1. 1.
  Bursa'da açılan Türkiye'nin ilk "Travestileri, Transeksüelleri, Gayleri, Lezbiyenleri Koruma Yardımlaşma ve Kültürel Etkinlikleri Geliştirme Derneği" dir
  http://www.bursa.net/habe...negi-Bursada-kuruldu.html
  3 -2 ... kevin
 2. 2.
  gereksinimdir. insan haklarıdır.. *
  1 -1 ... hayrola genc
 3. 3.
  Örgütlü toplum olma yolunda atılan iyi bir adımdır.iyi etmişlerdir.
  Travestileri, eşcinselleri dışlayan,yok sayan,görmezden gelen bu toplum, yine aynı kişileri pazarda talep eden, iş vermeyen,fuhuşa iten toplumdur.
  "Bursa Osmanlı kentidir." çığlıkları atanlar Osmanlı'daki oğlancılık olgusuna bir göz atmalıdırlar.
  Gizli eşcinsellikin yaygın olduğu toplumumuzda en çok feveran edenler de sanırım bu gÜruhtandır.
  3 ... kiraze
 4. 4.
  -Ayy kızzz, yürütmadılaaaar, gördün müüü !
  + Evet yaaa şekercimmmm, siyah sopalıyı gördün müü nasıldı pazuları amaaaa!!
  -Bann da kimığ gördüm biliyo musuuunnn? Hani banım belalı vardı yaaa. kahrolasıı o da tükürüyoduuu...
  gibi olası konuşmaların geçebileceği bir dernektir.
  -3 ... kiraze
 5. 5.
  bu gökkuşağı derneği faaliyetlerini anlamak için önce mikrofonu halka uzatmak gerekir. toplumu büyük kesimi ne düşünüyor onu anlamak gerekir. beraber görelim:

  berkant1963 [31.08.2006 - 02:43]:
  gereken cezaları verildi. Biz bursalıyız ve basın konusması yaptırmadık Bursaspor taraftarı olarak.

  fikofik [25.06.2006 - 17:17]:
  neler varmış haberimiz yokmuş. amaliyatla almasalarda olmaz mı otursunlar evlerinde yoksa birileri onları fena kazığa oturtur.

  tayfun_e86 [31.05.2006 - 19:11]:
  abicim memleketin adını bunun gibiler çıkarıyo bence imza falan toplanıp kapattırılmalı bide gitmişler nalbantoğlu gibi en merkez yere kurmuşlar allah allah sona küfrün adını günah koyuyolar...

  sogutalan [07.05.2006 - 17:25]:
  Allah Belalarını versin Şerefsizler Biz Prestij peşindeyiz adamlar karizmayı yerlere serdi

  korkmaz [24.03.2006 - 17:36]:
  Anayasal haklarını kullanıyorlar. Çok ta güzel yapıyorlar. Hayırlı uğurlu olsun. inşallah güzel faaliyetlerde bulunurlar da hepsi fahişelik yapmak zorunda kalmazlar..
  http://www.bursa.net/yoru...negi-Bursada-kuruldu.html

  evet şu soru akla gelmeli önce; şeftalisi ve kestanesiyle ünlü bu şehir acaba nerden kaybediyor. kasıtlı olarak mı bursa'ya gökuşağı derneği kuruldu. mikrofonu şimdi de mağdur travestilere uzatmak isterdik ama direk orala başlıyorlar. konuşun diyoruz verdikleri yanıt: "ağzınızda lokma varken konuşulmayacağını anneniz babanız öğretmedi mi?". muhabirimiz şimdi yoğun bakımda olayın şokunu hemoroid olarak geçiriyor. meğer o da topmuş. su testisi su yolunda kırılır diye boşuna dememişler.
  bizim yorumuz şu: ulan topoğlu toplar, sen gelip espiri yaparak neyin protestosunu yapıyorsun a dangalak. gelip dernek kurarak haklı mı çıkaracan kendini. insan evladı sanıp yolda orda burda alanen genç yaştakilere kötü örnek mi olacaksın. bunun adı özgürlükse biz neden sizi çekmek zorundayız. kurduğunuz dernek ya da sikiş mekanı ne olursa olsun direk açık hedef olarak cesaretinizi mi gösteriyorsunuz. lan yaptığını iş doğaya ters. birbirinizi elleyerek çoğalamazsınız sığırlar. siz kısır döngü içindeki göt delikleri olarak bu dünyadan silinmeye mahkum olduğunuz, insanlar üzerinde kurmaya çalıştığınız piskolojik dernek baskısını bir tarafınızda hissetmeniz sizi zevkten uçurur ancak. bunlar orgazm çığlıkları dersiniz milletin miğdesi kaldırmaz. hepiniz tek kelimeyle götlek bir çatı altında birbirinizi düdükleyen hermafroditlersiniz. mağdem yapıyorsun gizli yap suratına tükürmesinler.
  velhasıl bu dernek o kadar gereksiz yere kurulmuştur ki işin hastalık boyutu en başta gelir. kesinlikle hastalık derneğidir. eşcinselleri hastaliksiz olarak görüp ilişkiye giren zihniyet hangi mantalitenin ürünüdür. bence o derneğe üye olması gereken aslında beyni sıçma işine yaramaktan başka doldurulması gereken boşluk olarak hissedenlerin toplaştığı mekan olarak da tanımlanabilir.**
  2 -1 ... gayrimüslüm gürseks
 6. 6.
  bir şubesi izmit'te açılmış olan dernektir.
  gitmek isteyenler için açık adres dolpin plaza karşısı.
  ... acilarin hamsisi
 7. 7.
  bilgi üniversitesi nde kurulan dernek.
  ... cemmm
 8. 8.
  eşçinsel ya da transeksül olan/olmayan herkesin destek vermesi gereken dernek. bu insanları fuhuşa sürükleyen mantaliteye karşı toplumca savaşılması gerekiyor. bu insanlar içimizde, bizimle aynı havayı soluyor, bizimle aynı yerlerden alışveriş yapıyor, bizim gibi işsiz kalıyor. aslında işsizlik konusuna gelince içlerinde üniversite mezunları, kendi meslekleri olan insanlar da hiç azımsanmayacak kadar çok ama onların işsizliğine bir de cinsel tercihleri engel oluyor. bu insanları sabun mu yapalım? ya da bu insanlar karınlarını doyurmak için fuhuş yapmayıp da birbirlerini mi yesinler, hırsızlık mı yapsınlar, lise bahçelerinde uyuşturucu mu satsınlar? Bu insanlar fuhuş yapmak için transeksüel olmuyor, transeksüel oldukları için fuhuşa itiliyor. Toplumdan dışlanan, yalnızlaşan her kişi için durum aynıdır: sağlıklı bir psikolojiden mahrum kalmak. Bir kere düşünün "girdiğiniz her yerde insanlar sizden uzak durmaya gayret ediyor, fısıldaşmalar başlıyor, herkesin oturduğu mahvelde rahat rahat oturamıyorsunuz, istediğiniz yerden alışveriş yapamıyorsunuz ve en önemlisi iş bulamıyorsunuz", siz ne kadar hırçınlaşacağınızı, ne kadar sağlam bir psikolojiye sahip olacağınızı kestirebiliyor musunuz? Hal böyle değilken bile liselerde, orta okullarda, ilk okulllarda hırtlar vadisi çeteleri kuruluyor, insanlar her gün cinnetler geçiriyor. Sadece düşünün ve sonra vicdanınızla başbaşa kalın... Derneklerine gittim, çayımı içtim, muhabbetimi ettim. Türkiye'ye bir dahaki gelişimde yine gideceğim. Ve yine (bana daha bir kaç gün önce köydeki malum hayvanlarla yaşadıklarını anlatan) bu derneğe şiddetle karşı çıkan çevremdeki arkadaşlarıma tekrar gidip tanımalarını, onları kabullenmelerini öğütleyeceğim. gereksiz ama bir not ekleyeyim eşcinsel değilim, transeksüel de değilim. * Kızacak, küfredecek, eksi oy verecek arkadaşlara üç soru geliyor:

  - iş yeri sahibi bir insan olsanız bu insanlara iş verir misiniz?
  - Derneğe hiç gidip dertlerinin ne olduğunu sordunuz mu?
  - Sarayda bizzat saray ahalisi desteğiyle eşcinsellik olunca toplum neden ayaklanmaz?
  1 ... drlinux
 9. 9.
  (bkz: gokkusagi dernegi)
  -1 ... darkranger
 10. 10.
  Bu güne kadar gördüğüm ve gittiğim LGBTi dernekleri arasında gerçekten bu konuda mücadele ettiğini düşündüğüm kapatılmasına üzüldüğüm dernek.
  ... aktivistt