bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  lombak'ta çizmeye başlayan karikatürist.
  1 ... disqualified
 2. 2.
  semra can'dan özendiğini düşündüğüm karikatürist.
  1 -2 ... disqualified
 3. 3.
  lombak'ta çizmesi bile büyük bir şaşkınlık iken şimdilerde penguen'de köşe kapmış çizerdir. iki üç karelik hikayeler çizer. hikayeleri sanki büyük bir hikayenin ilk 2-3 karesi gibidir. sonucu yoktur. eee? dersiniz okuduktan sonra. ayrıca çizgisi de oldukça zayıftır. lakin penguen dergisinde köşe aldığına göre ilerde (sanırım bir 7-8 sene sonra) iyi bir çizer olma ihtimali vardır.(sanmıyorum).

  edit değil de bir ek: 5 şubat 333 no lu penguen sayısındaki köşesi, mizah tarihinin en içler acısı köşesi olmuştur bence. aslında bence diyerek iyi niyetli davranıyorum...
  2 ... kobrullah
 4. 4.
  mizaha olan ilgimi azaltıyor. şaşkınlıkla izliyorum.
  2 -1 ... rauf
 5. 5.
  penguen'e yakışmayan çizer. kıskanç dede çoğu zaman içler acısı. hoş olaylar kurgulayabiliyorancak mizahi bir karikatür dergisinden beklenen güldürme eşiğinin hayli altında karikatürleri.
  3 ... dulgerbob inciryapragi
 6. 6.
  aslında buraya yazıp kendisine meşhur olma yolunda katkı sağlamak istemezdim zira haketmiyor.

  kendisi uzun süredir uykusuz a karikatürlerini gönderen bir çizer. hatta uykusuz da yeni açılmış karışıksle adlı köşede karikatürleri yayınlanıyor. zamanında lombak ta da çizmişliği vardı.

  belli ki çok hevesli ve heyecanlı bir çizer. çizdiklerinin kalitesine -her anlamda- bakmadan yolluyor dergiye karikatürleri. bence karikatürdeki en önemli unsur olan anlatılan kısmında çok çok başarısız. bir kere esprileri güldürmekten çok öte. tamam kendisi sanatsal karikatür çizmiyor, mizah dergisi ayarında komik karikatürler çizmek istiyor bu çok bariz. ama beceremiyor.

  her karikatüristin kendisine has espri tarzı bu çizerde oluşmamış henüz. örneğin umut sarıkaya ve serkan altuniğne nin çaylak dönem karikatürlerine bakarsanız daha o zamandan yeteneğin kokusunu alabilirsiniz. ama bu çizer de o yok.

  çizgisi kesinlikle özgün değil.

  kendisi bir kadın olarak sürekli kadınların bakış açısından ve kadın hayatının kesitlerinden parçalar sunuyor ki bu fevkalade tiksindirici. çizdiklerini her görüşümden sonra bir erkek olarak kadınlardan soğuyorum. bu durum tiksindirici olduğu kadar da itici. yani komik değil. -gece sevgilisine vermemek için bilgisayarda işi varmış numarası yapıp nininini diye gülen kadınla nasıl güldürebilirsiniz ki okuyucuları?- ha çizdiklerine gülen kadınlar olabilir. ama çoğunluğun gülmediğinden eminim.

  ben bu karikatüriste bu kadar kredi verilmesini de anlamıyorum. belliki gelecek vadetmiyor. neden hala bu kadar ısrarcısınız? tamam kadın çizere ihtiyaç var piyasada ama önünüzde duran numune de şekillenmeyecek. balık baştan kokuyor. nedir bu ısrar? başka kadın çizer mi yok türkiyede?

  sözün özü buradan uykusuz a iş çıkmaz. başka kaynaklara yönelmek lazım.

  not: kendisine bu kadar şey yazdım ya. umarım boşa gitmez. çüzkü biliyorum ki uykusuz tüketicisinin taleplerine anında tepki verebilen bir dergi.
  5 ... gazozuna pvp
 7. 7.
  sadece mizah dergisi edtörlerinin sevdiği, mizah okuyucularının sevmediği bayan çizer.
  2 ... rauf
 8. 8.
  karikatürlerinde genellikle bir cinsellik hakim olan çizer.bilerek mi yapıyor yoksa gerçekten yaşadıklarını mı çiziyor bilmiyorum ama yaşadıkları ise çok sopa kaldırmış belli.
  1 ... fabrikaiscisi
 9. 9.
  uykusuz'dan soğutur adamı, o derece.

  çizgisi çok kötü bi kere. he deniz ensari'nin de çizgisi berbat ama bi süreklilik var çizimlerinde. göksu gül, gerçekten her yönden itici.

  bu haftaki kurban temalı köşesi de kötüydü. sevmiyorum ben bu insanı. köşeyi. çizimi. vs vs...
  1 ... ismimuzundiyenickimkisaolsun
 10. 10.
  uykusuz'da olmasa keşke dediğim birkaç köşeden biridir bu da.
  1 ... 5117