1. 1.
  milli eğitimin başlattığı Gazze'ye Yardım kampanyasında verilen Zarflardan birinden çıkan Toka, Aspirin, Beş kuruş bir kağıt ve yazılan mektubun sahibi. Ellerinden öpüyorum, çocuk dediğimiz canlı türünün nasıl mübarek olduklarını gösterdiği için. Haber aşağıda

  --spoiler--
  Yürek burkan Gazze'ye yardım zarfı

  Okullarda başlatılan Gazze'ye yardım kampanyasına Manisa'nın Saruhanlı ilçesinden katılan ilköğretim öğrencisinin zarfından iki aspirin, bir toka, 5 kuruş ve duygu dolu mektup çıktı.

  AA muhabirinin Saruhanlı Milli Eğitim Müdürü Selahattin Baytar'dan aldığı bilgiye göre, okullarda başlatılan yardım kampanyasına ait zarflar değerlendirmeye alındı.

  Komisyon üyeleri tarafından açılan zarfların bazılarından küçük miktarda para çıktı. Duygu dolu mektuplar, komisyon üyelerini duygulandırdı.

  Bunlardan biri de Saruhanlı'nın Büyükbelen Belde ilköğretim Okulu 4/A sınıfı öğrencisi Gönül Gürlek'in (9) hazırladığı zarf oldu.

  Milli Eğitim Müdürü Selahattin Baytar, küçük Gönül'ün zarfında aspirin ve tokayı gören komisyon üyesi öğretmenlerin gözyaşlarını tutamadığını belirterek, şunları kaydetti:

  ''Gazze'ye yardım amaçlı olarak okullarımızda öğrencilere dağıttığımız zarfları toplayıp oluşturduğumuz komisyon üyeleri tarafından açılmasına başladık. Zarfların bazılarından çıkan hediyeler gerçekten yüreğimizi burktu. Zarfların tamamına yakınından para, kiminden duygu yüklü mektuplar çıktı. Ancak Büyükbelen beldesindeki öğrencimiz Gönül Gürlek'in zarfından iki aspirin, bir toka, 5 kuruş ve bir de mektup çıktı. Bu manzara ve mektuptaki ifadeler ne kadar yardımsever bir millet olduğumuzu bir kez daha ortaya koydu. Hem duygulandık hem de sevindik.''

  Gönül Gürlek'in öğretmeni Derya Yılmazcan ise ''Gönül çok sessiz bir öğrencidir. Hiç yaramazlığını görmedim'' dedi.

  Okul Müdürü Süleyman Duracak ise böyle asil düşünceye sahip bir öğrencinin öğretmeni ve müdürü olmaktan duyduğu gururu dile getirdi.

  -''ZENGiN OLSAYDIM BÜTÜN PARAMI ONLARA VERiRDiM''-

  Gönül Gürlek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gazze'deki insanlar, özellikle çocuklar için üzüldüğünü belirterek, ''Oradaki insanlar hastalanmış, hiç ilaç, ekmek, su yokmuş. O yüzden okulumuz onlara yardım gönderdi. Ben de onlara üzüldüğüm için aspirin koydum. Mektubumda onlar için üzgüm olduğumu ve param olmadığı için kendilerine aspirin gönderdiğimi yazdım. Zengin olsaydım bütün paramı onlara verirdim'' dedi.

  Gönül, mektubunda Gazze'dekilere şöyle seslendi:

  ''Haberlerde izledik ve ne kadar acı çektiğinizi gördük. Bu yüzden Büyükbelen'deki okul size para gönderiyor. Ağrı kesici aspirin gönderiyor. Zarfa aspirin, 5 kuruş koydum. Çünkü biz de fakiriz. Aslında size 100 milyon koymak isterdim ama zengin değiliz. Sizler de bize mektup gönderin. Bir daha yardım ederiz. Korkmayın ve hep kaçın, ölmeyin. Yavrularınıza ve kendinize iyi bakın. Pes etmeyin olur mu? Göndermek istiyorsanız Gönül Gürlek 4/A Sınıfı No: 709'a gönderin. Olur mu? Ben size kağıt göndereceğim.''
  --spoiler--

  aa
  3 ... fahriserseri