1. 1.
  Metal Fırtına serisinin baş kahramanı..Kendisi ilk kitapta washingtonun göbeğinde atom bombası patlatmıştır.Serinin orkun uçar yazarlığında ikinci ve üçüncü kitabında da vardır.
  2 ... themanofsteel
 2. 2.
  gri takım adı verilen özel birliğin üyesi türk özel ajanı.
  1 ... ruhunla sev
 3. 3.
  metal fırtına'da özel ajanların nasıl yetiştirildiği anlatılır. zeki bir çocuk olan gökhan birdağ ailesinden alınarak özel eğitim alır, bu eğitim sürecinin başında çocuklara köpek yavruları verilir. gökhan köpeğine kaşar adını verir ve eğitimin son aşamasında tüm çocuklara gönülden bağlandığı köpeklerini öldürme emri verilir. gökhan da kaşar'ı öldürür ama bu durum içine oturur. *
  2 ... mitheithel
 4. 4.
  vücudu tamamen yanmasına rağmen nano teknoloji ile iskeletine yapay deri giydirilmiş zat-ı muhterem.
  2 ... sayincevizkabugu
 5. 5.
  aras dağlı'nın prototipi. hayal dünyası işkencesi.
  1 ... saadet teyze
 6. 6.
  metal fırtına'nın ağır abisi. devletine ve üstlerine körükörüne bağlı bir ajan portresi çizmiştir.

  --spoiler--
  ilk kitabı okuyanlar hatırlayacaktır. gizli kampta önüne getirilen kişileri sadece emredildi diye öldürmeyi, emirleri sorgulamamayı öğrenmiştir. köpeği kaşar'ın başına gelenler de bu yüzdendir. yine hatırlayacaksınız hollanda'da yaşarken frank consal'ı da yerine geçmek ve istihbarat görevini sürdürebilmek için öldürmüştü. eğitimi sonunda üstleri öl dese ölecek bir kıvama gelmiştir.
  --spoiler--

  yine de yeri geldiğinde son derece psikopatlaşan tavırlarıyla, işkence yöntemleriyle gönlümüzde taht kurmayı başarmıştır kendileri.
  1 ... spaltula
 7. 7.
  zannımca kitaptaki kızıl kurt'tan daha kötü bir ajandır.

  gökhan ; düşünmez, tahlil etmez sadece verilen görev üzerine calisir

  kizil kurt ise ; verilen görev haricinde tehlike olusturabilecek herşeyi yok eder. görevlerin dısına cıkar, gelecek icin tehlike olusturabilecek herkesi yok etmeyi düsünür.

  gökhan ; kurt'un damadıdır ve yeri ayridir gri takimda.

  kizil kurt ise ; masum köylü cocugudur ve gri takımın lideri kurt tarafından hücreden uzaklastırılmıstır zira bütün dünyayı hükm etme gibi bir tehlikesi vardır ve bu kurt'un cıkarlarıne ters düşmektedir.
  1 -1 ... denizgezmis
 8. 8.
  kendisi gibi kavga edebilmek istediğim, gözümde devasa kaslara sahip geniş omuzlu birisi olarak canlanan halk kahramanı. 4 rus mafyası adamını veya 5 zenci gangsta'yı kemiklerini çatır çutur kırmak suretiyle eşek sudan gelinceye kadar dövebilen, hayran kalınası karakter. ayrıca abd başkanını göt edip swat ajanlarını teker teker temizlediği bölüm de muhteşemdir.
  2 ... you cant help me
 9. 9.
  bildiğin polat alemdar`ın kitaplaştırılmış versiyonu olan karakter.
  ... sex files
 10. 10.
  metal fırtına'nın her kitabında baş kahraman olmuş isim. gri takımın en gözde bireylerindendir. mp5 tam otomatik haldeyken bile tek tek mermi atma gibi bir başarısı vardır. zira mp5 tam otomatik halde üçer üçer atar mermileri.
  5 ... gulhan seven adam