1. 1.
  eski arabeskçilerdendir. uzun yıllar pasif bir duruş sergilemiştir. hergün kiler markette karşılaşıp içim burkulmuştur. ama bugün tv de görüldü kendisi.
  ... palta
 2. 2.
  tvye çıkan/program sunan onlarca gereksiz insan varken kendisi mazbut bir hayat yasayan kaliteli ama kiymeti bilinmeyen sanatci.bir digeri icin
  (bkz: huseyin altın)
  1 -1 ... vandalkepceoperatoru
 3. 16777214.
  arabesk alemine 1987 yılında garibin çilesi ölünce biter adlı albümüyle giriş yapan ve ardından aynı yıl vurun beni öldürün kasetiyle alemi sallayan sanatçı.

  sesi gerçekten çok güzeldir ve şarkıları orjinaldir. tarzı hiç kimseye benzemez. 93 yılında söylediği sevemedim kara gözlüm şarkısı, melek yüzlüm vb. şarkılarla artık iyice aleme yerleşti. artık kendisine arabeskin prensi deniliyordu.
  ... darkness nights
 4. 16777215.
  arabeski en iyi yapan sanatçılardan biridir.Yanılmıyorsam bir de balıkçı dükkanı vardır.Bir zamanlar çevirdiği filimler halen tv kanallarında dönmektedir...
  ... olumveyasam
 5. 0.
  Denizlispor paf takımında forma giyen futbolcu. Muhteşem tekniğiyle ve akıl dolu futboluyla büyük kulüplerin takibi altındadır.
  edit: an itibari ile 3. lig ekiplerinden denizli belediyespor'da forma giymektedir. Bu kulup bir nevi denizlispor'un fırınıdır.
  -2 ... rweasley
 6. 1.
  80'lerde çevirdiği akla zarar filmleriyle hatırladığım arabeskçi.
  o beni güldürdü allah da onu güldürsün emi!
  ... sondanbironcekimohikan
 7. 2.
  tarihin deli yönetmenlerindendir. 80lerin sonua ve 90'ların başına adını mıh gibi çakmış bir auteur, harika müziğini platform olarak kullandığı jean vigo şiirsel gerçekçiliğine benzeyen filmler yapmıştır.

  bir diğer sıradışı yönetmen için:
  (bkz: lars von trier)

  ve bilgi için:
  http://imdb.com/name/nm1126084
  1 ... oprotest
 8. 3.
  bir filminde, boğulmak üzere olan seda sayan'a muhteşem bir ilkyardım örneği sergileyerek, seda sayan'ı ölümün kıyısından döndürmüş oyuncu.

  (bkz: gökhan güney yaşatır seni) *

  https://video.uludagsozluk.com/v/gökhan-güney-12723/

  3 -1 ... mavi balina hem de minik
 9. 4.
  1 milyon 480 bin liralık çeki karşılıksız kestiği gerekçesiyle mahkemelik olmuş sanatçı.
  1 ... recomax
 10. 5.
  kendisinin bu kadar az entry'e sahip olması beni derinden etkilemiş, arabeskin müslüm gürses'ten sonraki en efsane şarkıları seslendiren olağanüstü ses sanatçısıdır. efsane şarkılarından biri olan (bkz: seni düşündüm)
  ayrıca linkide burda dinleyin bir zahmet!

  https://video.uludagsozluk.com/v/gökhan-güney-33436/

  2 -1 ... mametka