1. 11.
  Aydın da doğdu. Orta öğrenim sonrası izmir de, 1988 de Yıldız Üniversitesi Mimarlık Bölümü nü kazandıktan sonra istanbul da yaşamaya başladı.
  1994 te ilk albümü Serseri Mayın -başta Yerine Sevemem adlı şarkı olmak üzere büyük ilgi topladı. Sanatçı 1995' te "Tutunamadım" albümünü yayımladı.
  1993 deki ilk film müziği çalışması olan Gece, Melek ve Bizim Çocuklar& Kırdar ın ikinci albümü "Tutunamadım" da yer aldı.
  1995 yılında 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzikoloji Bölümü'nü kazandı. 1997 yılında , kendi müzik şirketi Loopus'u kurdu. Türkiye nin ilk elektronik müzik albümü ünvanını alan Trip albümünü, 1997'de Loopus Entertainment etiketiyle yayımladı.
  1999 daki Marmara depreminden sonra, depremzede çocuklar yararına Hasbro Intertoy la ortaklaşa hazırlanan Furby projesi, Loopus Entertainment etiketiyle aynı yıl yayımlandı. Bu çalışma, konuşabilen robot bir oyuncakla eşzamanlı üretilen ilk albüm olması açısından etkileyici bir fikir olarak ilgi gördü.
  1999 Ankara Film Festivali nde En iyi Kısa Film ödülü alan Namaste adlı filmin müzikleri de, Kırdar ın bu dönemde yaptığı çalışmalar arasında yer aldı.
  2000 yılı içerisinde sanatçı, ilk kütüphane çalışması olan Ethnotronix albümünü hazırladı. Müzikotek bu albümü 14 ülkede tanıttı. Aynı çalışma 2003 yılı başında albüm olarak da yayımlandı.
  Müziklerini yaptığı Tekfur Sarayı ve istanbul belgeseli, 2002 istanbul Belgesel Film Festivali'nde izleyici Özel Ödülü nü aldı. Aynı yıl Aliya belgeselinin müziklerini besteledi. Çalışma, Belgesel Yazarlar Birliği Yılın Belgeseli ödülünü kazandı.
  2002 yılı içerisinde, Fırsat/Crude filminin müziklerini besteledi. Film başta Los Angeles Film Festivali En iyi Film ödülü olmak üzere, birçok festivalde ödül kazandı. Besteci, filmin müziklerini 2004 de Keyf/Pleasure albümünde bir araya getirdi. Albüm 2004 Eylül ünde Yunanistan, Polonya ve Lübnan da yayımlandı. Albümle aynı adı taşıyan Keyf\Pleasure şarkısı, EMI tarafından tüm dünyada piyasaya sürülen karma albümde de yer aldı.
  2002den bu yana Kurtlar Vadisi TV dizisinin müziklerini hazırlayan Kırdar, 2004 de Kurtlar Vadisi Vol.1 ve Vol.2 dizi soundtrack albümlerini yayımladı. 2004 de, Müzikotek aracılığıyla ingiliz Warner-Chappel müzik şirketiyle, yeni bir library works için anlaşma imzaladı.
  2002 den itibaren film müziği ve televizyon projeleriyle büyük ilgi gören Kırdar, 2005 Ocak ayında, "Haziran Gecesi" dizisinin müziklerinin de yer aldığı Yağmur albümünü yayımladı. Sanatçı, Mart 2005 te vizyona giren sinema filmi Anlat istanbul& un müziklerini Kasım 2004' de tamamladı.
  Sanatçı "Kurtlar Vadisi", "Haziran Gecesi", "Yabancı Damat" isimli dizilerin müziklerini hazırladı.
  2 Haziran 2005 te Yabancı Damat dizisinin müziklerinin yer aldığı Üstüme Basıp Geçme albümünü yayınladı.Albüm, Türkiye ve Yunanistan başta olmak üzere diğer Avrupa ülkelerinde de yayınlanıyor.
  2004 te Lüksemburg da düzenlenen ve birçok Türk tasarımcının işlerinin sergilendiği "Self Project" te, Tüür başlıklı müzik projesiyle katılımcı olarak yer aldı.Aynı proje Tüür_Yağmur Duası adıyla 18 Temmuz 2005 te MC-CD-DVD albüm ve videofilm olarak Türkiye ve tüm Avrupa ülkelerinde yayınlandı. Tüür projesi M.Ö. 15000 e kadar dayanan Asya Türk Müziği çalgılarının elektronik müzikle sentezlendiği ilk çalışma olarak görülüyor.

  kaynak "kim kimdir"
  3 ... nickimle değil entrylerimle hatırlanmak isterim
 2. 12.
  1970 doğumludur.
  3 ... arabaciarabayatasget
 3. 13.
  romantik halleri ve slow şarkılarıyla akıllarda kalan başarılı müzisyen ve şarkıcı.
  1 ... mystery
 4. 14.
  turkiye'de diger kaliteli muzik yapan insanlarla ayni kaderi paylasarak gereken degeri gormeyen trip hop yapan bir muzisyen.
  1 ... cemcuk
 5. 15.
  izlenesi olmayan dizilerin,yaptığı müzikler sayesinde,bellekte yer etmesine yol açan müzisyendir.
  kurtlar vadisi cendere orchestrallmix'in geri müzikleri mükemmeldir.
  1 ... firtina
 6. 16.
  lütfü kırdar ile akrabalığı bulunan * fakat bunu mümkün olduğunca gizlemeye çalışan mütevazı insan.
  1 ... nemecic
 7. 17.
  sadece asya'nın dogusunda bulunan bir ağacı Türkiye'ye getirtip ondan müzik aleti yapan saygı duyulası müzik adamıdır. (bkz: abi saygilar)
  3 ... wwhhyy
 8. 18.
  şu an sözlüğe yazmama şarkıları ile eşlik eden, sesine ve şarkılarına bayıldığım sanatçımız...
  1 ... cazibe
 9. 19.
  tüyleri diken diken edebilen.
  3 ... insatiable love
 10. 20.
  faytonun en mükemmel şarkısı olduğu müzisyendir. bu şarkı her haliyle mis gibi güzel izmir kokmaktadır.
  2 ... real betis