içki-kumar-sigarası yok nitelemesi palavradan ibarettir.
  1 ... dusunenadam
 10. 10.
  (bkz: usulsüzlük)
  2 ... 1kapaa5tabak