1. 1.
    aslında bir oluşum var ama tam siyasi sayılmaz. (bkz: tgb) partilere bakıyorum da hepsi sağcı olmuş. 4 sağcı partinin hepsi birbirinin aynı al birini vur ötekine, biri Sivas katliamından diğeri Susurluk olayından diğeri karakterini sattığından diğeri ise şu ana kadar yazılanların tamamını içermekle birlikte ele avuca sığmayacak kadar büyük bir pislikle devam ediyor. iyi bir sol grubu olmadığı gibi şu ana kadar ki tüm muhalefette esip kükremekten başka bir şey bilmemekte. mevcut iktidar gibiler.

Bize Atatürk'ü rehber olarak alacak, devleti güçlü devletler seviyesine yükseltecek, bunları yaparken muhalefeti de iktidarı da birbirini dış kuvvetlere karşı tutacak. Dış politika da açık verilmeyecek. iç politikada ise saygı çerçevesinde eleştiriler yapılacak. Gazeteciler işini yapacak çişini değil. Gazeteciler parasını devlet büyüklerinden veya başka bir şeyden değil yaptığı doğru ve esaslı haberlerden alacak. Ülkede birbirini sevmese bile 5 dakika birbirine verecek kadar konuşabilmeli insanlar. işine gelmeyen ha(y)in fetöcü olmamalı. Ayrıştırmamalısınız daha fazla. Lütfen lütfen yapmayın bunu, bunu sadece dincilere diyorum. Hırsızlar koğuşunda hırsızlık yapılmaz, hırsız da olsa bir şerefi vardır. Siz insanları ayrıştırarak şu hırsızlardaki şerefe bile nâil olamıyorsunuz.
    ... rip 1923 2017
  2. 2.
    bizim bir görüşümüz olur, siyasiler ona hitap eder, biz de seçeriz. olması gereken budur.

ama ben size söyleyeyim: siyasiler siyasi bir görüşe sahip oluyor, biz onlara hitap ediyoruz ya da etmiyoruz, ona göre bizi beğeniyorlar ya da beğenmiyorlar.

siyasilerin hizmetkarlığı amaç bellemeleri gerekirken bir küfür olarak görüyor olmaları ve aslında halkın efendisi olmayı amaçlıyor olmalarının sonucudur bu da...
    ... yenidunya atlasi