1. 1.
  izmit-Yalova arasında yer alan, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı dışında, oramiral düzeyinde tek komutan barındıran birlik. Burda komutanlık yapan oramiralin arkasından Deniz Kuvvetleri Komutanı olması adettendir. Deprem esnasında zamanında ciddi hasar görmüştür.
  ... timsah48
 2. 2.
  17 ağustos depreminde epey askerin kaybedildiği komutanlıktır. Depremde enkaz altından kurtarılan askerlerin anlattıkları hala akıllardadır.
  ... blindguardian
 3. 3.
  ancak depremden sonra "tüpraşın patlama tehlikesi"ni görmeleri ve fay hattının üsütünde olduklarını farkeden komutanlıktır.
  tuzla'ya taşınmıştır söylentisi her ne kadar kulaklarımızı zamnanında doldursa da kendisinin yalan olduğunu farketmek için yakınlarda oralarda yaşayan birine sormanız yeterlidir.
  1 ... chemsuk
 4. 4.
  ayrıca komutanlığı niteleyen gölcük ibaresi gölcük'ün ilçe olmasındandır. yoksa yanılma olmasın, kendileri aynı zamanda yarısı gölcükte yarısı değirmendere'dedir. hatta kendisi ayrı bir ilçedir de denilebilir.
  ... chemsuk
 5. 5.
  Deprem sonrası, epey bir altyapısını (bkz: Aksaz Deniz Üs Komutanlığı)'na aktardığı söylenmektedir. (bkz: Karamürselbey Eğitim Merkez Komutanlığı)'ndaki sağlık ocağı koşulları yetersiz olduğundan, revir ötesi ihtiyaçlarda askeri personel, bu komutanlığın hastanesine sevk edilir. Hastanenin yanında (bkz: Motta) pastanesi bulunmaktadır.

  (bkz: Ambulans nöbeti)
  ... timsah48
 6. 6.
  hocaefendinin sümüklü lanetine uğramıştır.

  adam bir sümkürüyor...
  -1 ... bl
 7. 7.
  ülkenin kalkınmasını, birlik ve bütünlük içinde varolmasını istemeyen bazı odakların karanlık dehlizleri gizlidir bu kurumda.

  Orjinal Ses kaydıdır çakmalarından sakınınız.

  http://analiztv.aktifhabe.../news_detail.php?id=21797
  http://analiztv.aktifhabe.../news_detail.php?id=21798
  1 -2 ... abdulhamit ll
 8. 8.
  -erkekler için- nizamiyeden(lumbarağzı da derler) çıkarken de askeri kimlik göstermeniz gereken yer. saat başı gibi bir sıklıkta doğu-batı arası servis çalışmaktadır, ayrıca durakta beklerken geçen herhangi bir araç, "b kapıya kadar gidiyorum, bırakabilirim" diyerek önünüzde durabilir, normaldir.

  1999 depreminde donanma komutanlığı ve subay orduevi yıkıldığı için, çocukluğumuzun geçtiği, hatta kişisel olarak ilk biramı içtiğim yer olan şükrü okan parkı tarih oldu, yerine subay orduevi yapıldı.

  donanma, hemen hemen her ihtiyacın karşılanabileceği bir yerdir. hastane, revir, diş hastanesi, piknik sahası, açık ve kapalı havuzlar, halı sahalar, aile kantini... ne ararsanız var gibi bir şey yani.

  deprem sonrası aksaz'a taşınması gündeme gelmiş ancak bu gerçekleşmemiştir.
  1 ... hadiii
 9. 9.
  ASKERLiĞiMi geçen yol yaptigim birlik. içerisi golcukten daha büyük olan içinde subay lojmanları alusveris merkezi super marketler olan ayrıca bir askeri hastene olan 1.ordu seviyesinde birlik. Bana sorarsaniz ben ASKERLiĞiMi bitmesine son 3 ay kala sevmeye başladim orayi gideceğini anladi. Diye herhalde
  1 ... zazanali
 10. 10.
  içinde çift gidiş, çift geliş yolu olan komutanlıktır. banka şubeleri, benzin istasyonları falan...

  yalnız buradaki hastane biraz tırttır. içinde hemen her şey olmasına karşın uzman doktorlar, özellikle de yaz aylarında zor bulunur. bir de hastalar çıkamasın diye en yüksek ve uzak noktaya konuşlanmıştır. genelde gidenleri ya ankara gata ya istanbul gata'ya sevk ederler.

  ana kapısının hemen ilerisinde, eczaneleri geçince burger king'in gölcük şubesi vardır. benim gittiğim dönemde esmer, kumral ve kızıl olmak üzere üç kasasında üç ayrı güzel duruyordu.
  1 ... sadaeke